Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hetes babámnak 2 napja...

1 hetes babámnak 2 napja fájdogál a pocakja, rosszul alszik. Valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hetes babám pocakja 2-3 napja fájdogál. 24 órája nem volt széklete, de pukizik.

Sajnos születése után nem fogadta el a cicit, tejem se volt, így tápszert kapott. Lehet hogy a tápszer nem jó neki?


2-3 napja jöttünk haza a kórházból kaptam tápszer receptet és azt adok neki. 1-2 napja beindult a tejem és tegnap végre cicizett, de azóta megint elutasítja és rájöttem hogy valószínűleg nincs is tejem. Szerintem ártott a sok sírás, hogy nem jól csinálom, hogy megbuktam, hogy úgy szeretem a páromat de mi van ha ezt megunja és elhagy (de ő nem ilyen és nincs is szó ilyenről). Olyan síró rohamok jönnek rám, hogy ilyet még nem tapasztaltam.


A babókám szinte minden evés után bukik a tápszer után. Nagyon ki vagyok mert az éjszakák is katasztrofális, hiszen elalszik de alvás közben nyöszörög, hangokat ad ki.


4500 grammal született, haza 4250 grammal jöttünk. Iszonyat mohón eszik. Simán enne akár 60 ml tápszert is de félek hogy túl etettem. Jelenleg 30-40 ml között adok neki, 2-3 óránként, de ezt is habzsolja és nem tudom hogy elég-e neki. Ha adnék tuti hogy megenné.


Most már a kimerültség határ végén vagyok, mert több napja (kb. 6-7 nap) összesen ha 6-7 órát aludtam. Állandóan felriadok éjszaka amikor nyöszörög, hangokat ad ki és rohanok hozzá.


Félek hogy a tápszert rosszul adagolom és amiatt vagyis én miattam fáj a pocija.


Kérlek adjatok valami tanácsot mert nagyon kétségbe vagyok esve.


2016. máj. 10. 19:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Az én babám se született kicsinek (3850 gramm) és sose elégedett meg 60 ml alatti mennyiséggel. 60 körül evett kb 1 hétig aztán kérte a 70-80 milit. Nyugodtan bízd rá az evést. A tied még nagyobb, még több a tápanyagigénye.

Hasfájós: ha mohón eszi az eleve okozhat hasfájást. Espumisant próbáld meg és büfiztesd hosszan.

Az én babám is hasfájós (sajnos még mindig 7 hónapos de ez a ritkább eset, 3-4 hónapos korra el szokott múlni) és bukós is. Erre AR tápszert vagy tápszersűrítőt szoktak írni/javasolni. Az alapos büfiztetés nagyon fontos itt is, nálunk már kevesebb a bukás, ha hirtelen van 2 akkor tudom, hogy büfizne a baba. Úgy is szokott lenni. De ettől függetlenül is szokott bukni sűrítő ellenére.

Próbálhatsz még infacolt is vagy colief cseppet hasfájásra, de elsősorban az orvos véleményét kérd ki mert lehetséges, hogy tápszerváltást fog javasolni.

2016. máj. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudok sok hasznosat írni, mert mindkét fiam anyatejes volt. A nagyobbiknak sokszor egy hétig sem volt széklete. A kicsinek meg gyakorlatilag az első hónapban végig fájt a hasa és állandóan jött belőle a kaki meg a puki. Espumisan, Biogaia, tornáztatás. Utána megszűnt a hasfájás és minden beállt rendesen, de azért az Espumisan még mindig a legjobb barátunk. Jó olvasni, hogy nem alszol te sem. Üdv a klubban! :D
2016. máj. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Most arra jöttem rá, ahogy a netet olvasgatom, hogy alapvetően 630 ml a napi adagja összesen kajában (4.2 szorozva 150-nel). Mi a mai napon idáig járunk 255 ml-nél.


Lehet itt a bibi, hogy azért nem alszik nyugodtan mert nincs meg a napi kellő adagja és ezért sincs széklete.

2016. máj. 10. 20:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy a hasa fáj?Nem lehet,hogy inkább éhes?Ekkora babának simán adhatsz 60-70-et egy evésre.Az én fiam 4300 grammal született,neki is ennyi volt a kezdő adagja.Milyen tászert eszik?Lehet,hogy a cumisüveggel van a baj.Az hogy nem alszik,sajnos a babák már csak ilyenek az én fiam most lesz 11 hónapos,de még mindíg nem alussza át az éjszakát.Kitartás idővel minden könnyebb lesz.
2016. máj. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nestlé beba ha pro start tápszert írták fel a kórházba
2016. máj. 10. 20:41
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugalom, túletetni nem tudod, a tápszerből tartsd az utasítást. És döntsd l, hogy meg akarod-e próbálni a szoptatást, mert akkor érdemes egy szoptatási tanácsadót hívni.

Próbálj annyit pihenni, amennyit csak tudsz, igyál sok folyadékot.

A hasfájásra nálunk az Espumisan vált be.

2016. máj. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Semmi szükség Espumisan meg hasonló dolgokra. A baba ÉHES! 4300-al született a fiam. Mikor hazajöttünk a kórházból és adtam neki a tápszert amit bent mondtak mennyiséget de csak sirt. Azt hittem hasfájós. De nem rájöttem h kevés az adag. Nyugodtan adj neki többet nagy súlyú eleve. Ne tömd tele görcsoldókkal meg hasonlókkal. Adj neki többet enni
2016. máj. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A fiam is 4 kg-mal született és mikor hazajöttünk (3 naposan) egy kis szopi után (alig volt még akkor tejem) azonnal bevágott 60 ml tápszert.

Adj neki enni, egy ekkora gyerek ezer százalék, hogy ÉHES!!!

Ha továbbra is jelentős mennyiségben bukik (orrán-száján jó nagy taccs) akkor érdemes megnézetni, nehogy reflux legyen. Fiamnak volt, Milumil AR tápszert kapott és megszűntek a bukások.

Szóval adj neki enni, mert rettentő kevés az a mennyiség amit eddig adtál!!!

(nekem mindig többet evett a dobozon feltüntetett mennyiségtől, gondolom a mérete miatt)

2016. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Igazatok van, kevés neki a hami, így többet adok. Sajnos a tejem nem sok és félő hogy az elmúlt napok stressze nem tett jót neki :(


Egy nap 3-4 bukás evés után soknak számít???

2016. máj. 11. 10:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Egész nap 3-4 bukás? Nem sok. Az enyém 2 étkezés között bukik annyit. Vagyis bukott. De sűrítővel is többet. Büfivel normális, hogy valamennyi jön fel. Ha ezt levéve is bukik azért kérdezd meg a gyerekorvost.
2016. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!