Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő lenne a reális,...

Mennyi idő lenne a reális, amit a babával tölt az apja ebben az esetbrn?

Figyelt kérdés
Van egy 2 hónapos gyerekem. Az apja sokat dolgozik, esténként 3 vagy 4 órát tölt itthon ébren. A babánk nem nagyon alszik napközben, állandóan szórakoztatni kell, különben sír. Estére mindig kivagyok, hogy semmit nem tudok csinálni napközben. Mindig örülök, ha hazaér a férjem, hogy átveszi tőlem a babát, tudok takarítani, mosni vagy egy kicsit pihenni. Viszont neki is ez a pihenőideje, így úgy érzem nem sokat törődik a babával. Szerintetek ebből a 3-4 órából mennyi lennr a normális, amit a picivel tölt?
2016. jún. 2. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem az lenne a normális, ha ketten egyszerre látnátok el a gyereket és a háztartást.
2016. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk kb 1-1,5 órát van a gyerekkel ilyenkor. De nem úgy, hogy hazaesik fáradtan és rögtön a kezébe a nyomom. Hazaér, kicsit leül szusszanni.


Hordozást próbáltad már? Nekem nagyon bevált. Szinte mindent meg tudok csinálni hátamon a babával, ha elalszik akkor leteszem a kiságyba. Így a délután-este már csak a pihenésről, és ha a gyerek alszik akkor kettőnkről szól.

2016. jún. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%

Ha számolsz, hogy 3-4 óra ébrenlétből le kell vonni az evés-tisztálkodás-szórakozás-pihenés időket, akkor szerintem maximum egy óra a normális, ami nem vezet a férj végső kimerüléséhez.

Bár azt nem írtad, mikor indul reggelenként dolgozni, így ez a reggeli órákkal még növelhető, de szerintem 9-10 óra munkában eltöltött idő után egyszerűen muszáj kikapcsolódnia is.

2016. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

Miket próbáltál bevetni annak érdekében,hogy tudd csinálni amit kell és ne kelljen kifejezetten "szórakoztatnod" ?


(hátha találok olyat, amit nem próbáltál)

2016. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Jól értem, hogy egész nap otthon vagy, és se a mosás, se a takarítás nincs meg? Mit csinálsz helyette?
2016. jún. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A vállamon fekszik a baba. 2 óránként szopizik 30 percet, utána büfizik. Ha le tudom tenni, fejni is szoktam. Ezt csinálom. :)
2016. jún. 2. 16:08
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi általában mindig együtt gyerekezünk este. Illetve ő fürdeti este, mert addig én gyorsan összerakom a játékait, szőnyegét a helyére, előkészítem a kiságyat, pizsit veszek elő, stb. Bár néha bemegyek azért fürdetés közben, kicsit játszani is.


Annyi olyan kérdés van, amiből a végén az "sül ki", hogy a pár hónapos baba egész nap nem alszik, meg le sem lehet tenni (amit nem csodálok, ha nem alszik, az enyém is nyűgös). Szerintem ne a férjednek akarj több "melót" adni, hanem azon igyekezz, hogy napközben aludjon is a baba. Elsősorban a kiságyában. Ha nem, akkor kendőben. Valahogy muszáj napközben aludni egy 2 hónaposnak.

2016. jún. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

Az utolsó kommentedből lerí, hogy eszed ágában sincs semmit sem csinálni. A gyerekre fogod a dolgokat, inkább tartod egész nap....

Értem én, hogy jobb babázni, mint bármilyen házi munka, nekem is van 4 lurkóm, de otthon levőként igen is vannak kötelességeid!

Azt persze elvárod, hogy a párod haza vigye a fizut, de eszed ágában sincs bármit is tenni azért, hogy minden klappoljon!


A gyerek nem egy ember műve, mind a ketten kellettetek hozzá. Ha Te otthon vagy, akkor erőltesd meg magad és csinálj meg mindent.

Az hogy úgy érezteted az apával, hogy muszáj a gyerekkel lennie, nem normális!



Az hogy a 3-4 órából mennyi a "normális" , egyénenként és helyzetenként változó.


Az én párom nem tudott mit kezdeni a gyerekekkel, amikor ennyire picik voltak, ezért csak pár percet szánt Rájuk. Ebben sincs semmi rossz.

2016. jún. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Az első 3 hónap volt nálunk pont ilyen. Non-stop szoptatás, ringatás, sírás (+fejés).

Hétköznap nem takarítottunk, este felváltva hurcoltuk a kicsi hátsóját, hogy ne sírjon. Ebédet rendeltük, vacsorára hideget ettünk. Hétvégén közös erővel takarítottunk. Azaz minden idejét ránk szánta a férjem kérés nélkül. Hulla volt? Hulla. De én nem különben. Elmúlt, túléltük és még az állása is megmaradt (vezető beosztás, nagy felelősség).

2016. jún. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%

Hát 8-as, ritka "empatikus" anyuka vagy a 4 gyereked ellenére!

Figyelj, nekem öten vannak, és még most is élénken emlékszem arra, hogy az elsőnél mennyire nehezen ment minden, hogy max. túróstésztányi időt sikerült főznöm, azt is úgy, hogy közben lábbal tologattam a babakocsit. Meg arra is, hogy bár a kicsiknél már fél kézzel lenyomtam a napi rutint, mégis bőven akadtak napok, amikor már azért is hálás voltam, ha ki tudtam ülni a WC-re.

Az meg rossz szöveg, hogy a babára hivatkozva ússza meg valaki a háztartást, mert babázni jobb. Persze, hogy jó babázni, de amikor hetek óta cipelsz egy ordító csecsemőt, simán megváltásnak érzed, ha gyerekmentesen, nyugodtan kitakaríthasz, és üdítő változatosságnak érzed a házimunkát.


Kérdező! Azt írod, 2 óránként fél órát szopik a kicsi. Szerintem ez lesz a baj forrása. Az anyatej úgy van kitalálva, hogy étel-ital legyen egyben. A szopás kezdetén hígabb, kevéssé tápláló tej jön, ami inkább a szomjat oltja, ha tovább szopik, akkor jut hozzá a tápláló, laktató hátsó tejhez. Ha 2 óránként mellre rakod, megtölti a kis pociját a hígabb tejjel, de mivel még az előző adag is ott figyel, hamarabb befejezi a szopást, mintsem hozzájutna a hátsó tejhez. Valószínűleg a fél óra nagy részét csak cumizgatással tölti. Persze, hogy hamar megéhezik, és újra indul a kör.

Ebből kell kitörni. Próbáld ki, hogy nem rakod 2 óra múlva mellre, hanem először kivárt plusz negyed, majd fél, majd egy órát. Éhes lesz, nyűglődni fog, de lesz ideje rendesen ürülni a pocaknak, és a következő szopásnál már hatékonyabban, hosszabban szopik normálisan, és hozzájut a laktatóbb tejhez is. Ez a módszer azért is jó, mert nagyon terheli a gyakori evés a pocijukat, remek kis hasfáját produkál.

Ennyi a trükk, nekem még az első babánál mondta el a védőnő, és minden gyerekemnél bevált. Igazán jóllakottan meg fog aludni is, ne aggódj.

Sok sikert!

2016. jún. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!