Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogyan is kell...

Most akkor hogyan is kell intézni az apasági nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Össze vagyok zavarodva. A közeti kormányablakba kell mennünk mindkettőnknek lakcím kártyával és személyivel? Más igazolvány nem kell? Olvastam valami olyat is, hogy kell a kiskönyv meg valami igazolás a nőgyógyásztól, meg igazolás arról, hogy hajadon vagyok? Nem értem, valaki segítene?
2016. máj. 3. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami kellett hozzá nekünk, az az önkormányzattól egy hajadon igazolás (nálunk ők adják ki, falu, de egyéb helyen lehet, hogy az anyakönyvi hivatalba kell menni, ezt nem tudom pontosan).

A nőgyógyásztól egy igazolás a szülés várható időpontjáról, a vélhető fogantatásról. Kiskönyvet nem kérték.

Személyi, lakcímkártya mindkettőnktől.

Nálunk a gyámhivatal intézi az apaságit, valahol az önkormányzat, a kormányablakot nem tudom. De a védőnőnek tudni kell, hogy felétek mi a menete.

2016. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kisköy kellhet, mert abban van a fogamzás időpontja (ha nincs benne, akkor erről adhat az orvos igazolást -nem szokták kérni, de előfordulhat). Apukának ugye annak ismeretében kell nyilatkoznia arról, hogy övé a gyerek.


Arról nem kell igazolás, hogy hajadon vagy, arról elég ott nyilatkoznod, ha kérik (hiszen ha házas vagy, akkor az be van jegyezve, és akkor mindenképpen a férj nevére kerül a gyerek)

2016. máj. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

az első választ olvasva döbbentem rá, hogy nekünk az anyakönyvi hivatalban kelett aapasági nyilatkozatot megtennünk. bár akkor még nem volt kormányablak.

lehet, hogy ezért nem kellett hajadonságról nyilatkoznom, hiszen a házasságot ők tartják nyilván, ők adnák ki az igazolást róla?

2016. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!