Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha egy külföldi állampolgárra...

Ha egy külföldi állampolgárra magyarországon jön rá a szülés ellátják e? És mennyiért?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 16. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, hogy milyen állampolgár és milyen biztosítása van.
2016. ápr. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

*mármint az függ ettől hogy kell-e fizetnie

De mindenkit ellátnak sürgősségi esetben (és a szülés az).

2016. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképp ellátják, hiszen a szülés életmentő beavatkozás. Csak kiszámlázzák az árát, ami sacc per kb 500-1M körül van, amit vagy kifizet az illető otthoni biztosítója vagy ő maga.
2016. ápr. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ukrán állampolgár, nincs tb-je, az apa magyar állampolgár de neki sincs tb-je,külföldön élnek de most átkell hogy jöjjenek pár napra és aggodnak hogy mi van ha itt beindul a szülés,ellátják e és mennyiért....
2016. ápr. 16. 18:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy ellátják.

Viszont utána az OEP kiküldi a számlát. Összegszerűen nem tudom, hogy mennyi, de az OEP honlapján talán rá lehet keresni, biztos van ilyen nyilvános dokumentum, ahol "beárazzák" a beavatkozásokat.

Vagy hívjátok fel hétfőn a OEP területi igazgatóságát, ott pontos felvilágosítást tudnak adni.

2016. ápr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ellátják mindenképp, a pénzt meg behajtják nemzetközi egyezmények alapják. Tehát pl. az ukrán biztosítótól.
2016. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Bella169 ***** válasza:
21%

Tavaly augusztusban szültem. Magyar állampolgár vagyok, és volt tb-m. értem az ügyfélkapun az adataimat.

90 000 ft-ot kapott utánam kórház. (természetes szülés, plusz 3 nap bentlét)

Nem tudom, hogy külföldieknek és tb nélkülieknek is ugyan ez e tarifa, de viszonyítási alapnak gondoltam leírom.

2016. ápr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Kisvárdán a nőgyógyászati uh ajtajára ki vannak írva az árak biztosítással nem rendelkezőknek (uh,vizsgálat,szülés,csm stb minden ára ki van rakva,sok ukrán szül itt). Ha jól emlékszem szülés 200ezer körül,császár 300ezer körül.
2016. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Csak ugye a szülés az nem szólóban van. Ahhoz tartozik esetleg 8-10 óra CTG, esetleg UH. 3 napnyi ágy, kaja miegymás. Simán kijön a millió körüli összeg.


Az más tészta, hogy a kórház mennyit kap valaki után a TBtől.

2016. ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

9es ez az összeg magába foglalja a szülés körüli dolgokat és talán a 3 nap bent létet is.De ha többet van bent napi díj van megszabva,pár ezer ft\nap.

Aki nem hiszi járjon utána :)

2016. ápr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!