Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért pipiskedik?

Miért pipiskedik?

Figyelt kérdés

Hét hónapos kisfiam próbál felállni, illetve ha tartjuk, úgy is kihúzza magát, ha elér valamit, felhúzódzkodik rajta álló helyzetbe. D mindezt pipiskedve teszi, és hiába próbáljuk lazítani a lábait, hogy ereszkedjen talpra, nem hajlandó. Nem erőltetjük az állást persze, csak ha látjuk, hogy akarja, hagyjuk-segítünk neki.


Erős baba amúgy, az izmaival nincs gond, de nem tudom, nem fog-e ez az állásban, járásban gondot okozni?


Vagy majd ha magától feláll, talpra fog ereszkedni, ne aggódjak?



2016. jún. 3. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Elnézést,ha az én szókincsem hiányos,de azt akarod mondani,hogy lábujjhegyen áll? Mert az teljesen normális, ebben a korban meg nagyon korai aggódni emiatt.
2016. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Leginkább ha leeresztem úgymond szilárd talajra és érzi a lába alatt a talajt, akkor pipiskedik, nagyon-nagyon feszesen tartja magát. Erősen is fog, amúgy, szinte tép, rángat, ha elkap valamit (vagy valakit).


Amúgy egészségesnek tűnik, tartja a szemkontaktust, szívesen ismerkedik, akár mosolyog-kacag is másokra, tehát nem egy magába zárkózó emberke.


Csak nekem kissé fura a folytonos pipiskedés. De ha ez ennyi idősen rendben van, akkor nem aggódom. Nem szeretném szakemberhez vinni / járatgatni, ha nem feltétlen muszáj.

2016. jún. 3. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezt minden gyerek így csinálja, ne próbáld "megigazítani", mert az fájhat neki. Idövel meg fogja tanulni, de egyelöre így jobb neki.

De az nagyon nem jó, hogy "állva tartjátok", nem szabad "segíteni" neki, mert az árt az izületeinek.

2016. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy meddig szoktak a babák pipiskedni? Mennyi idős korukig? Már amelyik pipiskedik, persze (bár írjátok, hogy ez nagyon gyakori, minden baba csinálja).
2016. jún. 3. 18:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Na akkor összefoglalva a fent leírtakat: a lábujjhegyen állás,míg a gyerek magától csinálja teljesen normális (direkt nem írok tól-ig kort,mert minden gyerek más),viszont a erőlteted,akkor nem tesz neki jót. Hagyd,hogy akkor álljon fel,ha ő kényelmesnek érzi, magától.
2016. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bella169 ***** válasza:

A lábujjhegyezés normális mikor tanul felállni.

Legkésőbb addigra el kell hagynia / ki kell nőnie mire önállóan kapaszkodás nélkül elindul.

Amúgy tényleg ne tartsátok és ne segítsetek neki. Sokkal jobb ha saját erejéből csinálja meg. Motiválóbb is számára. Igen néha sírhat amiatt mert nagyon akarja de mégsem sikerül de ekkor sem szabad segíteni neki.

2016. jún. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!