Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit tv-t nézhet egy 8 hós...

Mennyit tv-t nézhet egy 8 hós baba, hogy a szemének ne ártson? Meg tudod oldani, hogy egyáltalán ne nézze a babád a képernyőt?

Figyelt kérdés
Nálunk reggel 1-2 órára van bekapcsolva, míg magamhoz térek, de a babám ahogy meglátja rátapad a képernyőre... Így akkor vagy be se kapcsolom, vagy kétpercenként kell terelnem a figyelmét... Tudom, hogy minél kevesebbet nézni annál jobb, mert a szemének nem jó, csak nem tudom mi az egészséges határ, amit még engedhetek neki... Tudja ezt valaki? köszi!
2010. ápr. 7. 09:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a szeméről van szó,hanem az idegrendszeréről.Kifejezetten káros.Én is kikapcsolom,mikor ébren van a babám,csak akkor nézem,mikor alszik.Híradó,stb.Az enyém is 8 hós,de szerintem nincs ilyen,hogy pl 10 perc nem árt,11 meg igen.Ezen kívül rossz szokást alakít ki ideje korán.Én megértelek amúgy,mert én is reggelente csak nézek ki a fejemből,meg gondolkodom,mit is,hogy és addig megy a tévé.Szerintem próbáld leredukálni ezt minimálisra,vagfy kapcsold be ha a babád alszik.
2010. ápr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
jav:mit is,hogy is
2010. ápr. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem a szemének,, hanem az agyának káros a gyorsan változó, vibráló fényes izé.

Meg tudom oldani, hiszen épp ezért nem tettem tv-t a nappaliba. Foglalkozz inkább a babával és tévézz, mikor alszik, vagy játszik.

2010. ápr. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Napközben soha nem nézek TV-t,csak a rádiót hallgatom,Ott is többnyire zenét.A gyerekek TV-mesét kb.1,5-2 évesen néztek,azt sem sokat.Nemcsak a szemüknek árt,hanem az idegrendszerüknek is.Nem értik,amit látnak,és ez megzavarja őket.
2010. ápr. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk szinte egész nap megy a tv. Kislányom néha ránéz, 1-2 percig figyeli, de ez nem jellemző. Általában úgy rendezem be a játszó helyét (a szoba közepén), hogy a tv-vel ellentétes oldalon vannak a játékok, persze, mozog, forog, de már ő is megszokta a tv-t, így nem kelti fel a figyelmét, a játékok sokkal jobban lekötik.

Egyébként nekünk a védőnő azt mondta, hogy a 100 hercesek, illetve plazma, lcd tv-k már nem ártalmasak a baba idegrendszerére.

2010. ápr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! eddig én sem kapcsoltam be a tv-t amikor ébren volt a babám, de most úgy gondoltam megpróbálom amit az utolsó válaszoló is, hogy kicsit engedem neki, hátha utána nem lesz már olyan izgi... hát neki hiába teszem a játékait ilyenkor bárhová...:) 3-4 percig meredten nézi a tv-t, mire figyel másra is.. tudom, hogy nem jó neki ez, azért is írtam, hogy eddig csak az a megoldásom,hogy be sem kapcsolom... de azért jó lenne, legalább reggel az a fél órácska míg felszívódik a koffein és meg bírok mozdulni....:))) én nem bírom egy perccel a felkelés után már szórakoztatni a gyereket..:)
2010. ápr. 7. 09:54
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk egész nap megy a tv.

Ha felnőtt műsor megy, akkor csak a reklámokat nézi, ha meg a baby tv, akkor is csak a kedvencei elé "ragad" le :) egyébként a játékaival játszik.

(9 hónapos a kisfiam)

2010. ápr. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Szia


Nálunk is egész nap megy a tv,és idáig nem nagyon hatotta meg a dolog...

Mostanában van,hogy a reklámokra,ahol nincs szöveg felfigyel,de ennyi....Ha valaki megszólal benne,akkor már nem figyeli...

Pl a híradónak a zenéjét nagyon szereti mikor kezdődik,meg az időjárásjelentésnek,meg ilyeneknek az elejére figyel fel,ha figyel...Amúgy érdekes,mert neki pl a tv előtt van a játszószőnyege,tehát akár egész nap nézhetné,ha akarná...na azért volt,hogy leragadt,akkor szóltam neki,és nagy vigyorral rám nézett,hogy ja....jóó...nem nézem...:),és játszott tovább...:)

De azért jó volt olvasni,hogy nem csak nálunk megy egész nap,és persze azt is,hogy a plazma,és az lcd nem károsak már rájuk,mert nekünk olyanok vannak... Legalább ennyi öröm az "ürömben"..:) Most biztos sokan írják majd,hogy húúúúú......de rossz anya vagy,meg ilyenek,meg hogy miért nem foglalkozom inkább a babámmal...,de ha ismernének,akkor tudnák,hogy míg fent van,addíg majdnem mindíg mellette vagyok,és játszunk,meg ilyenek... na de nem magyarázom a bizonyítványomat....:)


További jó babázást mindenkinek!

Üdv.,egy 8 hónapos kislány anyuja :)

2010. ápr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
amikor takarítok vagy főzök, a hintába teszem Mancikámat és bekapcsolom a bebe tvt neki. ez direkt piciknek van, nincs gyorsan változó kép rajta, aranyos zene megy mellette.... máshol nem is maradna el a babám. 8 hónapos.
2010. ápr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi nektek is! én nem gondolom azt, hogy rossz anya az, akinél megy a tv, a kettőnek semmi köze egymáshoz :) én is azt szeretném elérni, hogy ne legyen neki akkora nagy szám, hogy egyből rátapadjon, de lehet ez is babafüggő, ahogy mi felnőttek sem vagyunk egyformák:)

még egy kérdésem lenne, tudja valaki,hogy ez a bebe tv is káros-e? mert ez talán nem terheli annyira le az idegrendszerét, de a szemének még ugyanúgy árt nem? (nekem sajnos a védőnő azt mondta az lcd tv is káros, csak nem annyira, mint a régiek) nem hiszem, hogy a dokink megveregetné a vállam, ha ezt nézetném vele, ha babaműsor ha nem.... Nektek doki/védőnő mit mondott erről? köszi!

2010. ápr. 7. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!