Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányos anyukák, ti széthúzzáto...

Lányos anyukák, ti széthúzzátok a babátok nuniját és kitörlitek ott is pelenkázáskor?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 24. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Igen. Mindig alaposan ki kell tisztítani.
2016. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Csak ha odamegy a kaki.
2016. ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Ugyanis a babák/kisgyerekek nyálkahártyája még érzékenyebb, vékonyabb. Kisebb dörzsölés is fájdalmat okoz nekik.
2016. ápr. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, én is kitakatítom mindig, csak nem tudtam kárt okozok e vele.
2016. ápr. 24. 13:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak felületileg töröltem mindig a lányaimnak. Öntisztuló szerv, nem szabad belenyúlni. Inkább mosd le tiszta vízzel.
2016. ápr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bekem azt mondtak a korhazba higy ne babraljam csak annyira toroljem furdeskor amennyire nyilik ha ott mosom neki...szoval pelenkazaskor sose huztam szet, akkor se ha oda ment a kaki, csal egy hatarozott mozdulattal ott is megtoroltem, valamennyire igy is belehet nyulni, huzogatni ilyesmit nem szbad. mai napig nem huzom szet neki, 2 eves, sose volt.begyulladva
2016. ápr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig nem szabad kitörölni. Egyrészt felsértheted vele a finom bőrt ami összenövést okozhat,màsrészt bejuthat ìgy a kaki a hüvelybe ami durva fertőzést okoz.

Nem szabad széthúzni és törölgetni. Ha nagyon kakis akkor tiszta langyosvìzzel kell leöblìteni. A pisi meg úgyis leöblìti neki belülről kifele,ahogy te úgysrm tudod kitörölni.

2016. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én se húztam szét az elején, mert anyu azt mondta sosem tisztított ott. De egy kórházi ápolónő azt mondta ki kell takarítani, mert begombásodhat neki, úgy h észre se veszed és élete végéig küzdeni fog vele. Nem tudom kinek higgyek.
2016. ápr. 24. 14:35
 9/12 anonim ***** válasza:

a gyerekorvosod véleményét kérd ki és rá hallgass mert ha a későbbiekben bármi gond van, akkor nála tudsz "reklamálni".

egyébként nekem mindenki azt mondta (csecsemősök, gyerekorvos, védőnő) hogy nem kell széthúzni, úgyhogy szerintem az ápoló mondott baromságot.

2016. ápr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én széthúzom, de cska h megnézzem, került-e oda kaki, szösz stb. Ha nem, akkor nem törlök bele, pláne nem vegyszeres, parfümös törlőkendővel.
2016. ápr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!