Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is lepasszolom a...

Szerintetek is lepasszolom a gyereket a férjemnek, ha heti többször vannak kettesben a babával?

Figyelt kérdés

A férjem az első 3 hétben velünk volt itthon, a gyerek szerintünk mindkettőnket ugyanúgy elfogad. A férjem tökéletesen el tudja/akarja őt látni. A férjem, miután visszament dolgozni, kiötlötte, hogy néha szeretne apuka napot tartani a picivel, hiszen a napok nagy része anya-baba nap, míg ő dolgozik.


Ezért heti 5-ször ő van vele esténként kb. 2 órát. Igazából nekem nincs kényszerem elmenni itthonról, nem unom őket, de akkor ki szoktam használni az időt. Ilyenkor elmegyek futni, úszni, vagy csak úgy window-shoppingot csinálok, találkozom egy kávéra egy-egy barátnőmmel, szemöldököt szedetek, etc.


Ha napközben vagyok én egyedül a babával, akkor is töltünk együtt minőségi időt, jövő héttől már járunk babausziba is. Szóval nemcsak a férjemmel van ez így.


3 hónapos, kezdettől tápszeres, nyugodt, mosolygós gyerek. Az anyósom szerint és anyám szerint is csak rá akarom testálni a férjemre a feladatokat. És különben is, ha már eljárok, a férjemmel együtt kellene és ők vigyáznak addig a babára. Eddig egyszer már voltunk el így moziba, de hárman is jól el tudunk menni helyekre (persze nem moziba), nincs rá igényünk annyira még.


Ez szerintetek is túl sok neki nélkülem? Lepasszolom őt?


2016. máj. 4. 07:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy. Az apa is teljes jogú szülő, szerintem tök jó, hogy van igénye erre.
2016. máj. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%

Te felnőtt,cselekvőképes ember vagy??? A férjed is az???

Csak,mert ha igen,akkor képesek vagytok eldönteni,hogy mit és hogy szeretnétek,és kialakítani a számotokra ideális napirendet a gyereketekkel!

Hogy mások hogy csinálják,az az ő bajuk!

2016. máj. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Ha a babának jó, apának jó és neked is, akkor kit érdekel, hogy mit mond anyós, anyukád vagy bárki más????

Nagyon is példaértékű, ahogy a párod kiveszi a részét és neked is hagy levegőhöz jutni, ahogyan megoldjátok az egészet! Szóval és semmi kivetnivalót nem olvastam a soraid között. Lehet féltékenyek, mert a segítségük nélkül is jól boldogultok ;)

2016. máj. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Azért bizonytalanodtam el, mert itt meg a valóságban is nagyon sok olyan van, hogy az anya legyen a gyerekkel, meg hogy az apa nem ugyanolyan szülő, a gyereknek az anyja mellett a helye stb. És, ha csak mi megyünk szembe a forgalommal, általában nem a többi autós a hülye.:)
2016. máj. 4. 07:58
 5/20 anonim ***** válasza:
16%

Az a része nem furcsa, hogy bármikor rábízhatod a picit a férjedre, nálunk is teljes értékű szülő a férjem, bármit megcsinál, természetesen kérni se kell, rögtön át is veszi, amint hazaér (ez így volt a kezdetektől, a picur is ragaszkodik hozzá).


Az viszont magamból (!) kiindulva nekem furcsa, hogy heti ötször mehetnéked van. Kb. heti egyszer "lépek le" bevásárolni, drogériás körútra vagy csak ügyeket intézni, de azalatt is hiányoznak.

2016. máj. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

5: ezt az magyarázza, hogy nekem sincs. "Igazából nekem nincs kényszerem elmenni itthonról, nem unom őket, de akkor ki szoktam használni az időt."


"A férjem, miután visszament dolgozni, kiötlötte, hogy néha szeretne apuka napot tartani a picivel, hiszen a napok nagy része anya-baba nap, míg ő dolgozik."

2016. máj. 4. 08:04
 7/20 anonim ***** válasza:
81%

Én tuti örülnék neki, ha szegény férjem nem dolgozna annyit, mint egy állat.

Annyira örülnék, hogy magasról tennék rá, ki mit gondol ;)

Hajrá és örülj neki ;)

(Egy 2 évesnek az anyukája vagyok)

2016. máj. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

nem lepasszolásként kellene megfogalmaznod a férjed gyerekkel töltött idejét...elvégre ő is teljes értékű szülő,akinek joga és kötelessége is a gyermeke ellátása!

Ő nem besegít neked,neki nem lepasszolod a gyereket!

2016. máj. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
25%

"5: ezt az magyarázza, hogy nekem sincs. "Igazából nekem nincs kényszerem elmenni itthonról, nem unom őket, de akkor ki szoktam használni az időt." "


Az én olvasatomban ez viszont akkor olyan, hogy nem te passzolod le, hanem el vagy zavarva otthonról. Ha nincs mehetnéked, mit használsz ki? Ha nekem nincs mehetnékem, akkor nem megyek. Csak annyiszor megyek, ahányszor én akarok. Nekem nem kell elmennem otthonról ahhoz, hogy a gyerek minőségi időt töltsön az apjával. Elég szépen háttérbe húzódnom és messziről gyönyörködhetek abban egy kellemes kávét/teát kortyolgatva, hogy hogy játszanak...stb.

2016. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

9: gyakorlatilag igen. a férjem és én is fontosnak tartjuk, hogy a gyerek ne csak velem legyen kettesben el, hanem vele is.:) nemcsak az anyukáknak van joga kettesben lenni a gyerekkel.


a lepasszolást igazából anyám meg anyósom mondta, meg itt is ez a szóhasználat.:)

2016. máj. 4. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!