Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos babák anyukái! A...

Nyuszki kérdése:

Refluxos babák anyukái! A refluxunk csak rosszabbodik, nem javul. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál 6 hetesen állapították meg a refluxot. Addigra már csak ordított evés helyett és orrán száján jött vissza a tej. El is apadt a tejem....:-( A kórházban arra tippeltek, hogy a tejallergia okozza, mert közben véres széklete is volt 1 hónapja. Neocate tápszert eszünk azóta, kapjuk a ranitidint. Eleinte kicsit jobb volt, mert már nem jött vissza csak gurgulázott. Most viszont megint evés után jön vissza az emésztett tápszer és fél órát úgy csuklik remeg bele a mellkasa, szinte örjöngve fordítja a fejét jobbra, balra, mint aki keres, de az étel nem kell. Mit tegyek? Ágy megemelve, gyakran eszünk kissebbeket és sajnos a nutriton nem megoldás, nem bírja. Most 3 hónapos. Annyira el vagyok keseredve...

2016. ápr. 28. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ó szegénykém! Budapesten éltek? Hát nem tudom, de én visszavinném gasztroenterológiára, gondolom ott állapították meg a refluxot, ez pokol lehet neki. Ha fővárosiak vagytok, tudok Neked javasolni szakembert, ez nyilván nem állapot csórikámnak. Amúgy mi az, hogy "tippeltek" a kórházban? Nem vizsgáták rendesen ki?
2016. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mi 8 honaposak vagyunk. Mi is refluxos persze annyira nem vészes mint a tiétek. Mi Milupa Anti refluxos tejport iszunk. Eleinte mindig csak az Anti refluxos tejport kevertünk de ugy megfogta a székletet igy vegyitettem csak milupa de sima tejporral. Ha sokat van ölbe visszajön, most már ül ahogy véletlenül előre döl csak hanyik. Mi is kérdeztünk orvosokat azt montak 7-8 hós koráig be kell záródjon a gyomra s talán nem jön vissza de neki meg a teából is jön vissza.

Azt Javaslom én is amit irt az előző vidd el,hogy lássák. Én is elviszem ha nem változik.

Minden jót nektek

2016. ápr. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is Neocate-et kapott és Nurtitont is, de ő sem bírta. 3 hónapos koráig szoptattam, de már addig is sokat bukott, aztán sajnos jött a tápszer. A kezdeti HA-s nagyon gáz volt, aztán Pregomin, végül Neocate 1 éves koráig, azután viszont nem volt rá támogatás, így maradt a tápszermentes étrend, ami végül jobbnak bizonyult.

Utólag már tudom, hogy a szoptatás alatt diétáznom kellett volna legalább tejre és gluténre, de hát késő bánat... (Persze nem tudhatom biztosan, hogy mi lett volna, ha...)

Nálunk is tejallergiára gyanakodtak, ja és súlyos ekcéma is kialakult nála az anyatejről való leállást követően.

Amit minél hamarabb kellene neki adni, az valamilyen babáknak is adható probiotikum, én BioGaiával kezdtem. De utánanézek, hogy mit lehet még tenni tápszeres baba esetén, majd még írok.

2016. ápr. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csongrád megyében,Szentesen tudok nagyon jó gasztoenterológust: Dr Vajdovich Éva.

Nekünk kb 150 km,de megéri,nagyon lelkiismeretes és ő vizsgálta ki a fiunkat végre (ő volt a 3.maszek orvos és végre jó kezekben vagyunk)

Nálunk a reflux mellé még súlyos emésztetlenség is társult és még sorolhatnám.

Ő gyógyszert Losec-et és Domperidont kapott kezdetben a reflux enyhítésére.Ezekre is kérdezz rá esetleg.Az adagokra nem emlékszem,mert ezeken kívül még 3 fajtát kellett adnom neki :-(

Nekünk a doktornő javasolta a neocate egyéb anyaggal sűrítésést is a nutriton helyett(pl.burgonya vagy kukorica alapú sűrítők; bioboltban vettük,de nem váltak be)

2016. ápr. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
mi magángasztrológushoz vittük,nem azért,hogy megijesszelek,de volt egy fulladásos eset :-( nem tudom,hogy sokkot kapott annyira fájt már a torka (nála már kisebb hányások is kezdtek lenni) vagy a légcsövébe mehetett fel/le de ordított mint a sakál és egyszer csak nem kapott levegőt, én már vettem végig magamban na most,hogy is kell lélegeztetni,de addigra szerencsére már kapott levegőt. neki tejallergiája van,de nem tudom nálatok mi lehet ha csak és kizárólag neocatet eszek, hacsak!!! nem a ranitidin por a ludas, mert ezt vagy laktózzal vagy szacharózzal keverik be, márpedig tejfehérjésnél a laktóz se jó,nekem is nagyobbakat bukott a savcsökkentő után csak néztem miért. Orvos medikidset tudom ajánlani, Melinda doktornőnek sok tapasztalata van a refluxal,az áruk húzós de minden forintját megérte. Addig amíg nem javul a helyzet,ajánlom a hordozást, evés után sokáig büfiztesd, utána hordozókendőben (karikás elég egyszerű és gyors, nandunak az ára is barátságos)hagyd még függőlegesben. Esetleg a nutritont is cseréld sinlacra.
2016. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem refluxos volt a babám, hanem pilorus stenosis és ugyan ugy hányós volt, szerencsére a műtétet megúsztuk, de sokat szenvedtünk főleg ő , sokszor olyan"rohama" volt hogy ha be bírtam volna kapcsolni a telefont már mentőt hívtam volna ugy fulladt a hányásba.és sokror ez napokon kersztül így ment :( nekünk 4 hetes korától jobb oldalán a hordozóba feküdhetett, mert másképpen nem bírt lenni és jobban hányt. 3 és fél hónapos korától kellett hozzá táplálni és onnantól kezdett enyhülni a tünet, de mg most is elő jön pedig már 2,5 éves.

amiket a többiek írtak azt tudom én is mondani.Vidd őt másik orvoshoz! vagy a megemelt törzset tudom mondani.Egyik baátnőmnek a fia is refluxos volt és neki is onnantól volt jobb hogy hozzá táplálták.

