Pajzsmirigy ingadozással, késői peteéréssel, hosszú ciklussal kapcsolatban lennének kérdéseim, lent kifejtettem bővebben. Tapasztalattok már ilyet?

Figyelt kérdés

Több korai vetélésen vagyok túl, babát szeretnénk, jelenleg se védekezünk. Most kezdtem el a kivizsgálásokat. Az utolsó vetélésem utáni hormoneredményeim alapján pajzsmirigy túlműködésem volt, majd rá kb 3 hónapra alulműködésem úgy, hogy nem szedtem rá semmit... volt ilyen valakinek?

Másik kérdésem, hogy voltam nőgyógyásznál a hét közepén. Jelenleg a ciklusom 40. napja környékén tartok, mostanában 38-50 napra szokott megjönni, és a doki akkor azt mondta, hogy valószínűleg késői peteérésem van, és szép nagy tüszőt is lát, ami jó. Tehát tulajdonképpen még akkor jön egy peteérés és esetleg 2 hét múlva megjön. De ma reggel volt egy pár perces görcsöm, majd véres folyás a wc papíron, és azóta is mensi szerű görcsök, de semmi vérzés... nem igazán értem, hogy jöhetett meg, ha még peteérésem se volt? Vagy volt már korábban, és ez egy "friss" tüsző volt? Vagy meg se repedt és egyszerűen meg fog jönni? Vagy nem jön meg hanem beágyazódásos vérzés lehetett?



2015. febr. 28. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Maga a terhesség befolyásolja a hormoneredményeket, ezért nem érvényes az a hormonsor, amit közvetlen a vetélés után csinálnak. Ezért kell a vetélés utáni első mensitől számított 3. hónapban hormontükröt csináltatni. A TSH alulműködés nagyon gyakran autoimmun pajzsmirigy gyulladás oka lehet. Ezt úgy lehet megnézetni, hogy a TSH szint mellé néznek T3-at, T4-et, az általában megvan és amit nem tudom, miért, de nagyon ritkán hajlandóak megnézni, az az anti TPO és anti TG. Ezek azok az antitestek, amik autoimmun pm gyull. során emelkedettek. Ha ez a helyzet, akkor ezt kezelni kell, mert enélkül ez az állapot biztos, hogy romlani fog és akadályozza a terhesség kiviselését.

A másik, hogy ezzel együtt jár nagyon gyakran a prolaktin szint emelkedése, ami peteérés kimaradásokhoz vezethet, ezen kívül mindenképp meg kell nézetni 3 pontos terheléses vérvizsgálattal a vércukor és inzulin szintet. Kell egy 0 perces, egy 60 perces és egy 120 perces, keresd úgy a neten, hogy inzulin rezisztencia vizsgálat.

Ha inzulinrezisztenciával és/vagy pm problémával esel teherbe, ha ki is viseled, nem kívánt szövődmények lehetnek a terhesség során és baba is kárát láthatja.

Nagyon jó endokrinológust keress, a mezei nőgyógyászok többsége nem meddőségi szakember. Ha igazán komoly fórumot keresel, ahol habituális (azaz többszörös) vetélők vannak, akkor nézz bele ebbe a topikba:

[link]

Még egy gondolat: pajzsmirigy probléma esetén nagyon hatékony szokott lenni a teljes gluténmentes étrend, de még inkább a paleolit étrend. Érintett vagyok és a gyerekemet részben ennek köszönhettem.

Ha van kérdésed még, hogy merre tovább, írhatsz priviben, ebben a témában már elég sokat megtudtam, kipróbáltam és volt eredménye, sikerült a baba. :-)

2015. febr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ, megnézem a fórumot!

Nem írtam le minden részletet, kicsit bővítem:

Az első hormonvizsgálatom a vetélés utáni (műtétileg kellett az utolsót befejezni) 4. ciklusban történt, akkor maga a TSH nem volt rossz, de a T3 és T4 aránya nem stimmelt. Következő alkalommal "mezei" sztk-s pajzsmirigy vérvétel volt, ott sajnos csak TSH-t néztek, így az az eredmény nem különösebben kielégítő, de a TSH ott magas volt. Kerestem endokrinológust, ő küldött el különböző vérvételekre. Terheléses cukron voltam, a nőgyógyászom kizárta a PCO-t. Mennem kell majd még egy újabb pajzsmirigyre, egy ciklus eleji, és 20. napi vérvételre, valamint trombózishajlamot kimutató vérvételre is. Ezen kívül mostanában diagnosztizáltak nálam laktózintoleranciát, így arra már odafigyelek.

2015. febr. 28. 21:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a csak TSH nem is elég, ha van eltérés a T3, T4-nél az már fontosabb infó, de majdnem biztos, hogy találnának emelkedést az anti TPO és anti TG-nél is. Ezt a vizsgálatot ki tudja neked írni endós orvos is, azt hiszem, én mondjuk magán úton csináltattam meg ezeket.

Sokszor okoz vetélést, ha véletlenül magas az NK (natural killer-ölősejtek) aránya a véredben, illetve ha ezek túl aktívak. Erre is van vizsgálat, az kizárólag fizetős, celluláris immunstatus és NK funkció a neve, a Laboratórium Kft.-nél csinálják. Megtalálod a neten. Ha van ebben emelkedettség, akkor erre spéci kezelés van, ami segíthet.

A trombózisos kivizsgálás jó ötlet, van annak egy immunológiai része, amiben van pl. többek között a foszfolipid antitest szűrés és a másik része a trombózis hajlammal kapcsolatos, ebben van pl. APC rezisztencia.


Az a fórum majd segít, de ha még van kérdésed, írj csak nyugodtan, segítek, amiben tudok! :-)

2015. febr. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!