Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 és fél hónapos kisfiam még...

12 és fél hónapos kisfiam még nem állt fel. Hasonló helyzetben lévő anyukák írnátok?

Figyelt kérdés
11 hónaposan kezdett mászni, járunk Dévény tornára, de nagyon aggódom és nagyon kivagyok emiatt. Jó lenne beszélgetni hasonló helyzetben levőekkel. Kérem az olyanok kíméljenek, akik szerint már rég állnia kellene, mert tudom magamtól is.
2015. máj. 13. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmiről nem késett le a baba! Ne erőltesd az állást, vagy a járást, mert ha még nem alkalmas a csontozata, vagy az izmai erre, akkor abból csak megerőltetés lesz! Hamarosan fel fog állni, és szinte azonnal fog is járni. Türelem! :)
2015. máj. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 11 hónaposan kezdett mászni akkor had másszon még pár hónapig. A mászás nagyon fontos egy baba fejlődésében! Ráér a kisfiad még felállni! A dévényes mit mond? Az én lányom 9,5 hónaposan kezdett mászni (gyógytornára vittem, mert nem is kúszott), kb. 13 hónaposan állt fel, most 15 hónapos lesz, még nem jár, csak vezetve. Hipotón egyébként (alkatilag, nem volt probléma a szülés és a terhesség alatt). Nekem a dévényes azt mondta, hogy ha 16 hónapos koráig nem jár, akkor foglalkozik vele, addig fejlődjön a saját ütemében (lassan :)). Úgyhogy ha jártok tornára ne aggódj, nem lesz semmi gond! Csak gondolom téged is idegesít, hogy mindenki kérdezget, hogy még nem jár? - tojd le magasról! Engem egyik ismerős heti 3x megkérdez, hogy na, elindult már? Nyugodtan elmondom heti 3x, hogy még nem, és egyelőre nem is fog, mert még nem áll rá készen.
2015. máj. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Járni tudtommal nem 16, hanem 18 hónapos korig kell.


Én voltam a mintapéldája a last minute mozgásfejlődésnek. Mindig épp megvolt az időpont az orvoshoz, hogy nem fejlődök jól és másnap megcsináltam a hiányzó mozgásformát. De mindig, mindent a legutolsó pillanatban. Anyám odaadta a régi kiskönyvemet, amikor gyerekem született - így abból is tudom a véghatáridőket, hiszen mindent pont akkor csináltam.


30 év elteltével nem érzek semmilyen hátrányt belőle, jó tanuló voltam, könnyen boldogultam bármivel az életben. Hosszútávú hatása nem lett nálam a késői mozgásfejlődésnek.

Sőt, 3 évesen valahogy olvasni is megtanultam, szüleim számára mai napig rejtély, hogy hogyan csináltam.

2015. máj. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben jó ha megnézi szakember. Fejlődésneurológus, ortopédus, gyógytornász. Ők fognak ebben határozni. Ha a neurológus nem talál fejlődési eltérést, az ortopédus rendben találja izomzatilag, csontozatilag, akkor lehet várni.

Ha bármilyen eltérés van, akkor azt kell kezelni.

Így nem lehet kijelenteni, hogy minden rendben, de azt sem, hogy valami baj lenne. Nézze meg szakember, aki nem csak a gyógytornász önmagában!

2015. máj. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi is így voltunk. Nem akart felállni. Szó szerint a térdén! szaladt. Elvittem én is egy gyerekekkel foglalkozó gyógytornászhoz és ő rögtön mondta hogy semmi baja, majd feláll. Nem fejlődnek egyformán, ne aggódj. Nálunk mindent később kezdett.
2015. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyobbik 1 éves és 1 hetes volt, amikor felállt, rá 1 hétre kezdett el mászni. 17,5 hónaposan indult el egyedül. Mi is jártunk Dévényeshez, de nem volt vele semmi gond. Valóban, nagyon idegesítő, ha naponta kérdezik meg, hogy "Még mindig nem jár?????". Ne foglalkozz vele. Egyébként meg minél tovább mászik, annál jobb. :)
2015. máj. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az izmok megerősödése, és egyensőlyérzékelés kell csak hozzá!!


nagyon ajánlom a rugós hintát és hintáztatást plusz egyéb gyensúlygyakorlatokat és minél többet másszon otthon, ne a kiságyban legyen!

2015. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*és nem szabad járatni! mert akkor magától termésetes hogy nem akar álni, elinduni, mert bizonytalan lesz egyedül és sokkal többet is esne ez miatt!
2015. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A fiam 30án lesz 1 éves.

10,5 hónaposan kezdett kúszni,négykézláb hintáztatja magát, pár napja ül fel egyedül és tegnap kezdett felállni a bútorok mellett, viszont még nem mászik, ez a legnagyobb bajom.

Neurológus azt mondta minimálisan hypotón.

Járjatok gyógyúszásra(NEM babaúszás), neurológus tud adni javaslatot, úgy még a felét a tb fizeti is.

Járunk egyhéten 3szor gyógytornára, azt mondták ha akarna tudna mászni, de annyira tiltakozik, hogy azért sem, mostanában egyébként is nagyon akaratos, megcsinál minden feladatot de közben ordít.

Én mondtam a gyógytornásznak, hogy így lesz vagy másfél éves mire járni fog, erre Ő azt mondta: És akkor mivan? Nem marad le semmiről. Csakhát a nagylány 10 hónaposan stabilan járt.

Mondjuk a fiam csak 40 mp-es lélegeztetés után sírt fel, ami az izmok szempontjából soknak számít, az agyával nincs baj, csak gyengébbek az izmai.

Ja, és azt mondta a gyógytornász, nagyon szépen kér, kettő dolgot ne tegyek:

1.NE tegyem bébikompba.

2. NE vezessem kézen fogva, attól nem tanul meg hamarabb járni, ezzel csak hátráltatom.

2015. máj. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!