2016. ápr. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Sajnos a reflux és a tejallergia azt jelzi, hogy a picidnek rendellenes a bélflórája. Sajnos amíg nem kezded el a hozzátáplálást, nem sok mindent tehetsz azon kívül, hogy minden egyes tápszeradaghoz probiotikumot keversz (legjobb lenne lactobacillust és bifidobaktériumot tartalmazót). Olyat keress, amit babáknak fejlesztettek ki és folyékony, és ne legyen benne laktóz. Ezen túlmenően adhatsz neki gyenge kamillateát (ne tegyél bele semmit), ez is segít a patogén bélbaktériumok ellen. Az is jó, ha etetések között csak pár kortyot iszik belőle. Ne filterest használj, alaposan szűrd le és frissen add, a forró teát higíthatod babavízzel, így rögtön langyossá teheted és nem lesz túl erős.

Persze a szokásos intézkedések is sokat számítanak, amit a többiek is írtak és Te is (ne feküdjön vízszintesen és hason evés után, alapos büfiztetés, hordozókendő, ezeket én is alkalmaztam).

Lehetőség szerint kerüld a gyógyszereket, főleg az antibiotikumot. Tudom, ezt könnyű mondani... Én is voltam ebben a helyzetben, ha beteg volt a kisfiam, én is sokat aggódtam és nem mertem ellenkezni az orvossal. Ha felírt valamit, én beadtam neki. De azt érdemes tudnod, hogy új kutatások szerint a rettentően népszerű paracetamol nagy eséllyel allergiát és asztmát okoz, így hát logikus, hogy egy eleve tejérzékeny baba ne kapjon. Megelőző lázcsillapítást ne alkalmazz oltások után, inkább figyeld, hogy tényleg felmegy-e a láza (az én fiaim sosem lettek lázasak, ez is arra utal, hogy nem valami erős az immunrendszerük). Ne fojtsd el a lázat azonnal, hagyd kicsit dolgozni az immunrendszerét.

Amikor pedig elkezded a hozzátáplálást, a fehérjékkel (tej, tojásfehérje), gabonákkal és hüvelyesekkel légy különösen óvatos. Tehát ne adj a babának féléves korában krumplit és gluténtartalmú gabonákat, várj ezekkel lehetőleg egyéves koráig, és nagyon lassan vezesd be (én így tettem). Viszont már az elején főzhetsz neki húslevest (só és fűszerek nélkül, én leginkább csirkeszárnyból főztem), a leve nagyon jó hatással van a gyomorra és az emésztésre, nálunk szerintem ez volt a legjobb a reflux ellen, attól kezdve nem volt ilyen gond. Én minden zöldséget húslében főztem meg, és leturmixoltam. A húst is csirkeszárnnyal vezettem be (bőröstől beleturmixoltam zöldségpürébe), a mai napig is imádja a kisfiam. És nem adtam neki bébiételt, mert mindegyikben van valamilyen keményítő (rizs stb.), esetleg egyéb olyan összetevők, amik egy érzékeny emésztéssel rendelkező babának gondot okozhatnak.

Bocsi, kicsit előrementem az időben... A lényeg, hogy valahogy ki kell bírni a hozzátáplálásig, utána tényleg sokat javul a helyzet, és remélhetőleg a gyógyszert is el lehet majd hagyni.

2016. ápr. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Szuperek vagytok! Köszönöm a sok hasznos tanácsot! Budapestiek vagyunk,a Heim Pál kórházba járunk,legközelebb május közepén kell menni,de az most nagyon távolinak tűnik. Nem vettek tőle vért vagy ilyenek, de először pregomint kapott és mivel durvultak a tünetei,ezért állapították meg a tejallergiát és kaptunk neocate-et. Azt hiszem elkeseredésemben tényleg picit korábban megpróbálom megismertetni őt a könnyebb zöldségpürékkel. Azt hallottam,hogy akár hónapokba is telhet mire a tejfehérje kiürül a szervezetéből és tényleg javul a helyzet. Ez igaz? Kinek mikortól múltak a tünetek?
2016. ápr. 29. 01:14
 9/11 anonim ***** válasza:

úgy tudom 6 hét mire kiürül,nálunk már pár nap diéta után látszott azért a javulás(egyszer csak azt vettem észre,csönd van nem sír egész nap, nem törlöm a földről a bukást/hányást,nem kell napi 5x átöltöztetni)

reméljük,hogy megoldja a hozzátáplálás,de nem 100% (ebéd is visszajött nálunk)

ellenőrizted a ranitidint szacharózzal van neki keverve?

5

2016. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én szóltam a gyógyszertárban,hogy ne laktózzal készítsék,így csak remélni tudom,hogy bízhatok a szavukban. Sírni ő is kevesebbet sír,de félek,hogy a reflux azért nem javul,mert nincs összefüggésben a tejallergiával,hiába mondják. Én is refluxos vagyok, ő pedig korababa. Bár megoldódna már a dolog. Ha épp nincs baja,olyan jó kedvű. Szívem szakad meg,hogy nem tud játszani,mert ha jókedvében izeg-mozog,egyből kilöki a gyomrából az ételt és elkeseredik.
2016. ápr. 29. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!