Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Helyes mellre tétellel kapcsol...

Helyes mellre tétellel kapcsolatban lennének kérdéseim?

Figyelt kérdés
Elolvastam, amit a lll oldalon írnak, és több más színvonalas oldalt is, mert nem sikerült helyesen mellre tennem a babát,és ezért sebes lett a mellbimbóm. Sokat szenvedünk, de nekem még mindig nem sikerül. Jó a tartás, jó minden, de amikor szoptatni akarom, akkor pillanatok alatt dühös lesz, kegyetlenül sírvafakad, amikor pedig még csak próbálkozik bekapni tátott szájjal, akkor megfeszíti magát hátra, a fejét hátraveti, és mire utolérném, már megint sír. Sosem előrefelé próbálkozik, ahol én vagyok. Ha megfogom a fejecskéjét és előre erőltetem, akkor megint csak zokogás lesz a vége. A kórházban úgy szoptattam, hogy zokogáskor tettem rá, és vártam, hogy ha abbahagyja, észreveszi, hogy van valami a szájában, de ez rossz technikának bizonyult, mert lila lett a mellem, és sokszor rá is harapott utána. Nem tudom, mit tegyek, ha nem dolgozunk össze, nem tudom szoptatni. De azt sem szeretném, ha a szoptatás neki a zokogással lenne összekötve. Mit tanácsoltok? Eddig fekve próbáltam szoptatni, ahogy a kórházban "mutatták" (inkább csak mondták), mert császárral szültem, de ma megpróbáltam ülve is. Balból szívott picit, és aztán bealudt. A jobb oldalira nem is sikerült "rácsatlakoznia". Nektek is voltak ilyen és ehhez hasonló problémáitok az elején? Mit tegyek?
2013. nov. 22. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

én is császárral szültem,viszont csak ülve szoptattam.

amikor ölbe veszed,akkor kicsit magad felé fordítsd,és vedd rá hogy jól nyissa ki a száját. (pl: ugy hogy a mellbimbóddal éríntsd meg az állát száját) és figyelj arra hogy ne csak a bimbót kapja be,-ha mégis így tesz akkor vedd ki a szájából.-és addig próbálkozz amig rendesen nemkerül a szájába

2013. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja,és nyugi a legtöbben megszenvedjük az első szoptatásokat. nekem 1,5 hónapig fájt amikor szopizott-de aztán belejöttünk,és majdnem 2 éves koráig szopizott.
2013. nov. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne szoptatási tanácsadót keresned. Nekem nagyon sokat segített!

Fejét ugye fültől fülig fogod a tarkónál? A legtöbb baba nem szereti, ha máshogy próbálod irányítani. Esetleg csippesd össze a mellbimbódat az udvaránál, hogy többet tudjon bekapni belőle.

2013. nov. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem figyeltem, hogy fogom a fejét, csak hogy óvatos legyek. Meglátom, hogy ha így fogom, hagyja -e irányítani,és az összecsípést is kipróbálom! Köszönöm!
2013. nov. 22. 15:05
 5/7 xStefix ***** válasza:

Több oka is lehet ennek a feszítésnek:

- cumizavar: ha használtok üveget vagy játszócumit vagy védőt

- hipoton nyakizmok: erről a gyerekorvost, gyógytornászt érdemes megkérdezni. Ha van ilyen gond, ajánlom a Dévény-tornát!

- a korábbi élmények miatt sztrájkol, mérgelődik a baba: ilyenkor meg kell találni, hogy mi zavarja és azt kiküszöbölni, ill. visszaédesgetni a cicire.

- túl erősen folyik neki a tej a szopi elején: erre is több megoldás létezik (előfejés, hátradőlve szoptatás, túltermelés megszüntetése stb.).

Ha továbbra sem jössz rá, mi a gond, szerintem hamar keress egy tanácsadót, hogy pontosan kiderüljön a gond és akkor célzott javaslatokat kapsz.

Sok sikert!

2013. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Elsőre most sem sikerült. Fejni kezdtem, aztán sírt apukájánál is, hát tettünk még egy próbát, és most megpróbáltam mindent, amit mondtatok. Hagyta fogni a fejecskéjét, sikerült jól mellre tenni és végre szoptattam úgy, hogy nem is fájt annyira (a korábbi sérülés persze igen, picit, de ezt tudtam, hogy így lesz). Most nem tudom, miért sikerült, az előfejés, a jó fogás, vagy összecsípés miatt, de hogy őszinte legyek, ha kell mindig ismétlem mindegyiket :D ha sikerre vezet! Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket! :)
2013. nov. 22. 16:48
 7/7 anonim ***** válasza:
csak így tovább! egy darabig még fájni fog-de hamarosan jobb lesz!
2013. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!