Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Begyulladt a babám nagylábujjá...

Begyulladt a babám nagylábujján lévő köröm melletti rész. Némi kis genny is van ott. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

olyan mint mikor nekünk begyüllik mert lehet belevágtunk , benőtt a köröm stb...

mit kenjek rá, hogy elmúljon?


2008. szept. 25. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Tetrán kenőcs(kb.550 Ft.-)igazából széles spektrumú antibiotikumos kenőcs,de gyerek koromban is ezt alkalmazták , az nagyon jó rá én is így voltam 2 hete,jó vastagon bekentem,rá a géz,leragasztod,zokni rá.Napi 3x-4x.Nekem 3-4 nap alatt múlt el.De mivel babáról van szó azt ajánlom ha hétfőig nem változik vidd dokihoz aznap.
2008. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Picit fáj,de nekem mindíg beválik.Megfogod az ujját a 2 ujjad között és a gennyes részt lassan oldalra húzod,hogy megfeszüljön.Ilyenkor a genny egy pici résen ki tud szabadulni.Patikában kapható 3%-os hidrogénperoxiddal áttörölgeted.Ez elpusztítja a gennykeltő bacikat.Nem csíp és addig kell használni,amíg pezseg a kezelt területen.
2008. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Tetran is jó vagy a Baneokin.
2008. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mar kivagtad a kormot,tisztitani rivanollal kell.(kis vattadarabbal)Patikaban tudnak segiteni,ha esetleg nincs otthon.Sarga szinu alkoholmentes fertotlenitoszer.32 hetes,man.pedikuros kismama
2008. szept. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%
Mindenképp mutasd meg gyerekorvosnak. Tetránt nem szabad csecsemőnek használni!!!
2008. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én lekentem alkohollal,meg kaptunk 1 krémet mikor a fülét lőtték és azzal kentem.Pár nap alatt lement a gyulladás és szépen meggyogyult neki.
2008. szept. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
a gyerekorvos most mondta, hogy vegyek Tetránt..... veszek és kipróbáljuk. köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 25. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!