Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek egy 3 hónapossal...

Elmennétek egy 3 hónapossal egy egész napos vásárlásra?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Én el. Úgy is végig aludná. Esetleg vinnék kengurut /hordozót is ha már unja a babakocsit. Akár tápszeres akár szopik azt is meglehet oldani.
2016. ápr. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Reggeltől estig? Ha meg tudod oldani a szoptatást, altatást, peluscserét, akkor nincs akadálya. Én annak idején csak pár órára mentem el a babámmal, hogy etetésre mindig hazaérjünk.
2016. ápr. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Babafüggő. Az enyém 3 hónaposan nagyon sokat ordított a babakocsiban. 2 hónaposan simán el mertem volna vele indulni hosszú útra de a túlzsúfolt helyeket mindig is kerülni kellett mert felkelt és sírt. Így pont a vásárlás vele nem ment volna.
2016. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Én gyerek nélkül se mennék el egy egész napos vásárlásra. :D

De viccet félre téve a 3 hónapos kor szerintem ideális az ilyesmire, mert még sokat alszik, és nincs olyan nagy mozgásigénye, elvan tehát nyűgösködés nélkül is valószínűleg valamilyen fekvő pozícióban, vagy hordozó kendőben.

Vigyél több eszközt, hogy tudd váltogatni, mikor milyen pozícióban van, és Te se fáradj annyira el (a hordozástól).


Meg az is kérdés, hogy férjed megy-e veletek, mert azért könnyebb ilyenkor operálni, mint ha egyedül lennél. (Gondolok pl. arra, hogy Neked kell pisilned, hová teszed addig stb.)

2016. ápr. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Egész nap nem szoktam vásárolni, de hasonlón már voltunk. Reggel elmentünk az IKEA-ba, aztán onnan az MNG-be egy kiállításra, majd pedig tettünk egy nagy sétát a Margit-szigeten. Ő tápszeres, vittünk külön üvegben tápszert és külön babavizet. A pelenkázást megoldottuk ezeken a helyeken, mindegyikben van pelenkázó helyiség. A gyerek végigaludta a kenguruban, a férjem cipelte, így az ő dereka mondta azt délután már, hogy "menjetek már haza":D
2016. ápr. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A sajátommal nem mentem volna. Anyatejes volt, de cirkusz volt minden etetés, mert rázta, tépte, püfölte... hol azért mert ömlött, hol azért mert nem jött. Nem vállaltam volna nyilvánosan. Lefejt tejtől/tápszertől sűrítve is méterest bukott (hányt), így az se lett volna opció máshol.

Igen, eléggé be voltunk szorulva a házba az első 4 hónapban.

2016. ápr. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Vidéken lakunk, évente 3-4x megyünk Pestre ilyen céllal, a nagyobb gyermekem 8 hónapos volt mikor először volt velünk, vele semmi gond nem volt, viszont egy 3 hónapos azért még elég kicsi szerintem.. Az etetés és pelenkázàs megoldható, párommal mennénk természetesen. Igazàn csak a sok ember és a szállítóeszköz miatt vagyok bizonytalan. A kenguruba még nem teszem bele, az újszülött kocsink hatalmas úgyhogy az is kilőve. Nem tudom hogy megpróbàljak-e hordozókendőt szerezni arra a napra (de ki tudja ellenne-e benne) vagy esetleg az esernyőre csukható kocsiban vigyem (majdnen maxra lehajtható a háttàmla és olyan nagy a kupola hogy szinte teljesen el lehet zàrni benne a babàt a külvilágtól). Nem tudom ártana-e a gerincének ha majd' egész nap abban feküdne úgy, hogy csak 6 hónapos kortól alànlott.

Egyébként nagyon nyugodt baba, ha jól van lakva sokáig elvan magànak és bàrmilyen körülmények között képes elaludni

2016. ápr. 30. 09:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált a hordozókendő. De ha eddig még nem próbáltad, ne a vásárlás napja legyen a főpróba. Neked is és a babának is meg kell szoknia a kendőt. Az én babám az első pár napban nem szerette, utána viszont összeszokott páros lettünk és úgy közlekedtünk 8 hónapos koráig. Utána nekem már nehéz volt, csak azért váltottam babakocsira.
2016. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

babafüggő. az enyémmel biztos nem mentem volna. hasfájós volt nap közben max fél-1 órát aludt egész nap, ettől persze nyűgös volt, sírós, kb 6-7 hós koráig.

Hordozókendő, babakocsi, egyikben sem volt el. babakocsiban még úgy ahogy. a kendőt/kengurut utálta.

ráadásul a szoptatás...nem vagyok nyilvános szoptatás párti. szóval nem mentem volna.

2016. ápr. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
37%
sem a kenguruba, sem olyan babakocsiba, ami nem dönthető vízszintesbe vagy minimum 30-40 fokig, abba nem teheted bele a 4 hónapost (úgy értem nagyon nem egészséges) főleg nem órákig. mondjuk én kendőbe sem kínoznám, amiből nem lát ki, nem tud benne normálisan mozogni, stb.
2016. ápr. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!