Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyálkás zöldes gyakori széklet...

Nyálkás zöldes gyakori széklet 9 hónaposnál?

Figyelt kérdés

Babám mindig is napi többször kakilt. 6 hónapos koráig anyatejes volt csak, akkoriban napi 2-5 széklete volt.

Mikor kezdtem a hozzátáplálást, kicsit megszilárdult és napi 1-2 lett.

Viszont 1,5 hónapja fogzik. Alig eszik, csak szopizna, így megint napi 2-5 széklete van és anyatejes(híg sárga).

Most egy hete mintha menne a hasa.

Miután evett kb 40-50 perc múlva jön egy hatalmas adag kaki, majd többnyire még 1-2x kakil kisebbet, ez ilyen nyálkás világos zöldes büdös kaki.

Viszont most egy hete már nem is fogzik, kibújt 4 foga, nem látok most duzzadt ínyt, mégis napi kb 6 széklete van.

Jó a közérzete, vidám, nem puffad, eszik, iszik rendesen.

Amiket eszik:

Gyümi babapiskótával, kifli, kenyér(ezt ritkábban)

Főzelék(nem nagyon szereti, csak pár kanállal)

Nestlé, Milupa tejpépek, desszertek, a mi ételeinket, ha nem tejes, tojásos, vagy nagyon nehéz étel.

Kb 4 óránként szopik, enni csak pár kanállal szokott bárhogy kínálom.

Valakinek hasonló tapasztalata gyakori híg széklettel hozzátáplált babánál?


2016. jún. 2. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem a fogzás, akkor nem bírja, amit adsz neki
2016. jún. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, de mi lehet? Még nem vezettem be a joghurtot, sajtot, túrót sem.

Tejpépet is olyat veszek, amire az van írva, hogy 4-5 hónaposnak már adható, a lányon már 9 hónapos és mindenből eleve keveset eszik, ezért nem értem mi bánthatja.

2016. jún. 2. 17:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem egyessével vezetted be a dolgokat és pár nap szünettel?
2016. jún. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De igen. Nem is volt gond. Ez a hasmenésszerű napi 6-7 néha zöldes nyálkás széklet kb 1 hete van. Viszont akkor nem vezettem be semmit. Egy durva fogzás indította. Fog kibújt, kaki maradt :(
2016. jún. 2. 17:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnál ez a jelenség elmúlt azzal, hogy kivontam az étrendjéből a tejtermékeket.
2016. jún. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Vajon a babáknak gyártott tejpép is kiválthatja ezt? Más tejterméket nem kap. Rizspép adható helyette?
2016. jún. 2. 18:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ezt elsősorban a gyermekorvossal beszélném meg. Próbáld ki, hogy valamit kihagysz 3-4 napra az étrendből, ha nem változik, akkor következő 3-4 napra mást. (tejtermék, tejpép, glutén, stb.) De mindenképp konzultálnék az orvossal. Lehet, hogy vetetne székletmintát, illetve elküldheti gasztroenterológushoz.
2016. jún. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ma voltunk orvosnál, mert még éjszaka is berottyolt álmában szegénykém 2x, ami utoljára kb 1 hónapos korában fordult elő, úgyhogy egyre rosszabb lett a helyzet.

Hogy mitől lehet, az nem derült ki, valószínűleg makacs vírus. Kaptunk gyógyszert és instrukciókat. Ha a gyógyszer 1-2 napon belül nem segít, akkor kórház, ahol csinálnak valami tesztet a székletből, remélhetőleg, erre nem kerül sor.

2016. jún. 3. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!