Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan anyuka, aki 9...

Van olyan anyuka, aki 9 hónapos korában vitte el a babáját Dévény tornára?

Figyelt kérdés

Most 9 hónapos a babóm, csak 8 hónaposan kezdett el forogni, szinte alig kúszik.

Inkább a hátán szeretne közlekedni, ha hasra teszem, minél hamarabb visszafordul...Igazság szerint sosem szeretett hason lenni.


Kíváncsi vagyok hogy vajon hány alkalom kell hozzá, hogy behozzuk a lemaradásunkat? A 7en voltunk először, azt mondta, hogy pár helyen lazábbak a kelleténél az izmai, de hogy ez még állítólag a jobbik eset.

Amúgy jól viselte a Drágám, csak néha kezdett el kicsit nyafnyafolni.

Utólag már nagyon sajnálom,hogy csak most vittem el, és nem hamarabb:(


2010. ápr. 10. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi 10 hónaposan mentünk, de nálunk semmi hatása nem volt. Kb. 10-12 alkalommal voltunk. A fiam azóta sem mászik, mindent akkor kezdett csinálni amikor megérett rá.

11 hónaposan szinte nem csinált semmi, amint betöltötte az 1 évet mindent behozott és elindult!

2010. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez az egész egy felesleges cirkusz, minden baba más, más tempóban és másképp fejlődik. Több embert/gyereket ismerek, aki soha nem mászott (többek között én sem), mégis makkegészséges. Ez a nő vagyonokat szed össze abból, hogy szegény kismamákat behülyítette, hogy amelyik baba nem akar mászni, azt azonnal kezelésbe kell venni. Barátnőm kislánya még 10 hónaposan is csak feküdt, aztán egy héten belül egyszer csak felült, felállt, és ment. Ez a mászatás egy divatos hiszti, semmi több.
2010. ápr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Huhh :) Jó ezt olvasni... őszintén szólva én is sokkal inkább a természetesség híve vagyok, hogy majd mindennek eljön az ideje, ennek ellenére sikerült lelkiismeret furdalást okoznia egy gyógytornásznak, hogy miért nem hamarabb vittem a babámat.

Ezek szerint nincs is igazán pozitív tapasztalat?

2010. ápr. 10. 20:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányomat 9 hónaposan vittem el, mert a kúszásnak még a jelét sem láttam, és nagyon lustának bizonyult (mint később kiderült a letapadt izmok miatt). Egyébként semmi különös rendellenességet nem láttam a mozgásában, mégis úgy gondoltam elviszem, nézze meg egy szakember. És nem bántam meg! Nyaki hipotónia (ez nagyon gyakori a babáknál). És nagyon érdekes dolgokat mondott ezzel kapcsolatban, ami nekünk laikusoknak nem is tűnik fel (nem látszik szépen a nyaka, kicsit "horcsög" pofija van, pedig nem dundi baba, ami mind hippotóniára utal). Mi 3 hónapig jártunk (de már 9,5 hósan elkezdett kúszni, tehát olyan 4 kezelés után). És elkezdett látszódni a nyaka :-), a vállai szépen lehúzódtak, szóval szemmel láthatóan is látszódot a fejlődés. A fotókon döbbenetes a különbség! Vigyázni kell, mert vannak csalók, akik Dévény Anna nevét használva gyógytornásznak adják ki magukat. Soha nem fogom megbánni, hogy elvittem a kislányomat (pedig amikor a nyakát csinálta, nagyon sírt). A mozgásfejlődése szépen fejlődött, és azon már nem agyalok, hogy lehet, hogy "természetesen" is fejlődött volna.
2010. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat!

Nekem a nyakánál semmi rendellenességet nem talált, csak elvileg a lábán lazábbak az izmok a kelleténél.

Neked sem szeretett hason lenni?

Megkérdezhetem hogy mászni mikor kezdett el a babád?

Nekem az mondta a gyógytornász, hogy sok esetben a kúszás kimarad és rögtön mászni kezd el a baba.

Nem tudom, hogy mennyi idős a babád, de ha jár már, azt mikor kezdte el?

2010. ápr. 10. 21:39
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Kislányom sem szeretett hason lenni. Aludni is mindig háton aludt. Még a dokinő mondta, hogy tessék hasra fektetni, hogy erősödjön a nyaka (elég későre tudta csak szépen tartani). Ahogy írtam, 9,5 hósan kúszott, 10 hósan mászott és ült fel (szintén a Dévényes mondta, nehogy ültessem, várjam, amíg saját maga felül, és így is lett). Közben aztán abbahagytuk a tornát, mert láttam, szépen elindult a mozgásfejlődése, anyagilag meg már nehéz is volt, bevallom. 13 hósan állt fel, és 17 hósan (!!!) kezdett el járni. Teljesen rendben van minden nála, szépen jár (most már szalad is :-) ) Nem aggódtam, mert tudom a kisláynom ráérős típus, biztosra megy, nem sieti el a dolgokat, mindent késöbb csinál (az persze relativ, hogy mihez/kihez képest?) Én nyugodt szívvel javaslom a tornát! Persze kivárhatod, hogy esetleg a természet majd megoldja, de ha nem, akkor a lelkiismereted gyötörni fog, hogy nem tetted meg. És lehet, hogy az eredmény nem csak most fog megjelenni, hanem majd a suliban, amikor a tanulásra kerül a sor, hiszen a mozgásfejlődés az agy fejlődését segíti (és visszafelé) is.
2010. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen hogy ismét válaszoltál!

Igazság szerint már magam sem tudom, hogy mi tévő legyek.

Amint írtam, még csak egyszer voltunk, nagyon szimpatikus volt a gyógytornász is...

Holnap lesz pont 9 hónapos, és keddre már egyébként is megbeszéltünk egy időpontot, szóval még egyszer biztos hogy elviszem.

Tudom, hogy mindennek meg van a maga ideje, és ahány baba, annyi féle "mozgáskultúra":), anyukám szerint én is "későn érő típus voltam": egy évesen álltam fel először remegő lábakkal és másfél évesen indultam el...

Viszont 8 hónaposam már másztam, még ha hátrafelé is, és ezért is aggaszt a dolog.

Tudom én hogy "régen" sem vitték sehová a babákat, csak ha "önhibáján" kívül nem mászik és ez a módja, hogy segítsek neki, akkor miért ne?

Kezdem tiszta lökinek érezni magam, hogy ennyit agyalok rajta :)

2010. ápr. 11. 22:01
 8/8 A kérdező kommentje:

Ma voltunk harmadjára... én nem igazán látok semmi változást.

Van olyan, aki abbahagyta a dévény tornát mielőtt bármi is javult volna?

2010. ápr. 20. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!