Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban sokat hízott a babám?

Valóban sokat hízott a babám?

Figyelt kérdés

Kislányom 4 kilóval született és 54 centivel.

Három hónapos koráig tápszert evett csak, és az orvos szigorú hozzataplalast rendelt el mert három hosan 69 cm és 8500 gramm volt a lányom.

Egy hónap alatt két kilót hízott a tapszertol.

Elkezdtuk a hozzataplalast, és múlt hónapban csak fel kilót és jelenleg is fel kiló hizasnal járunk egy hónap alatt.

Legutóbb a dokinak meg ez se tetszett hogy mitől hízott fel kilót a baba. Napi háromszor kap tápszert, kétszer gyumit, zöldséget.

Nem tudom úgy etetni a babát hogy ne hizzon semmit, én úgy gondolom hogy ha beindul a mászás, járás úgyis fog esni a sulyabol.

Elsoroltam az orvosnak is hogy mennyit eszik és az volt rá a válasza hogy ez diétás étrend, amit én nem hinnék mert a burgonya és a három tápszer is ugyanúgy hizlalja valamilyen szinten a babát.

Szerintetek is olyan borzalmasan sok a havi fel kiló hízás? Ha igen milyen módon lehet csökkenteni?

Tápszert max 180 ml amit eszik napi haromszor, főzeléket gyumit kb egy bebieteles uvegnyi mennyiséget eszik meg.



2015. jún. 26. 13:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocsánat, az lemaradt hogy most öt hos lesz jovoheten és 73 cm és 9300 gramm

Nem kövér baba hanem nagy, hosszú. Eloszlik rajta a súly.

2015. jún. 26. 13:47
 2/16 anonim ***** válasza:

huha, 3 honaposan volt 69 cm és 8500 gramm...ez rengeteg.

a fiam 10 honaposan sem evett meg 180 ml tápszert 3szor..és hát o most egy évesen 8700 gramm és 74 cm.

egyébként ti normál magasságuak és testsulyuak vagytok?

2015. jún. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
sokat igen
2015. jún. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok.Párom vékonyabb alkat én nem, de nem is túlsúlyos. Magasak vagyunk mind ketten, én 178 cm párom 186

Babakent mindketten pufik voltunk.

Az orvos azt mondta hogy a tápszer fújta fel a babám az első három hónapban, több mint egy kilókat hízott viszont most már 400-500 gramm között hízik egy hónapban max. Ezért is vette el tőlünk a tápszeres étkezést. Amúgy azt mondta 5*180-200 ml kéne megennie de nekünk tápszert nem enged csak napi max 3* már. És azóta nem is hízik a baba 1, 1,5 2 kilót csak felet de arra is azt mondta hogy sok.

És Megegyszer, nem kövér a babam sem, doki is megmondta csak nagy a korához képest és azt akarjuk megelozni hogy elhizzon. Mozgás téren teljesen rendben van. Oda vissza forog megeroltetes nélkül. Állandó örökmozgó.

2015. jún. 26. 15:13
 5/16 anonim ***** válasza:
Tápszerrel nincs gond? Próbáltatok több fajtát is? Lehet csak simán váltani kéne valamilyen másikra. Nem minden babának válik be ugyanaz, nem véletlen van annyi fajta vagy esetleg speciálisak.
2015. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Az én lányom akkor kb ugyanakkora magas mint a te babád, csak sulyban fel kilóval nehezebb. Kislányomnak inkább a combjai vastagabbak de az sajnos nekem se vékony.

2015. jún. 26. 15:22
 7/16 anonim ***** válasza:

elso vagyok, egyébként a babám vékony- ilyen paraméterekkel, ugyhogy el tudom képzelni, hogy annak ellenére, hogy ilyen sulyban van attol még nem duci. szerintem nem kell nagyon aggodnod, majd lemozogja.

én 180 cm vagyok a férjem 186 cm. én 61 cm-vel és 4100 grammal szulettem, én se voltam egy csopp baba,- de mindig azt mondtak hosszu, vékony baba.

2015. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nem váltottunk, mert tápszert most már csak lefekvés előtt még reggel eszik, meg egy kicsit délelőtt.

Változó a mennyiség van hogy megeszi ami egy öt hos adagja de volt hogy csak 60-70 ml evett.

Amióta főzeléket gyümölcsöt eszik nem sok tápszer fogy. Ötször eszik egy nap. Hajnalban délelőtt délben délután este. Háromszor tápszert ebédre főzeléket, délután gyümölcsöt.

Ahogy írtam van hogy mind háromszor tápszerbol megeszik 180 ml de az nagyon ritka. Ma pl kétszer kapott hajnalban evett 50 ml délelőtt 90 ml.

2015. jún. 26. 15:28
 9/16 anonim ***** válasza:
A lányom fél évesen 10 kg volt,nekem nem aggódott a dokim hiszen egészséges volt és azóta is az.Már 4 éves,és teljesen átlagos forma,egyáltalán nem kövér,de magasabb a korosztályánál.Egyébként hiába kezdett mászni,meg járni nem hízott kevesebbet,pedig vártam.Olyan 3 évesen kezdett hirtelen megnyúlni és formálódni.
2015. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért lehet, hogy megkérdeznék másik orvost is.
2015. jún. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!