Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek is lepasszolom a...

Szerintetek is lepasszolom a gyereket a férjemnek, ha heti többször vannak kettesben a babával?

Figyelt kérdés

A férjem az első 3 hétben velünk volt itthon, a gyerek szerintünk mindkettőnket ugyanúgy elfogad. A férjem tökéletesen el tudja/akarja őt látni. A férjem, miután visszament dolgozni, kiötlötte, hogy néha szeretne apuka napot tartani a picivel, hiszen a napok nagy része anya-baba nap, míg ő dolgozik.


Ezért heti 5-ször ő van vele esténként kb. 2 órát. Igazából nekem nincs kényszerem elmenni itthonról, nem unom őket, de akkor ki szoktam használni az időt. Ilyenkor elmegyek futni, úszni, vagy csak úgy window-shoppingot csinálok, találkozom egy kávéra egy-egy barátnőmmel, szemöldököt szedetek, etc.


Ha napközben vagyok én egyedül a babával, akkor is töltünk együtt minőségi időt, jövő héttől már járunk babausziba is. Szóval nemcsak a férjemmel van ez így.


3 hónapos, kezdettől tápszeres, nyugodt, mosolygós gyerek. Az anyósom szerint és anyám szerint is csak rá akarom testálni a férjemre a feladatokat. És különben is, ha már eljárok, a férjemmel együtt kellene és ők vigyáznak addig a babára. Eddig egyszer már voltunk el így moziba, de hárman is jól el tudunk menni helyekre (persze nem moziba), nincs rá igényünk annyira még.


Ez szerintetek is túl sok neki nélkülem? Lepasszolom őt?


2016. máj. 4. 07:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem lepasszolás.


Van aki hajat mos, vagy 2 óráig csak bambul maga elé, míg apuka lefoglalja a gyereket. Te helyett inkább futni mész, vagy elintézel ezt azt. Helyes!

2016. máj. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
85%
Mivel a férjed is szülő ezért ez nem lepasszolás. Ha ő lenne gyeden akkor sem lehetne ezt mondani. Semmiben nem különbözik a kettő.
2016. máj. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
19%

Anyósod szemszögéből nem csak hogy lepasszolod, de a férjedet is "otthagyod" rendszeresen (attól függetlenül, hogy ő kéri).

Nehéz elképzelni hogy mit lehet heti ötször 2 órában csinálni, ami jobban esik annál, hogy beszélgessetek, közösen főzzetek, babázzatok vagy csak nézd őket, míg te lazítasz... sok, sok, sok.

Menne a fene el két órát értelmetlenül nézelődni ("window-shopping") egy fárasztó nap után, amikor a boltok webshopjából sokkal jobban fel tudom mérni a "terepet". Heti ötször nyilván kozmetikus se kell (de még hetente se).


Ezt kérdezted, kinek furcsa. Furcsa annak, aki nem így csinálja. Furcsa anyósodnak, furcsa az átlagnak. Nem azért, mert a férjedre hagyod, hanem mert ennyiszer ennyi időre elmész.


Persze ha nektek így jó, akkor így jó, anyósnak ilyen értelemben egy szava se lehet, ezért nem kell lepontozni.

2016. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
25%

Ha nektek ez így jó, akkor hajrá!

Bár még a baba nagyon pici ahhoz, hogy igényelné a külön-külön egyik szülővel eltöltött időt, de ha ez így nektek jó, csináljátok így!

A heti ötször két órát én is soknak tartom, nálunk pl. mivel a férjem csak fél 6-kor ér haza, ennyi távollét azt jelentené hogy hétköznap kb nem is látjuk egymást.

2016. máj. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

Engem az felháborítana, hogy az anyukám és az anyósom ilyesmikbe ennyire beleszól.(Viszont én hülyét kapnék, ha minden este el "kéne" mennem valamerre, de senki sem egyforma.) Ne adj mások véleményére, úgy csináld, ahogy nektek jó.

A babauszi meg tök jó, mi is járunk, kedvenc programunk lett! :)

2016. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
66%

ha mindenkinek jó, akkor nem értem miért kell problémát gyártani. jó, nyilván féltékenyek a nagyik, hogy nem ők babázhatnak :D


nekem is olyan a férjem, hogy bármit rábízhatok, a gyerek meg közös, nem lepasszolom, hanem ő van vele ;) miénk már jóval nagyobb, de az utóbbi 1,5 évben ő volt vele itthon ha lebetegedett. most meg már itthon vagyok tp-en, így is múltkor elindult vele oviba, aztán telefonáltak délelőtt, hogy nem jutottak el odáig, szabadnapot vett ki, apa-fia napot tartanak :)

2016. máj. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem lepasszolás,hanem jogos igény a férjedről,nagyon szerencsés vagy.

Az meg hogy heti 5ször elmész nem baj,ha már adódott szabadidő miért ne használhatnád ki? Akkor sem lennél jobb anya ha otthon a másik szobában kötögetnél.

2016. máj. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem ezzel semmi gond nincs.


Én csak azt nem értem, hogy mikor tudtok hármasban és ketten a férjeddel is ugyanennyi minőségi időt eltölteni, ha te minden du/este 2 órát nem vagy otthon, ill. hogy a férjednek is jut ennyi "szabadidő"?


Én ezt megfelezném, heti 2-3 alkalom bőven elég kikapcsolódni, a többi nap pedig a férjemé, hadd menjen ő is sportolni stb.

2016. máj. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
75%
Igazából az apuka és az anyuka a gyerek szülője,miért is kellene mindig az anyával lennie?? Még az se lenne lepasszolás ha a nagyszülőkkel lenne heti pár órát.
2016. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok kötni:) köszi a válaszokat! Még pici a baba, de egy rendszert akarunk kialakítani. A férjem f4 körül ér haza amúgy, így vele is találkozom kettesben persze. Ezt oda kellett volna írnom. Sajnos kozmetikus hetente kell, gyorsan nő a szemöldököm.:/
2016. máj. 4. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!