Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják, hogy jobb a...

Miért mondják, hogy jobb a gyümölcsöt, zöldséget elkezdeni bevezetni 4-6 hónapos korban ha már kevesebb at anyatej, mint például rizspépet adni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 2. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mivel kezdjük a hozzátáplálást, sokkal inkább szokás kérése, mint komoly orvosi kutatásokon alapuló törvény. külföldön egészen másképp csinálják, mint nálunk, van, ahol avokádót adnak elsőre, van, ahol rizspépet, stb. minden további nélkül lehet bármivel kezdeni, ami egyébként az emésztőrendszer érettségének megfelel (tehát könnyen emészthető). Ennél fontosabb, hogy egyszerre csak egyfélét és kis mennyiséget, hogy a reakciót meg lehessen figyelni.
2016. jún. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
a rizst is be kell vezetni, a zöldséget gyümölcsöt időben előbb...nem tejpépre gondolsz, vagy növényi pépre, esetleg tápszerre? szerintem 5 hónap felett nyugodtan lehet kezdeni a kóstoltatást ha kevés az anyatej (ha nem kevés persze várd ki a 6 hónapot) én is inkább adok gyümölcsöt zöldséget a kertemből neki, mint porból készült tej helyettesítő pépeket..tudom hogy ezeknek profi az összetételük és csomó hozzáadott vitamint tartalmaznak, de én valahogy úgy vagyok vele, hogy 5-6 hónapos már nyugodtan kóstolgathat.
2016. jún. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, és sosem értettem a kötelező almával kezdeni tipusú tanácsokat. Szerintem nem az a legjobb kezdésnek. Köszönöm a válaszod:)
2016. jún. 2. 11:53
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
kettes vagyok. én almával kezdtem de nagyon megfogta a hasát (5.5 hós volt), ezért a védőnő tanácsára én pl körtét adtam akkor neki és az kitűnően ki is lazította neki a kakát azóta is jobban szereti, szóval nálunk az a "fő" gyümölcs. de ahány baba annyi féle reakció, mert ugye a körte sokaknál meg puffaszt..a lányomnak nagyon jót tett.
2016. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Azért elkezdeni a hozzátáplálást, mert kevés a tej, nettó baromság, ugyanis az időbe telik, hogy ki tudj váltani étkezést, nem úgy működik, hogy akkor mától ebédre krumplit kap. Addig is, míg idáig eljut az ember, úgyis szükség lesz tápszeres pótlásra.

Abban igazad van, hogy nem kötelező almával kezdeni. Én mondjuk azzal kezdtem, mert miért ne, de szerintem nyugodtan lehet bármilyen gyümölccsel, zöldséggel, ami nem igazán allergizáló típus.

2016. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Nem, nem a tejpépre gondoltam, sem a tápszerre, hanem a RIZSpépre, ami gluténmentes és ha jól tudom lehet anyatejjel is készíteni, tehát csak laktatóbb. Kiegészítésnek. És én pont ezt "a zöldséget gyümölcsöt időben előbb" kell bevezetni dolgot nem igazán értem. Mert azoktól, legalábbis a gyümölcstől nem fog jobban lakni/hízni szerintem. A rizs nem allergizál, tehát elvileg lehetne pótlásnak azt adni. Tápszer helyett. Anyatejjel. Nem?
2016. jún. 2. 13:37
 7/10 anonim ***** válasza:

dehogy nem allergizálhat, a rizs is allergizálhat hogy az abból készült pép igen-e, na azt nem tudom.

de nem is ez a lényeg, hanem hogy a rostos nyers gyümölcs sokkal könnyebben emészthetőbb mint a főtt rizs, ezért kell azzal kezdeni...persze én rizsről beszélek továbbra is, tudom hogy te meg a rizspépről..csak azért írom hogy ez a sorrend lényege...

én azért kezdtem el előbb adni a gyümölcsöt zöldséget - független attól hogy tudom hogy az nem helyettesíti kalóriában az anyatejet/tápszert - mert már láttam hogy kevés van, de ahhoz még volt elég, hogy ne váltsam ki egyből az étkezést...3 hét alatt váltottuk ki az elsőt, és abban a három hétben valóban nem is hízott, de aztán szépen beindult neki.

szerintem sem kell mereven a sorrendhez ragaszkodni, ha akarsz nyugodtan adj neki ilyen pépeket, nekem fel is írták vényre 2 éves korig, mivel mint írtam kevesebb volt a tejem, a sinlacot, de egy idő után nem váltottam ki, úgy voltam vele hogy mégis csak a természetes a legjobb út - már ha az valóban jó minőségű zöldség/gyümölcs (esetemben saját kertből biztosan bio)

2016. jún. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ja és még annyit hogy egyébként a Sinlac is fogta nekem a hasát a 7 hónap végéig, ellenben a sütőtökkel meggyel, körtével
2016. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Ha jól tudom ez a Sinlac is rizsből van ugye? Ezt jobb kiegészítésnek adni?
2016. jún. 2. 14:00
 10/10 anonim ***** válasza:
Szentjános kenyérmagból, tejérzékenyeknek (Vagy 6 hónapos kor alatt) szokták felírni hogy jobban hízzon a gyerek..igaz is, egy kanállal tettem csak mindig a főzelékébe de jól is hízott tőle...de még az az egy kanál is megfogta a hasát nem hogy tisztán adjam neki..
2016. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!