Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom másfél éves, le...

Kislányom másfél éves, le vagyunk maradva?

Figyelt kérdés

Lánykám másfél éves és első gyerek, így abszolút tanácstalan vagyok. Pici baba kora óta megelégszik minimális alvással, nagyon aktív agyilag, folyton a kezében van valami, eléggé le is fáraszt, mert folyton a figyelmemet igényli :). Szoros a kapcsolata a nagyszüleivel (apukájával sajnos annyira nincs jól el), de ha pl. felébred és apuka van csak vele, addig sír, amíg nem megyek oda. Valószínűleg nagyon hozzám szoktattam, ugyanis ha valamit szeretne, egyből kiabál és ha nem megyek rögtön, sírni kezd.

A lényeg, hogy aggaszt, hogy még tudatosan nem beszél. Szótagokat nagyon ritkán, naponta kimondogat, ha kérdezem, hogy hol az óra, hasad, hajad, stb, azt mutatja, de ki nem mond semmit belőle.

Vajon van összefüggés azzal, hogy félévesen kiderült, enyhe hipotón? Laza izomzata miatt nem tudott felülni, mászni, de ezt 5-6 alkalom tornával korrigáltuk, bár állni mostanra is csak kapaszkodva tud. Főleg kézben hordozom emiatt.


2016. máj. 29. 21:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%
Az en kisocsem is keson kezdett el beszelni mondatokban, kb 2.5 eves koraban, azota be nem all a szaja :)
2016. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én is ismerek olyan kisfiút, aki 4 évesen szólalt meg először, szegény szülei biztosan nagyon aggódtak emiatt.
2016. máj. 29. 21:58
 3/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a beszéddel nem vagytok lemaradva, legalábbis jó pár kérdésnél olvastam hogy 2 éves kora után kezdett el beszélni a kicsi. Viszont 1,5 éves koráig ha nem megy magától, akkor az megkésett mozgásfejlődés.

Én mindenképp beszélnék a gyerekorvossal, mert ő sokkal jobban tudja mint én, hogy mire kell figyelni, el van-e késve esetleg valamivel. Tovább tud küldeni titeket, ha szükséges

2016. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Mászik a földön, de legfőképp a földön szeret lenni - üldögélni a játékokkal, egyedül nem nagyon szeret lenni, igényli, hogy felnőtt ott legyen mellette (mama vagy én legfőképp).

Felállni fel szokott, kb 15-20 perc játék után elindul "felfedező túrára", pl. feláll az asztalba kapaszkodva, ott matat picit, levesz valami, leül és utána kezdi elölről az egészet, játszik vele 15-20 percet, stb.

Ez így ezek szerint megkésett fejlődés?

2016. máj. 29. 22:04
 5/24 anonim ***** válasza:
96%
A mi fiunk sem beszélt még ennyi idősen. Két évesen is még csak pár szava volt. A mozgása viszont nagyon gyorsan fejlődött. De voltak dühkitörései, furcsa dolgai, ezért 2 év 4 hónaposan végre elmehettünk a pedagógiai szakszolgalathoz és ott megállapították, hogy a beszédével el van maradva 8 hónappal, így javasoltak egy terápiát. Végül két és fél évesen beindult a beszéde, rengeteg szót megtanult hirtelen, rá egy hónapra pedig már mondatokat mondott. Én nem a kislányod beszéde miatt aggódnék, inkább a mozgása miatt. A mi fiunk is hipoton volt, bár neki szülés után egyszerre észrevették és másfél hónapig kellett tornáztatnunk, de másfél évesen már bőven egyedül szaladgált. Ne hordozd kézben, tedd le, és szórakoztasd ott, hogy minél előbb beinduljon a mozgása.
2016. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Eszter76 ***** válasza:
96%
A beszéd szerintem nincs lemaradva, a mozgás viszont annál inkább, és simán lehet, hogy a kettő összefügg. Vagyis a szervezete esetleg annyira "el van foglalva" még a mozgásfejlődéssel, hogy nem tud megindulni a beszédfejlődés. 5-6 alkalom torna az nem túl sok... azóta nem jártok? Szerintem kéne neki valami mozgásfejlesztés és akkor beindulna minden. Beszélj a gyerekorvossal és/vagy a védőnővel - de lehet, hogy még úgy is neked kell mozgásterapeutát keresni.
2016. máj. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Legkésőbb 18 hónapos korig kellene tudni kapaszkodás nélkül állni, felállni, járni, ha ezek nem mennek, akkor mindenképp megmutatnám szakembernek.

A beszédfejlődésben nagyon nagy a szórás, az nem gond, ha még nem mond szavakat, ugyanakkor szótagok ismételgetése, sajátos halandzsanyelv már jellemző a másfél évesekre, ezt te tudod megítélni, hogy mit tud.

A hiszti, kiabálás alapvetően természetes, épp elkezdődik a dackorszak. Ha még nem beszél, akkor nyilván nehezebb kifejeznie az akaratát, ez újabb hisztiket szülhet. Ha a mozgásfejlődése esetleg nincs rendben, nem tud egyedül közlekedni, az szintén dacot vált ki. Ugyanakkor nem árt tudatosan kezelni a hisztiket, mert az sem járja, hogy egyből kiabáljon és ugrani kelljen.

2016. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Sokan vannak a rokonságunkban, mindenki emelgeti, felveszi őt, dobálja, dajkálja, ilyesmi, tehát javarészt kézben van (vagy ugye a földön játszik), ezek szerint ez is káros lehet a mozgásfejlődésre?


Az a baj, hogy ha lteszem és elmnegyek, nem mászik utánam, hanem a födön ülve sivalkodik, sír, kiabál, hogy menjek oda és csak úgy nyugszik meg, ha felveszem és megdajkálom. Emeletes házban lakunk, a lépcső például egyáltalán nem megy neki, leviszem és utána még szeret a karomban lenni, ha rögtön leteszem a lépcsőről leérve, szintén kiabál.

2016. máj. 29. 22:13
 9/24 anonim ***** válasza:
93%
Másfél éves és szerinted rendben van, hogy állandóan kézben van? Kérj segítséget a gyerekorvostól, mert le van maradva a mozgással. Ennyi idősen már önállóan kellene állnia és mennie.
2016. máj. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, minden gyerek más, de a szakirodalom azt elég egyêrtelműen leírja, hogy 18 hónaposan önállóan, kapaszkodás nélkül kell tudni felállni, járni. Ha ezek nem mennek, akkor megkésett a mozgásfejlődés, és szakemberhez kell fordulni.

Az ölelgetés, felvevés, dögönyözés alapvetően jó dolog, nem káros, de nyilván egész kicsi kortól ügyelni kell arra, hogy ebben se essünk túlzásba, és legyen tere a babának a mozgáshoz.

Ha a kislányod nem jár önállóan, mindenképp mutasd meg szakembernek. Minden gyerek más habitusú és mozgásigényű, de ez alapvető "tudnivaló".

Az én 19 hónapos fiam mászókázni próbál, kapaszkodva lépcsőzik, kapaszkodva megy bizonytalan terepen, pl. a játszótéri függőhídon, szalad lejtőn fel és le stb. Természetesen nem ő az etalon, vannak nála ügyesebb és kevésbé ügyes gyerekek, de az önálló járás szükséges.

Nyilván nem kell idegeskedni, lehet, hogy semmi baj nincs, de szakembernek meg kellene mutatni.

2016. máj. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!