Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt a röntgen a magzatnak?

Árt a röntgen a magzatnak?

Figyelt kérdés
Testvérem terhes lett és kb 1-2 napra rá volt röntgen sugáron. Mikor volt a nőgyógyásznál, ő azt javasolta, hogy vetesse el mert van rá valószinüség hogy fogyatékos lesz.... van ennek vlami alapja vagy nem befolyásolja? (1-2 napos magzatrol beszélünk)

2016. máj. 1. 22:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Sajnos benne van a pakliban... beszéljenek több orvossal, aztán döntsenek a legjobb belátásuk szerint.
2016. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
En ugy tudom árt, de kemeny kijelentés ez egy orvos szájából. Nem kellene genetikai vizsgalattal kideriteni kárt okozott-e a magzatnal?
2016. máj. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen,árt(hat) a röntgensugár a magzatnak,ezt kb.az emberek 99%-a tudja,függetlenül attól,hogy nő vagy férfi,szült-e már vagy nem.Filmekben is rengetegszer van szó róla.
2016. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy nincs olyan,hogy 1-2 napos magzat.Illetve amikor van,arról még nem lehet tudni.Min.4 hetes inkább,ha most tesztelt pozit.
2016. máj. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Fontos lenne azt tudni,hogy melyik testrészét röntgenezték?

Pl egy végtag röntgennél leterítik a törzset ólom köténnyel pont azért,hogy ne érje a sugár a szerveket.Én úgy emlékszek,hogy tüdő röntgennél is kaptam kötényt.

Ha az előbbiek voltak én nem gondolnám,hogy ártana így a sugár.

Persze mindenképp érdeklődni kell egy olyan embertől aki ért ehhez.De könyörgöm ne a védőnő mondja már meg,hogy el kell-e vetetni vagy sem!

2016. máj. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Elvileg árthat,de nekem az anyukám mesélte,hogy annak idején mikor velem volt terhes 29 éve,még a terhesgondozás része volt a röntgen,és azért a legtöbb babának nem lett baja.
2016. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
4-es.Ne legyél ennyire értetlen!Most tudja,hogy hány hetes,nyilván abból visszaszámolta,hogy a röntgen idején pár napos volt!
2016. máj. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában ha a terhesség korai szakaszában árt valami az embriónak magától elmegy, nem marad meg. A vetélések nagy része fejlődési rendellenesség. Egyébként nem mindegy milyét röntgenezték, nekem a fogamat, ólom köpennyel. Az meg direkt azért van, hogy védje a belső szerveket a sugárzástól. Ha közvetlenül a hasát érte a sugár az nyilván nem tesz jót neki.
2016. máj. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első trimeszterben ha árt a rtg, akkor elmegy a baba, ha megmarad, akkor nagy valószínűséggel nem lesz gond. A másodikban a legveszélyesebb, akkor okozhat jelentős problémát, a 3.ban pedig az ivarszervekben okozhat kárt leginkább, erre kb 5 % az esély.

Ez tuti, hogy így van, mivel 32 hetesen hasi(!) rtg-t csináltak nekem, sajnos nem volt más lehetőségünk, gondolhatjátok mit éltem át idegileg, és kb kismillió orvossal konzultáltam és nagyjából mindenki ezen a véleményen volt.

2016. máj. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Melyik testrészét röntgenezték?

Azt, hogy 1-2 napos az embrió, mi alapján számoltátok?

2016. máj. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!