Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Izotópos vizsgálat? Van itt...

Izotópos vizsgálat? Van itt olyan baba akinél csináltak már ilyet?

Figyelt kérdés
Hogy csinálják csecsemőknél?Vele lehetek?Hogy viselik?
2010. ápr. 10. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Fiamnak 3hós korában kellett ilyet csinálni, mert reflux gyanúja merült fel.A vizsgálat előtt meg kellett szoptatnom.Aztán ráfektettem 1 asztalra és finoman le kellett fognom a lábát és a kezét,hogy minél kevesebb mozgást tudjon produkálni.Ugyanis a gyomor tájékon kellett mozdulatlanul tartanom.Babám felett volt egy röntgenhez hasonlító kör alakú berendezés és az végezte a vizsgálatot.15percig tartott és vele lehettem.

8hós baba anyuja

2010. ápr. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!én jövöhéten viszem a kisfiamat a Heim Pálba,ilyen vizsgálatra.Nekem annyit mondtak,hogy ott a kórházban beraknak neki egy branült és avval együtt át kell menjünk a Radiológiai klinikára,ott vénásan megkapja ezt az izótop anyagot,majd 2 óra múlva röntgennel megnézik.Egyébként 3 és fél hónaposak vagyunk,és vesemedence tágulattal született,ezt nézik meg neki,hogy elnöheti-e.Ti miért mentek?
2010. ápr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszotokat.Mi is vesetágulat miatt megyünk ilyen vizsgálatra.Most 9 hónapos a kislányom.35hétre született vesetágulattal.Amit ha nem nőtt volna ki most műteni kéne neki.De Hála Istennek a folyamatos kontroll uh.mindig kisebb és kisebb tágulatot mutatott neki.A héten szerdán vittem uh-ra+vizelet vizsgálatra,ami kopp-kopp negatív lett.Már minimális tágulatot sem láttak neki uh-on,pedig hozzá tenném nagy volt neki ez a tágulat hisz szoba került a műtét az elején.Az izotópos vizsgálatot a biztonság kedvéért javasolta a dokink,hogy meggyőződjünk arról,hogy valóban nincs neki egy minimális vizelet visszaszivárgás a vesébe.A hónap 29-én megyünk a klinikákra ilyen vizsgálattal.Ne aggódj,a csecsemők nagy része kinövi ezt a tágulatot.Meg írnád majd nekem pontosan,hogy zajlott ez a vizsgálat??

2010. ápr. 10. 12:13
 4/5 anonim ***** válasza:
11.37-es vagyok,persze megirom majd,hogy hogyan zajlott ez az egész.Minket azért küldtek el,mert az ujszülöttkori uh-hoz képest,minimálisan,de nött a tágulat.Remélem nem leszz semmi gond vele.Azt mondta dokinénink,hogy szerinte nem lessz gond,mert egy vese beteg gyerek nem igy néz ki ,mint a kisfiam,nem hiznak ,azt mondta.15-én lessz 4 hónapos és tegnap volt 7960 gramm.Egy óriás bébi.Majd akkor irok.
2010. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm előre is,hogy megírod mi volt..egy kalappal nektek:)
2010. ápr. 10. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!