Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szájpenész probléma. Tanácsoka...

Szájpenész probléma. Tanácsokat légyszi?!

Figyelt kérdés
Kislányom 3,5 hónapos egy hete jött ki a szájpenésze. Azóta folyamatosan kezelem, de mindhiába. Orvos is látta már, azt mondta folytassam az ecsetelést, jobban dörzsöljem. De már olyan szinten elterjedt hogy már hátul a torkán is jelen van. Onnan hogy lehetséges eltávolítani? Nem merek annyira benyúlni a kicsi szájába, már öklendezik attól is ha a szájpadlásához érek.
2016. jún. 2. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be, hogy a gézlapra rátettem a folyadékot, belülről kifelé haladva, nagyon határozott, de nem durva mozdulatokkal töröltem át a száját. Sajnos nagyon kellemetlen a babának, de ez a célravezető. Valamint amit bekapott, (cumi, cumisüveg, játék) azt mindig gondosan fertőtlenítettem, mostam, mosni akár napjában többször is, hogy ne fertőzze vissza.
2016. jún. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szintén úgy mint az első... mivel szoptattam így a cicit is kentem
2016. jún. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos muszáj határozottan hátranyúlni, öklendezés ide vagy oda, mert különben nem tűnik el.


És mindent fertőtleníteni.

2016. jún. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen ecsetelőt használsz? Boraxosat? Nekünk a nisztatinos ecsetelő sokkal jobban hatott. Ez direkt gomba elleni szer, nincs mellékhatása.
2016. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szoptatsz amúgy? Vagy tápszer?
2016. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tápszert eszik már csak egy ideje. ÉS igen boraxot használok rá, már a második üvegcsével. Olyan hátul van neki hogy az ínyvitorláján is van egy foltban. Onnan hogy lehetne egyáltalán eltávolítani?
2016. jún. 3. 16:04
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Az én kislányomnak is volt nagyon hátul, torkában is. Ő nisztatin port szedett, nisztatinos és boraxos ecsetelőt használtunk. Kérdezd meg az orvost. Nekünk a borax önmagában nem vált be, a nisztatin viszont igen. Azt nem kell annyira dörzsölgetni szerintem, én csak jól bekentem a száját, ahol értem és elmúlt. Persze ahol tudtam, ott megpróbáltam ledörzsölni, de a torkán ugye nem tudom. Hosszú ideig tartott, de elmúlt.
2016. jún. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!