Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél éves kislányom iszonyúa...

Másfél éves kislányom iszonyúan elkezdett bömbölni a fürdetésnél egyik napról a másikra. Ez megy 3 napja. Alig tudom betenni a kádba, vigasztalhatatlanul sír. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mi történt. Nem hat rá semmi, szorong, kapaszkodik, hiába megyek be vele, nem segít. A kazán hangja sem segít a helyzeten. Eddig azonban megvolt, most meg attól is fél...
2016. ápr. 21. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
nem hideg a víz?
2016. ápr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Nem csúszott el? eddig is csak te fürdetted?
2016. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
46%
Èrdekes, nálunk is volt egy ilyen időszak, 1-2 hèt alatt magától elmúlt.
2016. ápr. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk egyszer volt ilyen helyzet. A kaka kimarta a fenekét és mikor mostuk le a víz marta neki.

Na utána napokig nem akart fürdeni, mert félt, hogy fájni fog. Addig csak beállítottuk/ültettük a zuhanyfülkébe és hagytuk, hogy játszon a zuhannyal. Közben mi meg lefürdettük. Kb 1 hét után merészkedett vissza a kiskádjába.

2016. ápr. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

1,5 éves lányom van nekem is. Ő 1 hete kezdte. :) Pedig minden ugyanúgy megy, mint eddig.

Fiamnak (ő 3,5 éves) is volt egy ilyen időszaka, amikor nem maradt meg a vízben, rögtön akart sírva-kiabálva kimászni, ahogy beletettem.

Ez majd rendbe jön. Én a fiamnak beszéltem egyfolytában, meg próbáltam nevettetni, adtam neki játékot, ami talán leköti. Néha bejött kicsit, néha nem... Aztán egyszer csak újra beleült a vízbe és játszani kezdett.

A védőnővel anno beszéltem erről a problémáról, ő mondta, hogy ez nagyon gyakori. Bármilyen apróságtól megijedhetnek. Akár attól is, ha egyszer látták lefolyni a vizet a kádból, aztán egyszer eszükbe jut és félnek, hogy ők is lefolynak, fiam pl attól is megijedt egyszer, hogy zoknibojt volt a vízben. :) Na, szóval azt mondta, hogy van ilyen, ha nem tudjuk mi váltotta ki, tereljük a figyelmét, ne erőltessük, majd megbékél , elfelejti mi volt a baj és újra szeretni fog fürdeni.

:)

2016. ápr. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

nálunk is volt ilyen. a gyerekek néha irracionális dolgoktól kezdenek féni... pl hogy ők is lefolynak a vízzel együtt. a fiam rettegett ettől.


zuhanyzás nem lehet megoldás? akár úgy is, hogy fogod a karodban közben.

2016. ápr. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia!

Nálunk pont egy éves szülinapján kezdődött ez. Pedig semmi nem történt, változott. Azt hiszem egy-két hónapig csak zuhanyozni volt hajlandó. AZtán újra beleült és szereti megint. Most 2 éves múlt.

2016. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megvan a mumus...:) A kazán...:)) Ma reggel kb 2 órát "terápiáztam" vele játékosan, jókedvűen, de egyértelműen elárulta, hogy a kazántól fél.... Már integettünk neki pápát, de hozzá nem mert nyúlni. Labdáztunk a fürdőben, hajóztunk reggel stb. Ekkor teljesen feloldódott. Majd eljött az este, megint üvöltés..:((

Most jelenleg fél a fűnyírótól, a kádban úszó játékbékától is...:(( sőt még az automata bubifújó is kiverte a biztosítékot... Ez mind 1 hét alatt..

Amúgy egy jókedvű, barátkozós kiscsajszi...Nyugtassatok meg, hogy nem marad örökre ilyen nyuszi...:(

Az eddigi válaszokat köszönöm!

2016. ápr. 22. 23:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, nem tudom ki pontozgat (le)...
2016. ápr. 22. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!