Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek egy 3 hónapossal...

Elmennétek egy 3 hónapossal egy egész napos vásárlásra?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 30. 08:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Van olyan kendő, ami újszülött kortól használható, de meg kell tanulni a kötését. A kenguru valóban nagyobb kortól javasolt. De a rugalmas kendő jó találmány. Persze más kérdés, hány órát akar a kérdező távol lenni otthonról.
2016. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Hordozókendő újszülött kortól használható, gyakorlatilag bármeddig, amíg elbírod. Ilyen picinél ezen kívül még karikás kendőt lehet használni, esetleg még mei tai-t.

Ha még nem használtál hordozókendőt, akkor nagyon nem ajánlom, hogy úgy kezdj neki, hogy rögtön egész napra beletennéd, ráadásul annyira nem is egyszerű megkötni. Gyakorolni kell, és nem árt, ha egy képzett hordozási tanácsadó is megnézi, hogy jól csinálod-e.

A karikás kendőt sem igazán ajánlom, mert egész napra nagyon kényelmetlen lehet, hiszen féloldalasan terhel. Én így szoktam vinni a kicsit, amikor megyünk a nagytesóért, és sietünk, ezért busszal megyünk. Ez kb. 15 perc oda, 15 perc vissza. Erre tök jó, de hosszabb útra biztos, hogy nem tenném bele, mert akkor már nagyon húzza a hátam, vállam.

A mei tai kényelmes lehet, és annyira nem is bonyolult, ha előző nap gyakorlod, akkor valószínűleg menni fog a használata másnap. De azért a 3 hónapos még nagyon határeset, ez csak a legmegengedőbb ajánlás, egyébként hordozási tanácsadók inkább az ülni tudástól javasolják a használatát. Én beletenném a 3 hónapost is, az enyém is ennyi idős, de ő elég nagy baba, ha kisebb lenne, még nem próbálkoznék vele. De egész napra őt sem tenném abba.

Esernyőkocsiba viszont egész biztos, hogy nem tenném bele a három hónapos babát, ő még nagyon kicsi ehhez, és se egészséges nem lenne neki, se kényelmes hosszú távon.


Mózeskosaras babakocsiban simán elvinném a sajátomat ilyen egésznapos túrára, mert vele nagyon jól lehet jönni-menni, szeret babakocsizni, nekem meg nem okoz gondot ott szoptatni, ahol megéhezik. Úgyhogy mi simán el tudnánk vele menni, bár valószínű, hogy este, alvás előtt érezhetően nyűgösebb lenne a sok inger miatt.

De persze nálunk is gond lenne, hogy nem tudnánk egy ekkora babakocsit elvinni úgy, hogy még a csomagoknak is jusson hely, hiszen maga a váz se kicsi, plusz még a mózes, hát már ez is csak nyögvenyelősen férne be a csomagtartóba, de ezen kívül mást be se lehetne már tenni.

Úgyhogy ebben az esetben én inkább itthon maradnék vele, vagy megkérném anyukámat, hogy vigyázzon rá, de nálunk ez sem lenne gond, mert vele is jól elvan, és a legfejt anyatejet is gond nélkül elfogadja.

2016. máj. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!