Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislány státuszvizságla...

1 éves kislány státuszvizságlat eredményei? Miket tud már? Baj hogy a súlya csökkent 2 hónap alatt? Nem mondtak rá semmit.

Figyelt kérdés
73 cm és 9 kg. Még nem jár csak oldalazva lépeget kapaszkodva. Még csak szótagokat mond és nem eszik egyedül, de már szépen iszik pohárból segítséggel. Már mindent ki és bepakolgat. Érti a tiltást és ki tudja fejezni, hogy mit akar.
2010. ápr. 8. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Kislányom 9380 gramm, és 80 cm volt. Kb. annyit mondott, hogy vau-vau, és baba. Evőeszközzel nem tudott egyedül enni, de amit kézzel meglehetett fogni, azt önállóan ette. Inni csőrős itatóból ivott. Születésnapja előtt egy nappal önállóan elindult, és onnantól nem is hagyta, hogy megfogjuk a kezét. Mindent megértett amit mondtunk, vagy kértünk. Szerintem azért nem mondtak semmit neked, mert minden rendben van a lányoddal. Gratulálok.
2010. ápr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem múlt hónapban volt 1 éves.

77 cm és 10 kg 10 dkg. Március 15én indult el magától, 23án voltunk a vizsgálaton, pár lépést ott is tett akkor még hogy megnézze a védőnő a lábfeje állását.

Nekem egyáltalán nem beszél, olyanokat mond hogy tetete meg mamama ne ennyi. Pohárból nem itattam még, ezt mondta is a védőnőnk hogy tessek próbálkozni vele. Szintén pakol ki be, elmutogatja mit akar, hümmög is hozzá és ha rászólok akkor arra pofákat vág /nálunk ez jelenti azt hogy nem szabad mert fáj vagy ilyesmi, összeráncolja a szemöldökét/. nagyjából ennyi jut eszembe.

2010. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mikor mennyit alszik nektek?
2010. ápr. 12. 11:15
 4/8 anonim ***** válasza:

nekem még most se mond semmit, bár már mindjárt 16 hós, csak annyit, hogy baba, láb (ezt is inkább úgy hogy áb vagy báb, mostanában használja lába alakban is), ill. tegnapelőtt óta hogy pápá (de ez is inkább olyasmi hogy bábá). önállóan egy hete kezdett el próbálni enni, apohárból már ügyesen iszik régebb óta, már elvenné tőlem, de nem adom oda, mert az egész a nyakában landolna.

aludni meg...az éjjelt nem alussza át a mai napig, most ,eg pláne zűrösek az éjjeleink, mert jön a 4 szemfoga. 1 éves kora körül kezdett átállni a napi 1xi alvásra, most ott tartunk, hogy egy héten kb. 4x alszik úgy, hogy csak 1x napjában, és 3x pedig úgy, hogy 2. összességében 11-13 órát alszik, ez változó.

2010. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Enyém 13 hós. Az 1 éves státuszon 8000 gr volt és 76 cm. Lány.

Nem áll stabilan, csak kapaszkodva lép egy-egyet, amúgy csak mászik. Ki-be pakol, mondja, hogy tiza (cica), igen, nem, apa, (anyát nem :D), pohárból nem tud inni, egyedül eszik falatokat, de pl. főzeléket, levest nem tud kanalazni. Érti a tiltást, egyszerű utasítást végrehajt (fogd eg és hozd ide pl.)


Szval kb. ugyanazt tudja mint a tied, nyugi!


kétszer 1 órát alszik. Egyet 11körül, egyet 2-3 körül.


Éjszaka még 2szer kel és kétszer eszik.

2010. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Enyém is 13 hónapos. 1 évesen 77 cm és 8 kg volt. 11 hónapos kora óta tud egyedül járni,ma már szinte szalad. Egyedül csak kiflit, babapiskótát tud enni, inni pohárból iszik segítséggel. Imád pakolni, már sokszor szót is fogad, ha hazaérünk veszi le a cipőjét pl. Folyamatosan halandzsázik, ami érthető az anya, adom és a nem.

Sztem ha a doki nem mondott semmit a súlycsökkenésre akkor nincs baj, amúgy abból amit leírtál teljesen jól fejlődik a babád.

2010. ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az lemaradt, hogy már csak egyszer alszik napközben,( kb két hete) másfél-két órát, az éjszakát átalussza.( Este 9-reggel fél 8-ig)
2010. ápr. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1 évesen kislányom 8200 gramm és 70 cm volt. Most 14 hónapos amúgy. Egyedül tud enni, de csak kézzel, természetesen evőeszközzel még nem. Viszont kézzel szépen eszik mindent, amit lehet kézzel enni, vagy a kezébe adni. Pohárból nem hajlandó inni, csak cumisüvegből. Kapaszkodva járkál, kapaszkodás nélkül max. 1-2 lépést tesz. Néhány szót kimond érthetően, de nagyon keveset (anya, baba, nem, iszi, mamma, vava (kutya), asszem ennyi). Ő is ki/bepakol mindent, elkezdett már építkezni is kockákkal. Érti a tiltást tökéletesen, de az akarata erősebb, tehát sz...k rá, ha azt mondom neki, hogy nem, vagy nem szabad. Remekül kifejezi magát, ha éhes, vagy szomjas, akkor jön, és kér (iszi és mamma), illetve, ha nem tetszik neki valami, egyértellműen a tudomásunkra hozza. Egyedül is remekül eljátszik, átalussza az éjszakát (2 hónapos kora óta) úgy este fél 9-től reggel fél 8-8-ig, és csak ebéd után alszik, egyszer nappal, akkor úgy 2-3 órát.
2010. ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!