Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy tűnik,1 évesem átállt a...

Úgy tűnik,1 évesem átállt a nappali hosszú alvás előtti ebédelésre. Tanácsok a délutáni/esti étkezésekre?

Figyelt kérdés

Eddig ahogy hazaértünk játszóterezésből, azonnal dőlt be az ágyba. Most viszont nagy boldogan megebédel, aztán szopi nélkül, egyedül elalszik. Már nagyon vártam, utunk el idáig. Viszont tanácstalan vagyok, hogy ha olyan3-fél 4 körül felébred, mikor lesz a következő evésidő? És mit egyen? Ugyanúgy uzsizzon? Nálatok így hogyan alakult a vacsora?

Köszi Mindenkinek!


2014. máj. 7. 14:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Azaz már nagyon vártam, hogy mikor jutunk el idáig. Csak elgépeltem. Bocs!
2014. máj. 7. 14:33
 2/10 anonim ***** válasza:
A fiam 10 hónaposan állt át. Azóta is úgy van (most 2 éves lesz), hogy fél 12-kor ebédel, déltől fél 4-ig alszik. Akkor uzsonna (joghurt, krémtúró, sajnos gyümölcsöt nem hajlandó enni), de már jó ideje csak pár falatot eszik. 6 körül vacsora, fél 8-kor fürdés, 2 dl tejital és alvás reggelig.
2014. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem másfél évesem van, ő is nem rég váltott arra, hogy alvás előtt megebédel. 3-4 körül kel, és akkor azt szokott még enni, ami ebédre volt, ha ez nem kell neki , akkor joghurt, keksz, felvágott, másjkrém, virsli vagy ilyesmi. Nem egy nagy evő, általában ilyenkor eszik többet, de ezzel már estig elvan. Vacsorázni nem hajlandó még, este tápszert eszik.
2014. máj. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Na, nekem pont a vacsi része bizonytalanított el. Ugyania eddig, mivel a hosszú alvása után ebédelt olyan 2-fél 3 körül, már csak egy uzsi és olyan 8 óra tájban a vacsora /tejpép/ fért bele. De így be kell iktatnunk egy plusz evést. Tehát olyan fél 4 körül, amikor ébred, uzsi, aztán olyan 6-7 körül vacsora, és 8-kor tejpép. Így jó lenne? Tejitalt nem ihat, mert tejallergiás.
2014. máj. 7. 14:43
 5/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szerintem jó, de úgyis jelezni fogja ő, hogy éhes-e alvás után vagy hogy mikor éhes. Kitapasztalod gyorsan, ne aggódj.
2014. máj. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a biztatást!:-)
2014. máj. 7. 14:48
 7/10 anonim ***** válasza:
A kisfiam is 1 éves volt, amikor átállt az egyszeri alvásra, ebéd után aludt egy nagyom, ami általában 2-2,5 óra volt. Így fél4-4-ig aludt. Ilyenkor, amikor megébredt uzsonnáztunk. Vagy gyümölcs volt keksszel (babakeksz), vagy pedig, ha a 10 órai gyümi volt, akkor joghurt, krémtúró, ilyesmi. Aztán pedig fél 7-7 óra körül vacsora. 1 éves korára a kisfiam már rég rendes vacsorát evett, tehát kenyér, vajjal, sonkával, vagy májkrémes kenyér, virsli,paradicsom, uborka, paprika, retek, esetleg lekváros kalács (házi lekvár, házi kalács). Vacsi után fürdés, mese, közben tápi és úgy 8-fél 9 körül már aludt. Mindig reggel fél 9-ig aludt, igaz éjjel többször megébredt.
2014. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es! Neked is köszi. Te is írod, meg a többiek is, hogy vacsi után még elalvás előtt tápszert vagy tejitalt ivott a picur. Na, én azon morfondírozom, hogy mivel az én fiam nem tápszeres, tejitalt nem ihat, marad a tejpép, de nem tudom, hogy hígabb formájában megissza-e. Tehát ha vacsi után fürdene, elalvás előtt Neki is kellene valami. Folyékony tejpép? Teáztatni,kakaóztatni nem akarom.
2014. máj. 7. 15:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Tejitalt miért nem ihat? Az végülis egy tápszer, csak 1 éves kor felett tejitalnak hívják. A kisfiam is azt itta 1 éves kora után. Vagy a allergia miatt nem kaphat? Nem tudom, hogy egy tejpépet lehet-e olyan hígra csinálni, hogy kijöjjön a cumiból. Vagy pohárból inná? Vagy nem értem. Mert ha már tejpép, akkor egye meg kanállal lefekvés előtt.

Vagy miért nem szoptatod meg elalvás előtt. 1 évesen nem gáz, reggel és este szopizni szerintem.

7-es voltam.

2014. máj. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsi,most olvastam, hogy tejallergiás. Szerintem érdeklődj dokinál, vagy a patikába, tuti van valami iható 1 éves tejallergiásnak is. Vagy 1 év felett nem kapnak semmit a tejallergiások? ÁÁ, tuti van megoldás.
2014. máj. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!