Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött babámmal kapcsolatba...

Újszülött babámmal kapcsolatban kérdéseim vannak?

Figyelt kérdés

Kedden szültem. Babám kb 2 órát alszik majd szopi, tejem van bőven. Most mértem,igaz ruhában, h 1 óra altt csak 30 grammal mutatott többet a mérleg. Fejtem le tejet de mindig bealszik, nem tudom azonnal pótolni. Mennyivel pótoljam ki a szopit? Mikor adjam oda ha mindig bealszik? Hány órát hagyhatom aludni? Nem sok ez az alvás?

Köszönöm


2016. máj. 21. 10:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A védőnő, gyerekorvos csak hétfőn jön.

Neten azt írták maximum 60gramm a gyomor kapacitása kb 1 hetesen. Mindig ki kell egészítenem? Igény szerint szopizik csak pl éjjel elalszik fél óra cici után és ma éjjel én is belaudtam mellette, viszont sűrűn evett.

2016. máj. 21. 10:55
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell pótlás, etesd mikor kéri. Újszülött babák 8-12 alkalommal esznek naponta, a fennmaradó időben szinte csak alszanak
2016. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm de nem baj hogy nem eszik mindig nagy adagokat? Pedig egy órán át szopizik és rengeteg tejem van.Igaz sokszor nem nyel csak cumizik rajta. Ja mennyi ideig szoptassam egy mellből?
2016. máj. 21. 11:04
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem a babám kb 40 grammot evett max az első héten. A gyomruk nagyon picike. Te úgy érzed ez nem mennyiség ő meg elalszik miután jóllakott.

Bízd rá az időt. Felnőttek között is van aki sose eszik többet 10 percnél más meg fél óráig eszi ugyanazt az adagot.

2016. máj. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

3 órát aludhat 2 szopi között. Szerintem ne pótold ki, ha éhes úgyis szól és akkor megeteted mellből. A lefejt tejet meg le tudod fagyasztani.

A méréshez nem kell levetkőztetni, a lényeg hogy a 2 mérés között ne cserélj pelenkàt és ugyanaz a ruha legyen rajta

2016. máj. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönöm.
2016. máj. 21. 11:33
 7/16 anonim ***** válasza:

#5 vagyok


Nem kell mindig ugyanannyit szopiznia, gondolom te sem ugyanannyit eszel mindig.

Az én babàm volt hogy megevett reggelire 120-at, aztán 80-at, 50-et, utàna 150-et... De ki lehet szàmolni hogy PAPÍRON mennyit kell kb egyszerre és összesen 1 nap alatt. Sajnos nem emlékszem pontosan hogy hàny milivel kell szàmolni, talàn 120 a min., de nem biztod! Keress rà neten

2016. máj. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, nem méregeted, csak naponta egyszer, és hetente egyszer összeveted az egy héttel korábbival, hogy gyarapodott-e. Az evés előtt-után mérlegelés a világon semmire nem jó azon kívül, hogy téged stresszel, ezáltal csökkenti a tej mennyiségét.
2016. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

itt, ahol mi élunk, itt nem méregetik a bababákat. sot azt javasoljak, hogy ne is vegyenek a szulok otthonra mérleget, mert csak stresszelik magukat rajta.

ugyhogy itt, havonta egyszer vannak mérve a babák, az orvos által.

2016. máj. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi megkeresem
2016. máj. 21. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!