Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hetes a lányom. Jelenleg...

4 hetes a lányom. Jelenleg minden étkezésnél 100-120ml közözz eszik, ez így rendben van? Nehezen alszik el, főleg éjjel, hogyan lehetne felcserélni hogy éjjel aludjon és ne nappal?

Figyelt kérdés

időre született 3370 grammal és 50 centivel.

Tápszeres baba, néha kap max 20ml anyatejet.

Szépen gyarapszik,nő is,látszólag nincs semmi baja a manónak de olyan jó lenne ha éjszaka aludna sokat és nem nappal. néha nappal is sokat van fent. Nem sirós baba, ha fáj a hasa jelzi,olyankor a karunkon hasra fektetjük és ppár perc alatt minden rendben.Szeret kézben lenni,első baba, ugrunk ha megnyekken.


Sokan mondják hogy hagyjuk sírni a babát és magától visszaalszik majd, de szerintem azért egy 4hetes baba nem hisztizik,okkal sir,ha pedig a szüleire vágyik mi azért vagyunk, vagy nem ?


Viszont tippeket szeretnék kérni hogyan csináljunk jó alvót a lányunkból. Ha nem alszik nézelődik.


Köszönöm



2015. dec. 11. 07:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és a védőnő és az orvos is azt mondta,hogy nem kell neki külön vizet adni. Látszólag nem igényli. Ti mit mondtok? Adjunk neki naponta vizet? Ha igen,mennyit és hogyan?
2015. dec. 11. 07:51
 2/7 anonim ***** válasza:

A víztől baja nem lesz, azzal nem tudtok rosszat csinálni.

Viszont a dupláját eszi a korának megfelelő adagból! Csökkentsétek le, mert jelenleg túletetitek.


Persze, hogy fáj a hasa, neked is fájna, ha két púpos tányér kaját kellene megenned minden étkezésre, amikor egy is bőven elég.

Ráadásul a cumizás megnyugtatja őket, így még többet esznek - a szülő azt hiszi, hogy éhes - ettől még inkább túlterhelődik a gyomor és máris benne vagytok az ördögi körben.

Ennyi idősen még a 60-80 ml bőven elég, egy hónap múlva majd emelhettek rajta lassan, óvatosan. Egyszerre 120 ml egy akkora gyomorba most nagyon sok.

2015. dec. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
De nem úgy hasfájós mint más baba,általában 2 perc alatt abbamarad neki, egyszer kétszer megfeszül utána nézelődik,vagy bealszik vagy nem. Inkább azért szokott csak sirni mert nincs kézben. Ha nem eszi meg a 100-120-at akkor nyugtalan,keresi a kaját,látszik hogy kell neki.
2015. dec. 11. 08:11
 4/7 A kérdező kommentje:
2 hetesen már 90ml evett meg. szerintem nincs túletetve,nem szokott sokat bukni sem. Ha meg bukik akkor meg azért mert ami neki nem kell kiküldi. Vagy nem így van?
2015. dec. 11. 08:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Igaz nálunk anyatejes de mi igy csináljuk:az utolso etetés közöt ha nem akar aludni akkor nem is probáljuk meg elaltatni,mert ha bealszik,akkor éjjel itt sincs alvás.

fürdés az utolso evés után van-igy még jobban lefáradez 8 órakor van.igy alszik hajnal 3ig és utána 6kor kel csak reggel.

2015. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es,

a kislányom már a kórházban 100-at evett, s nem mi tömtük tele, hanem a PIC osztályvezető adjunktus asszony, miután megbizonyosodott, hogy még nincs tejem, a gyerek pedig az éhségtől ordít az éj közepén. Előbb 50-et voltak hajlandóak adni neki, de fél óra múlva amikor újrakezdte, megkegyelmeztek még 50-el. A baba onnantól kisimult arccal aludt.

És ő csak 3300-al született.


Kérdező!

Idő kell míg átáll.

2015. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, hogy 90-et adsz neki és adj neki cumit, lehet, hogy nem fog sírni és kihúzza 3 óráig. Az én babám olyan, hogy nem tudom ráhagyni az adagját. 4 hetesen képes lett volna megenni 150-et aztán ordítani, hogy fáj a hasa. 90-et adtam neki, sírt az igaz de cumival megnyugodott és szépen aludt, csak 3-4 óra múlva lett éhes. De ha nem volt elég neki (akkor hiába a cumi sír tovább) a 90 akkor adtam neki természetesen, éhezni nem hagyom csak azért, mert "ő még kicsi ennyit enni."

Egyébként meg nem tudom mióta eszik így, lehetséges, hogy csak növekedési ugrása van, az enyémnek pár nap múlva lett egy köztes adagja, azelőtt kb 70-75 milit evett meg, pár napig 120-at, majd a vége 90 lett.


Az alvással meg szerintem türelem. Az én babám kb ugyanolyan nehezen aludt el éjjel és nappal is de kb 6 hetes kora körül nappal sokkal nehezebben, éjjel meg nagyon jól alszik. Már annyira jól, hogy nem is eszik éjjel max a cumiját hiányolja. Pedig volt mikor 2-3-4 hetesen evés után ő úgy döntött hajnal 2-kor, hogy még nem álmos. Szóval rendeződött nálunk, idővel nálatok is fog.


Az enyém el se fogadja a vizet. Teát sem. Gyerekorvos szerint a tápszer elég,én azért kínálom de ha nem kéri akkor ez van..

2015. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!