Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet Magyarországon születő...

Lehet Magyarországon születő babának külföldi nevet adni?

Figyelt kérdés
Most nem ilyenre gondolok hogy Szabó Jessica meg hasonlok. Hanem én kisbabát várok Novemberre, és a férjem amerikai de amikor megismerkedtunk idekoltozott és az állampolgársága még mindig amerikai. Én magyar vagyok. És arra lennék kiváncsi hogy elfogadják azt a nevet hogy Rachel Hill? Ez lesz a babánk neve. Vagy mit csinálnak ebből a névből? Ráhel Hill? vagy Hill Ráhel? vagy a vezetéknevet is magyarosítják Dombos Ráhel? Hogy van ez segítsetek! A férjem neve amerikai keresztnév+Hill. Ha ez számít valamit.
2016. máj. 22. 13:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mivel a férjed amerikai állampolgár,így dönthettek úgy,hogy a kinti szabályok szerint anyakönyveztetitek.
2016. máj. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ:) Megnyugtattál!
2016. máj. 22. 14:08
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Ha itthon éltek,akkor a vezetéknév fog előre kerülni.Tehát Hill Rachel.Dombos csak akkor lehetne,ha a férjed magyarosítja a nevét.Vagy lehet Hill Ráhel is.Ezt ti döntitek el.
2016. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jaj! De azt nem lehetne hogy valahogy kérvényezni h Rachel Hill legyen a neve és ne fordítva?
2016. máj. 22. 14:50
 5/12 anonim ***** válasza:
Az itthoni anyakönybe így kerül be.
2016. máj. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De bárhova máshova írhatja hogy Rachel Hill. Tegyuk fel dolgozatára vagy verseny feladatára esetleg bankkártya vagy bármi hivatalos helyre kerülhet fel igy a lányom neve? Tudom h tul korulményes vagyok de ez van:D
2016. máj. 22. 14:58
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem.Mivel magyar állampolgár lesz.A magyar anyakönyvezhető így kerül be,ergo a személyi igazolványba is így kerül,és minden más hivatalos iratrá is.
2016. máj. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor marad a Hill Rachel. Igy nagyon hulyen hangzik? Vagy lehet olyat hogy az utolso honapot kint toltom Amerikában? Az állampolgárság miatt? Meddig lehet terhesen elhagyni az országot?
2016. máj. 22. 15:22
 9/12 Snorri ***** válasza:
100%
Ne csináld már, kérlek. Magyarországon miért legyen Rachel Hill? Most komolyan? Miért akartok kicseszni azzal a szegény gyerekkel??????????? Inkább adjatok neki olyan nevet, ami illik a Hill-hez, és fordítva sem hangzik hülyén. Vagy költözzetek Amerikába, és éljetek ott. Csak azért, hogy a gyerek a VERSENYFELADATÁRA azt írhassa, hogy Rachel Hill. Anyám borogass. Rá szoktam ülni a kezemre, de ezt nem bírtam ki...
2016. máj. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Légi társaságokat változik.Viszont ha kint szülsz,gondolom attól még szeretnétekintve a magyar állampolgárságot a kicsinek.Akkor meg mindegy,hogy hol szülsz,mert a mikóra megigényeltük a magyar állampolgárságot neki,a mutatvány ugyan az lesz.A Hill kerül előre.Ezt kibekkelni nem lehet.
2016. máj. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!