Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átszakadhat a baba végbele a...

Átszakadhat a baba végbele a lázmérőtől?

Figyelt kérdés
Bocsánat, ha butácska a kérdés, de első babás vagyok. A 2 hós babámnak miközben mértem a lázát elkezdte dobálni a fenekét és sugárban lekakilt. Egy pillanatra nen figyeltem és ferdén tartottam a hőmérőt. Nagyon aggódom, hogy bajt csináltam. Nem sírt és nem láttam rajta, hogy fájt volna neki.
2016. máj. 21. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hacsak nem erővel döföd bele, nem!
2016. máj. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Már benne volt a hőmérő, csak ferdén tartottam. Remélem akkor nem csináltam nagy bajt. Gyerekméretű kezeim vannak és nagyon nehezen birom megfogni a lábait.
2016. máj. 21. 22:26
 3/15 anonim ***** válasza:
14%
Ezt itt kell megkérdezni? Furcsa szülő vagy.
2016. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%

Miért nem veszel infra érintésmentes hőmérőt?


[link]

2016. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Ilyen béna válaszokat! Basszus akkor ne írjatok a kérdés alá ha nem tudtok érdemben válaszolni.


Szerintem biztos nem csináltál bajt, ha sérült volna ott bent valami, minimum sírt volna a gyerek. De nem is fájt neki ezek szerint. Szóval nyugi de legközelebb óvatosan és csak kicsit dugd be neki, amikor muszáj.

2016. máj. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%

Ne bántástok már... gondolom ti mindent tudtok. Írta szegény hogy első baba, és ugye késő este mást nem igen tud megkérdezni.


Kérdező, ne aggódj, ennyitől nem lesz baja,ahhoz igen erősen kellene beledöfnöd, ráadásul sírna is, és vérezne. Nem lesz semmi baja a kicsidnek:-)

2016. máj. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. máj. 21. 22:34
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Ha csak a végét nyomtad be, semmi baja nem lesz, az ráadásul nem is hegyes! Ne aggódj! :)
2016. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Bella169 ***** válasza:
51%

Ennyitől nem lesz baja.

Viszont ha ennyire aggódsz akkor létezik flexibilis lázmérő, az elhajlik, így biztos lehetsz benne, hogy nem okozol vele sérülést.

Kisbabának amúgy végbélben mért hőmérséklet a biztos (levonva az 5 tizedet) s a legpontosabb, az összes többi hőmérési fajta (hőmérős cumi, érintés mentes hőmérő, fülhőmérő, homlok hőmérő ..stb) csak tájékozódásra jó de nem pontosak annyira.

2016. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Ha hanyatt fekteted, véreznie kellene, amit látnál a pelenkán, és nagyon sírna a baba. Nekünk amikor nem tudott kakilni a pici, azt mondta a védőnő, birizgáljuk meg lázmérővel a végbél nyílását...tehát csak emiatt kakilt ekkkorát :)
2016. máj. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!