Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, egy nappali...

Mit csináljak, egy nappali alvás kevés, két alvás sok. Inkább ébresszem az alvásból vagy inkább toljam ki a délelőtti ébrenlétet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van pár ilyen kérdés fent már, de sajnos nem találtam megfelelő válaszokat. Illetve találtam, de ettől még tanácstalan vagyok :o) Kisfiam 13 hónapos, eddig szépen aludt 2*1,5-2 órát napközben és az esti altatás is flottul ment. Nem régen kezdődött nála, hogy délután nem akar aludni. Kb. 6-7 órakor kel fel reggel, utána 9-10 óra körül már álmos. Alszik 11-12-ig. Ezután le kellene raknom már 2-fél3 körül, hogy este le tudjam szépen tenni 9-kor. De sajnos délután nem álmos. Csak nagy kínlódással, kb. 1 óra hosszú altatással, meg többszöri próbálkozással tudom lefektetni, általában fél4-4 körül. Ha sikerül, akkor alszik még egy órát délután, de persze este9-ig megint csak nem fárad el eléggé. Akkor megint kezdődik a kínlódás. Mit kellene csinálnom? Kellene valami átállás a napirendben, mert ez már mindennap probléma. Megpróbáltam, hogy kitolom a délelőtti ébrenlétet, 11-ig sikerül is. Valamelyik nap 3 órát aludt 11-du 2-ig, így nagy nehezen kibírta este 8-ig. De ma pl. csak 1,5 órát aludt 11-12.30-ig, szóval fogalmam sincs mi lesz estig, mert biztos , hogy 8-9-ig nem fogja bírni. Javasolták, hogy ébresszem délelőtt fél óra alvás után. Nem szívesen ébresztgetném, magamból kiindulva nincs annál rosszabb, ha felkeltenek a legszebb álmodból...meg igazából ő délelőtt alussza a hosszabbat. Akkor se délelőtt se délután nem hagyom aludni?!

A kérdésem igazából az, hogy akik átálltak a napi egy alvásra, azok hogy oldották meg, ha a baba előbb kelt délután? Ha lerakták délben és egykor már vígan játszott? Nem akarom 8-nál már előrébb hozni a fektetést, így is hatkor kel...ki tudja, már ötkor fent lenne??

Vagy tényleg ébresszem délelőtt? De úgy sajnálom, olyan rossz kedvű olyankor (előfordult már, hogy felkeltettem, mert mentünk valahova).

Egyáltalán ,hogy lehet ezt kíméletesen túlélni?? Még a délelőttöt is utálom kitolni, olyan álmos szegény, én meg kínzom, nem teszem le aludni :-/ Mikor áll ez be? Sehogy se jó :(((


2016. máj. 23. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos segiteni nem tudok. Nalunk is volt egy ilyen idoszak, szerintem ezen tul kell esni. Hiaba probalod kitolni a delutani alvast mondjuk ugy hogy deltol aludjon, szerintem nem fog menni, ha mar amugy 9 kor almos. Nyugos lesz vagy szimplan elalszik jatek/ eves kozben, mint az en fiam. Nalunk kb egy honap alatt megoldodott a dolog es egy alvas eleg volt.
2016. máj. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szuper. Még egy dolog, amit túl kell élni...
2016. máj. 23. 15:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanebben a cipoben jarunk, 14 honapos a kisfiam, pontosan ugyanez a napirendje mint a te fiadnak.:) Mi is kinlodtunk ugy 3 hetet. Probaltam en is mindent. Aztan ugy oldottam meg, hogy reggel 9-fel10 kozott lefektettem el is aludt s 11kor koltom. Na most ugy probalom megoldani minden nap, hogy lefekves elott, tehet 3 elott, lemenyunk 1 orat a jatszoterre, ott ugy kifarassza magat hogy bedol az agyba utanna. :) Alszik kb 1 orat, s azutan megint happy minden. Este 8kor furdes van hogy elalszik egybol van hogy fel orat mondogat az agyaban, de mostmar o is nyugodtabb igy, mert elotte tenyleg remalom volt az alvas.:) Nem tudom hogy milyen megoldasokon gondolkodtal, de gondoltam megirom a mi tortenetunket.:)
2016. máj. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor már simán 3-4 órát fenn tud lenni, fektesd 3 felé és előtte jól fáraszd ki. Vagy húzd a délelőttöt és 11 kor ebéd majd alvás, este pedig hamarabb fektesd. Nekünk is pár hét volt az átmenet, ebben a korban
2016. máj. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Betu ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam. Reggel kel olyan 6 és fél nyolc között ez attól függ, hogy hogyan megy az apja dolgozni. Majd délelőtt 10 -fél 11 között alszik el ez természetesen attól függ hogy mikor ébredt föl reggel. Alszik olyan 1,5 -2 óràt, majd ebéd, séta ami alatt szintén alszik a kocsiba de ez nem âltalànos. Szóval délutàn ritkàn alszik màr. Este viszont olyan 19-20 között kidől.
2016. máj. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tehát ha jol ertem akkor 12-13 óráig alszik a babad es utana meg a délutáni séta közben is elpilled? Az igy jo, de az en fiam delutan 5-6 ora hosszat bír mar alvás nelkul, ha ez idő elott akarom altatni az képtelenség. Legfeljebb autóban alszik be előbb de van hogy meg úgyse. A játszóteret megpróbálom viszont, hatha tenyleg kifárad tőle. Habár most hogy jon a nyár, az se jatszik mert nehézkes lesz p
2016. máj. 23. 21:41
 7/9 A kérdező kommentje:
*pont délben kivinni a legnagyobb melegben.
2016. máj. 23. 21:42
 8/9 Betu ***** válasza:
Hàt igen pont a legnagyobb meleg idegesít engem. Most pont így jó a napirend, de a nagy melegbe nem fogom kivinni, úgyhogy majd marad a benti foglalkozàs, màszkàlàs stb., és majd késő délutàn megyünk ki. Igen elpilled a kocsiba de ez ritka. Simàn kibír nekem is tök sok időt alvàs nélkül, viszont este akkor tényleg kidől.😊
2016. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

mivel jön a nyár, azt is csinálhatod, hogy estefelé mentek játszóra, hátha így lefárad eléggé a fekvéshez (mi tavaly nyáron ezért is tettük későbbre a fekvést, aztán amikor már lement a meleg és korábban sötétedett, úgy jött előbbre). Vaaagy, ha csak egy alvással megy, akkor pedig korábban fekteted. Úgyis ezalatt a pár hónap alatt rengeteget fog fejlődni, meg izeg mozog egész nap, szerintem attól még nem fog majd korábban kelni.

Nálunk ebben a korban kezdődött ez az átmenet, és olyan is volt, hogy elvittem játszóra, 5 perc biciklivel, 11-kor hazaindultunk és mire hazatekertem vele, elaludt a bicikliülésben :) Így akkor volt ebéd, amikor felkelt. Aztán 15 hónaposan kezdte a b9lcsit mert visszahívtak dolgozni, ott is volt 1-2 hónap, amikor előfordult, hogy már ebéd előtt kidőlt, és amikro hazavittem még képes volt beszunyálni 6 körül bő félórát. De ennek ellenére simán aludt éjszaka rendesen.

2016. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!