Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ki volt már ilyen helyzetben?...

Ki volt már ilyen helyzetben? Antibiotikumot kap a lányom és nem javul hanem rosszabbodik az állapota! Ki mit ajánl hogy jobb legyen.

Figyelt kérdés
16 hónapos a lányom ,és hétfőn kezdődött a tüsszentés, orrfolyás. Kedden jött a láz. Elmentünk az orvoshoz. Fentistil cseppeket és calcimuscot írt fel és c vitamint javasolt majd adott beutalót a fül-orr-gégészetre. Elvittem. Vérbő volt a torka, és írt fel antibiotikumot a láz miatt és ú is ugyanezeket javasolta mint a gyerekorvos. Augmentint írt fel 3x4 ml. Most ott járunk, hogy ugyanúgy, vagy még jobban folyik az orra, be van dugulva, a száján veszi a levegőt akkor meg folyik a nyála és már elkezdtünk köhécselni is. Rengeteg cucc termelődhet mert folyamatosan nyel, folyik le neki. Ki mit tanácsol? Ki volt már ilyen helyzetben? Mit és hogyan adtok a gyerekeiteknek ilyenkor? Voltunk már náthásak de akkor 3-4 nap alatt rendbe jöttünk. :( Nagyon el vagyok keseredve.

#antibiotikum #orrfolyás #tanács #láz #köhögés #nátha #rosszabb állapot #ki volt ilyen helyzetben
2014. nov. 15. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nem rosszabbodás. ha már folyik a cucc az jó, nagyon gyakran szívjad neki, akár 20 percenként is! és legyen állandó hőmérsékleten, pihenjen sokat :)
2014. nov. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mi a fene ***** válasza:
Mi is voltunk ilyen helyzetben. Ez nem rosszabbodás, hanem hat a gyógyszer és tisztul.Legyél mindig mellette és tisztogassad. Ezután csak jobb lesz. Ird meg az eredményt.
2014. nov. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Köszönöm az eddigi válaszokat, de nagoyn el vagyok keseredve. Még mindig rossz a helyzet, szedjük a gyógyszert is, a fenistil cseppeket mindent, de semmi. És ez már a 6ik nap. Mindig be van dugulva az orra, amikor szívom ordít szegénykém és valamikor nem is tudom normálisan. Nem tudom hogy most mennyi időközönként szívjam neki, mert ha sűrűn szívom az a baj, ha keveset akkor meg az. Éjszakáink is szörnyűek. Az eddig jól alvó, egyedül elalvó lányom nem alszik el nálkülem, és a 13 kilóját nehéz cipelni. Éjszaka is 2 órát kellett altatnom mire visszaaludt. Holnap visszaviszem az orvoshoz mindenképpen bár nem tudom hogy tud e vmi bíztatót mondani. NEm úgy veszem észre mint akinek tisztulna. Reggel is felkelt szelelt az orra de akkor is olyan náthás hangja volt, kezd berekedni is. Tanácstalan vagyok :(
2014. nov. 16. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
használj sterimart is, mondjuk ez 2 emberes feladat, éppen ebben vagyunk a 15 hós lányomnál. Egyikőtök fúj egyet az egyik orrlyukba, a másik közben szívja a másikból. Durva, mi reggel és este csináljuk, közben simán sterimar nélkül szívom az orrát, és sajnos le kell fogni szinte, a szívem szakad meg. Próbáltuk játékkal de semmi nem segít, csak ha minél gyorsabban végzünk. Az ő érdekük. Lányom 3 napig nem sokat aludt, fekve köhögő rohamai voltak, sőt szombaton hányásig köhögött. Az ölemben tartottam, úgy aludt, ülve mert már nem mert lefeküdni, hiába emeltük meg párnával. Múlt hétfőn voltunk orvosnál enyhe köhögés, orrdugulás, láz, erre kaptunk sinupretet, cebion c vitamin csepp és orrszívás sterimarra. Csütörtökre már majdnem meggyógyult, erre pénteken irtó nátha, köhögés. Persze hétvégére. Szerintem nem rosszabbodott, hanem ez egy másik betegség. Ma viszem vissza a dokinénihez, de most pl. már alszik 1 órája, tehát javul, remélem nem kapunk el még valamit a rendelőben. :( Mennyire más 2 orvos, a miénk még erre nem adott antibioikumot, az "első betegségre" pedig valami hasonló volt nekik, sőt a lányom köhögött. Igaz, belenézett a fülébe, torkába, lehet nem látott nagy problémát.
2014. nov. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az orrát kell naponta 6-8x szivni,de úgy,hogy előtte befújsz vagy cseppentessz sós orrcseppet,aztán kiszivod,majd Nasivin napi 3x. Ha hurutosan köhög,akkor köptető is kell.
2015. jan. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!