Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megvárjátok amíg jelez a...

Ti megvárjátok amíg jelez a (lassan 11 hónapos) baba hogy éhes vagy egyszerűen bizonyos időközönként kapja az ennivalót? Hányszor eszik egy nap kb hány óránként?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 14:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

ha 2 karikát eszik akkor annyit, de egyrészt lesz lehetősége enni, mert ugye szólni még nem tud és ebben a korban minden érdekesebb, hiába éhes. másik, hogy megszokja, kialakul egy jó szokás.

mert az emberi szervezet úgy van megalkotva, hogy 3 óránként egyen, ne 4-5. ha ennyi időközönként eszik akkor összeszűkül a gyomra és hiába lesz éhes nem tud majd többet enni pár falatnál. ezeket most tudod kialakítani jól, szóval megéri egy banánt felszeletelni akkor is ha csak 2 karikát eszik, te meg edd meg a többit :)

2016. máj. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Az én babam nem egy nagyevö, nagyon ritka, hogy 100-120 grammnal többet eszik egyszerre. Igazából nem szoktam mérni, eszik, amennyit akar, amikor üveges kaját kap, akkor látom, hogy picit több, mint a felét eszi meg egyszerre, ranezesre masbol is kb ennyit. De neki elég ennyi, ez az adagja, simán elvan vele 3 órát és hízik is tőle. Többet egyszerűen nem kér.
2016. máj. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

nálunk is volt már napirend ekkor - most 12,5 hónapos, de 11 hónaposan kelt olyan 7:30 körül, tápszer 200 ml (8 hónapos kora óta nem szopizik), majd ő sem volt éhes de pár falatot benyomott 8vajaskenyér) 9 körül, vagy gyümölcsöt (pár kanál), utána ilyenkor már elkezdődött az 1-2 alvásos mizéria, szóval ha kibírta 11-ig, akkor 11-kor főzelék (mondjuk fél üvegnyi), ha nem bírta ki, akkor aludt egyet és felkeléskor (13 körül) volt ez. Utána mondjuk joghurt 4 körül, és lehet hogy még bealudt egy bő fél órát. Vacsora 18 körül, tejpép, vagy ebéd főzelék, vagy kenyeres akármi (vagy mindkettő). utána 8-kor fürcsi és utána 200 ml tápszer.

Azt írtad, hogy szopizik - de mennyit? Tudod, mennyit szopizhat még? Már csak azért kérdem, mert én 8 hónaposan volt hogy már csak 2x szopizott, és párszor lemértem, aztán fél órás cummogás után volt 20-30 ml...szóval már nem volt tejem, de ő azért elnyammogott rajta és utána sem látszott, hogy éhen akar veszni, ugyanakkor kell neki a folyadék és a kaja...

2017. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Én mindig kinaltam, soha nem eröltettem, ahogy az elöttem levö is írta, h kettö kanállal evett, annyival. Mikor kezdtük, ugye még mindegyik után szopizott. Nálunk 10 hónapos, így néz ki egy nap:

Az idopontok megkozelitolehesek

7.15-felkel

7.30-zab,vagy koles gyumolcsokkel

9.00-10.30 alszik

10.30-a reggeli maradeka

13.00-kor ebéd rizs, bulgur, kuszkusz, qunioa, vagy mas gabona, zoldseg, hal, vagy barmi ami illik hozza, gyakran van spenot, lencse.

13.15-alvas

15.30 korul ebred

16.00 korul uzsonnazik (gyumolcs, joghurttal, vagy turoval)

18.30-kor vacsi, furdes

19.00 lefekves.

Altalaban 2-2,5 deci kozott eszik egy alkalommal es nem telik el mindig 3 ora a ket eves kozott, sot.

Egyebkent regebben mikor mrg nem alakult ki igy a napirend es sokat vartam ket eves kozott vagy pl tul frad volt az ebedhez igy letettem eltelt negy ora is es nagyon ehes volt nem tudott enni mert sirt es mergelodott az ehsegtol.

2019. szept. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!