Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkorát fejlődik egy baba 2...

Mekkorát fejlődik egy baba 2 hónap alatt egy éves koráig? Miket tudott 10 hónaposan és miket 1 évesen?

Figyelt kérdés
Főleg nem a mozgásfejlődés érdekel, de azt is írhatjátok.
2016. máj. 18. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim mozgás és szellemi fejlődés teljesen átlagos volt, úgyhogy csak erről tudok nyilatkozni. 10 hónaposan már ültek 11 hónaposan kapaszkodva lépegettek valami mellett, kanapé, járókarács stb., egy évesen kezdtek el járni. A szellemi fejlődésükben 10 hónaposan kb. három-négy szót tudtak mondani. Egyszerűbbeket pl. baba, mama stb. Ha a nevén szólítottam őket rám figyeltek, ha hívtam odajöttek,12 hónaposan bizonyos játékokat felismertek és tudták a nevüket, ha értük küldtem őket, odahozták. Mindennapi tevékenységüket egy-egy szóval megnevezve emlékeztek rájuk, tudták mi jön. Pl. ha azt mondtam cica, elindultak a kert felé, mert a szomszéd macskája mindig átjött. Akkor tudták, hogy kimegyünk.
2016. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!