Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszerbe tényleg több...

A tápszerbe tényleg több vitamin van és jobb lenne mint az anyatej?

Figyelt kérdés
Sógoromék babája tápos, 16 hónapos és a 6 vagy 8 hónaposnak való tápot adja neki sinlaccal sűrítve, hogy táplálóbb legyen. állítólag a doktornő mondja nekik, hogy ebbe van a legtöbb vitamin ne váltsanak, és hogy az anyatejnél is sokkal jobb. Annyi szenvedtünk a szoptatással első hónapba csak cumisüvegből ivott, most meg kiderült refluxos azért nehéz megetetni. és úgy bánt hogy ennyi mindenen átmentünk ők meg nem szoptatták, mert fájt az anyukának. és engem baszogatnak hogy az anyatej egy nagy sz*r.

2012. febr. 18. 10:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%

Hát immunanyagok nincsenek benne. Egyébként meg a tápszeres babák pufibbak.

Én nem mondanám egyikre sem, hogy sz*r. Szükség kérdése, hogy ki melyikhez nyúl. A gyerek mindkettőn fel fog nőni.

2012. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A mai tápszerek már tényleg nem rosszak, egész jó az összetételük, de aki ilyen marhaságot mond, hogy jobb mint az anyatej, az nem normális. A anyatejben immunanyagok is vannak, azt nem tudják pótolni. És a normál tápszerek eleve tehéntejalapúak, ami nem igazán szerencsés a kazein tartalma miatt, ami allergizálhatja az erre hajlamos csecsemőt.


A tápszer célja, hogy ha nincs elegendő anyatej, akkor a baba összetételében hasonló táplálékot kapjon helyette vagy mellette, jobb mintha 2 hónaposan pörkölttel etetnék.


A tápszerben kettő vitamin van, ami nincs az anyatejben a D vitamin és a K vitamin. De amúgy minden baba kapja a Vigantolt (D vitamin), mert a tápszeres babáknál nehezebben hasznosul, mint az anyatejeseknél. Egyedül a K vitamin az, amit csak az anyatejeseknél kell pótolni, azt is csak a hozzátáplálás kezdetéig.


Minden más vitamin, beleértve az ásványi anyagokat is (pl. vas) benne van az anyatejben. Ráadásul az anyatej könnyebben emészthető.

2012. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Mi ez a hülyeség, hogy pufibbak a tápszeres babák?????? Mindkét gyerekem tápszeres volt, inkább soványabbak voltak mint pufik

Jók a tápszerek, minden ásványi anyag megvan bennük ami kell, de nem lehet jobb az anyatejnél!!! Anyatejnél nincs jobb!

2012. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%

Imádom ezt a felfogást miszerint ha veled nem fordult elő akkor már hülyeség is. Gyermekápoló vagyok. Több ezer tápszeres és anyatejes babával találkoztam már és a nagy számok törvénye alapján igen, a tápszer a legtöbb esetben mint a hízós malacot kipárnázza a gyereket, és egészen a hozzátáplálásig olyan is marad a baba.

Ettől még nem rossz. Csak egy kellemetlen mellékhatás ami sok esetben előfordul.

2012. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Apu gyerekorvos, nem áll messze tőlem a gyermek téma. És ő is azon az állásponton van, hogy a tápszer nem hízlal, nem fúj fel.Sőt az a tapasztalat, hogy inkább az anyatejesek pufibbak. Régen hízlalt a tápszer ez tény, de most nem. Ha gyerekápoló vagy pontosan tudod a tápszer kalóriatartalmát! Én nem vagyok ápoló, de én is tudom. És ha megfelelő mennyiséget adsz, a gyerek korának megfelelőt, akkor nem hízlal!!!!
2012. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az anyatejnél nincs jobb.

Kislányom 3 hós korától pótlást kapott, majd a 7. hónaptól már csak tápszert, de egyáltalán nem volt duci! Sőt!!

2012. febr. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Rengeteg anyatejes babát láttam már, akik nagyon husisak voltak, tápszeresben is láttam ilyet nem egyet. Szerintem ennek semmi köze ahhoz hogy a baba mit kap, hanem ahhoz van csak köze, hogy mennyit


A legemlékezetesebb az a kisfiú volt, aki 3100 gr-al született és 6070 gr volt a 2 hónapos oltáson, kizárólag anyatejes baba volt 6 hónapig, az anyja még adott is le anyatejet, annyi volt neki.

2012. febr. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azokhoz, akik szerint nem pufibbak a tápszeresek.

Egy ismerősömmel egy napon szültünk, két hónaposak a babák. Az én babám szinte csak tápszert kapott, a másik baba csak anyatejet.

Jóval kisebb súllyal született,mint az én fiam és már lehagyta. Szabályosan kis vasgyúró lett!

2012. febr. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is gyerekápoló vagyok :-)

Szerintem meg hülyeség, hogy a tápszeres babák pufibbak, mint az anyatejesek, sőt, az első hónapokban az anyatejes babák ütemesebben híznak a tápszerrel etetetteknék, majd ez a hízás lassul és egy szépen, folyamatosan fejlődő súlygörbét láthatunk.

Na de nem ebbe akarok belemenni, és azt sem állítom, hogy jobb a tápszer, mint az anyatej, sőt!

De konkrét esetben, egy 16 hónapos baba esetében valóban azt lehet mondani, hogy számára az anyatej már nem elég tápláló, az anyatej tápértéke, vitamin- és ásványianyag tartalma már nem fedezi az Ő igényeit. Gondodolom, a gyerekorvos ezért mondta, hogy inkább tápszert kéne kapnia.

(És mielőtt anyatejellenesnek titulálna bárki is, a Kisfiam lassan 11 hónapos, még 6-7x szopik naponta, tápszert soha nem kapott, viszont szépen eszi a főzelékeket, gyümölcsöket, és 13-14 hónapos korától majd lassan bevezetem a tehéntejet is - természetesen eleinte tápszer formájában.)

2012. febr. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az anyatejben alapvetően az van, amit az anyuka megeszik. Ha az anyuka nem táplálkozik változatosan, nem visz a szervezetébe vitamint, netán dohányzik, drogozik vagy alkoholizál, akkor valószínűleg tényleg jobb a tápszer a gyereknek.


A tápszerben viszont tényleg nincsenek immunanyagok. Szóval szerintem nem célszerű általánosítani. Ha lehet, akkor célszerű szoptatni a gyereket, nem csak az anyatej, hanem a kötődés miatt is.

2012. febr. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!