Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azért kevesebb a GYED-em,...

Azért kevesebb a GYED-em, mint TGYÁS volt, mert ebből már vonnak adót és nyugdíjat. De mennyivel?

Figyelt kérdés
én úgy tudtam, hogy ugyanannyi, mint a tgyás, ráadásul, összevissza kapok, múlt hónapban 20 000-rel, most 10 000-rel kaptam kevesebbet. valaki felvilágosítana?
2010. ápr. 7. 08:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A plusz levonáson kívül a TGYÁS nincs maximalizálva, míg a GYED igen, ezért lehet jóval kevesebb is!!! Nekem majd kb: 50000-el lesz kevesebb, ha majd GYED-et kapok :)

[link]

Itt meg tudod nézni, hogy mikor mennyit kapsz majd!

2010. ápr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A gyed csak akkor ugyanannyi, mint a tgyás, ha a minimálbér kétszeresénél nem kerestél többet. Ha többet kerestél, akkor a tgyás jóval magasabb is lehet, hiszen csak meghatározott esetekben van maximuma, egyébként a béred 70%-a. A gyed is a bér 70%-a, de maximum a minimálbér kétszeresének 70%-a lehet, idén 102900Ft.

A kettő közötti különbség amúgy 9,5%, ennyi a nyugdíjjárulék.

Mennyi volt a bruttód?

Abból ki tudod számítani, mennyit kell kapjál, adójóváírással együtt:

[link]

ҝ

2010. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is ma kaptam meg, és nekem a TGYÁS-nál csupán 3-4 ezerrel kevesebb a GYED-em. Ennek nagyon örülök, de fogalmam sincsen hogyan számolják. Adójóváírást kértem. Lehetséges ez, hogy ennyi lesz ezentúl? Még csak kétszer kaptam, az előző tört hó volt.
2010. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk csak addig lesz jó idő, míg tart a tgyás, én 100e-rel fogok kevesebbet kapni, ha gyed lesz :( na mindegy, addig legalább lesz pénzünk...
2010. ápr. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem volt sok a keresetem, 111 000 volt a bruttom. Azt értem, hogy ebből már levonások vannak, csak azt nem, hogy a múlt hónapban miért volt hússzal kevesebb, most tízzel, nem tudom, kaphatnék-e erre valahol hivatalos kimutatást?. Az a helyzet, hogy biztosan van rá magyarázat, de ez engem kevéssé vígaztal, mert mindenhol azt szajkózták, h. ugyanannyi, és mégsem, és most pofára estem.Utolsótól kérdezném, hogy az a hatalmas különbség hogyan lehetséges, már ha nem vagyok túl indiszkrét, meg aki írta, h ötvennel lesz kevesebb?
2010. ápr. 7. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehetetlen, hogy 100e-el kevesebb legyen, hisz a plafon sem sokkal több. Szerintem elírta.
2010. ápr. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha valakinek nagyon magas a jövedelme, akkor akár több is lehet a különbség százezernél a tgyás és a gyed között. Az az oka, hogy a tgyás a jövedelem 70%-a, korlátozás nélkül, míg a gyed hiába ugyanúgy 70%, van maximuma, 102900. Ennél több nem lehet. Ha pl. 480000Ft a bruttód, akkor majd 300 ezret kapsz kézhez tgyásból, míg a gyed csak 86008Ft.

De akár magasabb is lehet.

Úgy tudod kiszámolni, hogy az éves bruttódnak veszed a 70%-át, levonod a 17% adót, és elosztod 12-vel. Ez a tgyás. A gyed-et ugyanígy, de nemcsak a 17%-ot vonod, hanem a 9,5% nyuigdíjjárulékot is, és utána osztod 12-vel.

2010. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Köszi az utolsó válaszolónak. Elnézést, nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy a GYED maximuma sem túl nagy összeg.:( Előtted lévő voltam.
2010. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szívesen:)

Valóban nem túl magas, de van aki ennek az összegnek is örülne, mert a fizuja sem volt több:(

Tényleg nehéz még 86000-ből is, nemhogy kevesebből.

ҝ

2010. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam, hogy ötvennel lesz kevesebb a GYED-em, és én a csatolt link-ben számoltam ki, és fillére pontosan annyit kaptam, ahogy az ott meg volt adva.

[link]

2010. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!