Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön élő / külföldi...

Külföldön élő / külföldi tapasztalatokkal rendelkező anyukák, mennyiben más az adott országban a hozzátáplálás, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy az egyes zöldségek, gyümölcsök stb. bevezetésének javasolt időpontja nagyon eltérő lehet?

Néha úgy érzem, talán túlságosan is óvatosak vagyunk egyes ételek bevezetésében. Ennek ellenére én 99%-ban betartom ezeket a kisfiamnál (most 10 hós), inkább csak kíváncsi vagyok.

Pár példa, hogy mit mikor javasolnak (legalábbis az én védőnőm):

- almával kezdjük a hozzátáplálást 6 hósan, tápis babánál 4 hósan

- a banánt is rögtön adták régebben az alma után, most inkább 1 éves kor után javasolják;

- glutén bevezetése: 4-7 hós kor között

- hús: kb. 7 hós kortól

- aprómagvas gyümölcsök, déligyümölcsök: 1 éves kor után

- méz: 1 éves kor után (már 2 évet is hallottam)

- jó minőségű sonka 1 éves kortól, egyéb húsipari termékek 2 éves kor után

- tejtermékek: 8-9 hós kortól, tej csak 1 éves kor után


Nagyon köszönöm, ha megírjátok, Nálatok mit javasolnak!


2010. nov. 8. 12:46
 1/4 A kérdező kommentje:
És még egy eszembe jutott: tojássárgája (ha jól emlékszem) kb. 7 vagy 8 hós kortól, de a fehérje csak 1 éves kor után.
2010. nov. 8. 12:53
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk igy megy:

-5 honapos kortol javasolt a hozzataplalas(tapszer nincs a patikaban csak dm es hasonlo helyek recept nelkul a pre verzio is)

5-6 honaposan:krumpli, zeller karalabe,tök,repa,feherrepa, uborka,sovany husok(szarnyas, birka, marha, sertes)

alma,banan,körte,dinnye,griz,zabpehely, rizs,rizspehely, puffasztottrizs, teljes kiörlesü ketszersült

7-8 honaposan:karfiol, brokkoli, edeskömeny, romanesco,sparga, cukkini,barack, mango, narancs, kuszkusz

9 honapos kortol:paradicsom, kivi, apromagvas gyümik, kenyer, teszta, hal, sajtok,tojas

11 honapos kortol ajanlottak a füszernövenyek es enyhe füszerek

Meg csak 2 honapos a fiam, de a lista mar megvan, az ismerös anyukak is eszerint etetik a piciket, gond nelkül.A tejet itt is 1 ev folott ajanljak, a mezet nem tudom.Italkent vizet vagy teat(edeskömeny, anizs, kamilla) cukor nelkül.

2010. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%

off

ez engem is érdekelne,kár,hogy a válaszoló nem írta meg,hogy honnan ír

2010. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
elsö valaszolo vagyok-ausztria ez lemeradt
2010. nov. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!