Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj abból, hogy minden...

Nem baj abból, hogy minden balesetnél vérzik az orra? Sokszor vagy orra esik, vagy fejjel, homlokon koppan, elered az orra vére (valszeg eret ér az ütés) doki mindig azt mondja, nem vészes, ezért nem kell ügyelet, röntgen.

Figyelt kérdés

az oké, hogy semmi baja, de már enyhe túlzással vagy a 100-adik orrvérzésnél tartunk.

nincs ennek valami következménye?

érfalgyengülés, érhálózat maradandó sérülése, vagy akármi????


2015. ápr. 8. 14:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam rengetegszer esett fejre, pofával neki a falnak de az orra soha nem vérzett pedig esett már úgy arccal a földnek, hogy az egész arcát végig horzsolta, az orrát is, mégsem vérzett neki.

Nekem kicsit soknak tűnik nálatok az orrvérzés, de lehet hogy csak mi vagyunk ilyen szerencsések...

2015. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem már nagy a fiam, sajnos többször megjártuk a balesetit, szép hegek vannak a kobakján, 3x betört neki... :/ soha nem vérzett még az orra! pedig speciel az orrán 2 heg van, tehát 2x esett úgy fejjel bele a betonba (egyik rollizás, másik szaladgálás), hogy széthasadt az orra, ömlött belőle a vér, de kívül ugye.

rutascorbint esetleg kúraszerűen adhatnál neki, ez c-vitamin tulajdonképpen, érfalmegtámasztó, terheseknek is ezt adják vérzés esetén, enyém is kapott kiskorában, szóval ez ártani nem árthat, de talán kicsit javul tőle a helyzet

2015. ápr. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez semmiképpen nem normális.
2015. ápr. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk gyakran vérzik a középső fiamnak,semmi baja nem lesz,megtanultunk vele együtt élni.Sokszor éjjel alvás közben is vérzik.Egy két napig orrcseppel kezelem,mert az összehúzza az ereket,azt mondták az orvosok,többnél is voltunk,majd kinövi.
2015. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

rutascorbin :) últkor erről írtam ki kérdést mert nem jutott eszembe a neve, senki nem tudta milyen c vit-ra gondolok..


szóval másnál nincs is ilyen gyakori orrvérzés.edddig azt hittem természetes, hisz kicsi még..

akkor én is remélem kinövi, de azért utána járok


köszi

2015. ápr. 8. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!