Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl sokat hízott?

Túl sokat hízott?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Anyatejes, 6,5 hetes babám 2,5 hét alatt 1 kg-ot hízott. 4 kg felett született, azóta még magára szedett kettőt. Mérem az etetésekkor, hogy mennyit evett, mivel eléggé nehezen tud szopizni a befele forduló bimbóim miatt. Reggel eszik 180 körül, és alig van 15 percet cicin. Nap közben viszont 120-130at eszik, ami a súlya alapján teljesen normális mennyiség. Boldog, kiegyensúlyozott baba, ráadásul 3 óránként eszik, tehát nincs is állandóan a cicin (+- fél óra). Mégis attól tartok, hogy túleszi magát. Mit gondoltok? Járt már így valaki? Nem sok ez a hízás? Nagyon változtatni nem tudok, mert éheztetni nem fogom, de érdekelnének a hasonló tapasztalatok. 😊

2016. máj. 23. 05:41
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
Egy hónap alatt 1,2 kilót hízott a fiam (3 kilóval született). Elképedtem, mert lányom fél kilókat hízott. Csak anyatejes egyébként, védőnő azt mondta, hogy ha anyatejtől hízik így az nem gond, ha tápszeres lenne, akkor kicsit vissza kéne fogni a kaját.
2016. máj. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Szia.

Nyugi,nem eszi tul magat.a kozepso gyerkocom is hasonlo volt.csak cicizett (sose mertem mennyit) olyan fel eves koraig kis hurkas volt.aztan szepen megnyult.ma mar eppen olyan mint barmelyik 7eves.meg majdnem a vekonyak koze tartozik :) :)

De a kegkisebb aki most 2 honapos is 3,5 kiloval szuletett most mar boven 6kilo felett van...

2016. máj. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Megnyugodtam. 😊
2016. máj. 23. 05:55
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

ma 05:48

Üzenem a védőnődnek, hogy egy diszkrimináló idióta!

Az anyatejes babát lehet dugig tömni, elhízlalni, de ha ugyanolyan súlyú a tápszeres, akkor fogjuk vissza, magyarul éheztessük???

2016. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! A kisfiam 3370-nel szuletett, 5 honaposan 8 kilo volt. Anyatejes volt, es a doki szerint rendben volt.

Aztan persze lelassult a hizasa. Most 10 honapos es 10 kilo.

Minden rendben a babaddal. :)

2016. máj. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Ezt én sem értem. Ha anyatejes a baba és sokat hízik az normális, ha tápszeres és sokat eszik/hízik az nem normális? Milyen agyament egy védőnőd van?
2016. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Szia! Enyém is az elején nagyon gyorsan hízott, de sosem mondták, hogy ez gond lenne.

Kórházban a csecsemősök mondták, hogy anyatejből nem tudja túlenni magát a baba, annyit szopizhat, amennyit csak akar.

2016. máj. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Betu ***** válasza:
Na én ismerek olyan tàpszeres babàt aki 6 hónaposan 12 kg volt. Hàt nem tudom ez mennyire normàlis. Viszont én biztos nem vonnàm meg tőle a kajàt. Az én babàm anyatejes normàl ütembe hízott viszont volt egy időszak kb 6 hónapos koràtól amikor a védőnő minden mèréskor elmondta, hogy 1 évesnek felelnek meg a méretei. Most 15 hónapos lesz olyan vasgyúró meg magas, viszont lelassult a hízàsa. Szerintem most sem màs mint a normàl méret. Minden baba màs ütembe fejlődik van ilyen meg olyan alkatú. Ha szépen gyarapodik semmi baj nincs. Ne izgulj teljesen rendben van minden annyit egyen amennyi neki jólesik. Én igény szerint szoptatom még most is és ő így boldog ez a lényeg.
2016. máj. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nyugi, az enyém is ennyi idősen hízta az extrémet (3400-zal született, kislány, és 4,5 volt 1 hónaposan, 6 hetesen standard 120 ml-ket evett (voltunk vírussal kórházban és ott kellett minden szopit mérni), 2 hónaposan majdnem 6 kiló...most 4,5 hónapos és 8 kiló felett van, az utóbbi hónapban már "csak" 600 g-ot hízott :)
2016. máj. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ma összefutottam a védönőnkkel, azt mondta, hogy egyen amennyi jólesik. Hízékony típus, ha fele ennyit enne is hízna. Mondta, hogy ez a tàpisoknál és anyatejeseknél is így van. Ha hízékony a picitől is hízni fog, de majd belassul idővel. 😊
2016. máj. 23. 13:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!