Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel született...

Kis korkülönbséggel született testvérek anyukái, Ti hogy éltétek túl a kisebbik születését követő első heteket? Így utólag visszagondolva lenne bármi amit máshogy csinálnátok?

Figyelt kérdés
Mi most állunk ez előtt és nagyon izgulunk. 22 hónap lesz köztük.
2016. jún. 4. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Hiába fél az ember előre vagy tervezi meg a dolgokat, hiszen minden a kisbaba alvási szokásaitól függ és hogy hasfájós lesz-e, mennyire fogja megviselni a nagyobb gyereket vagy az anyát a körülmények megváltozása (még ez is befolyásolhatja a pici viselkedését, mert érzi a feszültséget). Szerintem az egyetlen amit tehet az ember, hogy tűri a fárasztó részét, egyszer úgyis vége lesz a kezdeti nehézségeknek.
2016. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha bàrmit tehetnék később vállalnàm a màsodikat.

Mivel ez nálatok nem játszik, csak drukkolni tudok, hogy ne legyen nehéz eset a màsodik babàtok. Nekünk nagyon kemény fél évünk volt a születése után.

2016. jún. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 15 hónap van kettejük között. Az első heteket úgy éltem túl, hogy a szüleim rengeteget segítettek, lefoglalták a nagyobbat, ha szoptattam, vagy csak szusszanni akartam egy kicsit.:-) Szerencsére a kicsi nyáron született, és áldott jó baba volt, úgy 6 hetesen végigaludta az éjszakát, napközben is hatalmasakat aludt, ébren is nyugodt volt és mosolygós. Ekkoriban mentünk vissza Pestre, onnan már húzósabb volt a dolog. A férjem dolgozott, esténként, hétvégén persze mindenből kivette a részét, de azért előfordult, hogy a szőnyegen fekve aludtam el, miközben bújócskát játszottunk a nagyobbikkal.:-) Összességében az első egy-másfél év nehéz, utána viszont klassz, az enyémek gyakorlatilag ikrekként nőttek fel, mindig volt társaságuk, most, felnőttként is nagyon jó testvérek, szorosan tartják a kapcsolatot (más-más városban élnek.) Volt persze veszekedés, sőt verekedés, kakaskodás, rivalizálás köztük még kisiskolásként, de ezt kinőtték, hál'istennek. Most sem csinálnám másképp, egyke voltam és utáltam, hogy nincs tesóm, ilyen gyerekkort szerettem volna magamnak, mint az övék volt.
2016. jún. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó 2 hét volt nagyon nehéz, a kisebb kivárta a 40+1-et, aztán beindították a szülést.

Amikro a kórházból kijöttem, már mentem a vároosban, annyival könnyebb volt, mint az első szülésem. A kicsi jött a nagyobbal 1 hetesen már játszótérre és végülis én így éltem túl.

Reggeltől délig játszótéren, vagy egy padon a levegőn, ahol a nagyobb tudott szaladgálni, pakolni és nem a lakásban bezárva velem.

Az nehéz nagyon, hogy a kicsi éjjel nem alszik, a nagy nappal már nem igazán és így én soha nem aludtam egy hónapig. A szoptatás kárára ment, de utólag ezt sem bánom, a tápszer sokkal többet segített altatásban, etetésben, mint bármelyik nagyszülő tudott volna. (Nekünk 200km-re laknak, nem költöztettem ide senkit.)

Nehéz volt az eleje, de semmit nem csinálnék másképp. 17 hónap van köztük, a kisebb 10 hónapos, a nagy 27 és most kezdenek el jó fejek lenni egymással. Közösen rombolják le a lakást és ugyan úgy egész délelőtt együtt kint vagyunk, aztán délután estig a nagyobbal bicikli, kis barátok stb. amikor az apjuk már tud a kicsire vigyázni munka után.

Mennek bölcsibe együtt szeptembertől, akkor napközben már én is tudok dolgozni és ők is jobban le lesznek fárasztva.


Egyébként szerintem amikor már alszanak éjjel mind a ketten, akkor már egy rutin a napközben is és annyira nem nehéz, ha mindennek van egy szabályos üteme, amit követni tudnak, de az anyának ehhez jól kell lennie és a maratoni szoptatás meg az éjszakai kóválygás az egészet megnehezíti nagyon.

2016. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 21 hónap a korkülönbség. Első héten anyukám volt itt, aztán apuka itthon maradt egy hetet, de aztán egyedül voltam velük. Apuka délutánonként dolgozik, este 10-re ér haza. Az első hónapok nagyon nehezek voltak, de minél nagyobbak lettek, annál jobb lett. A fürdetéssel voltak gondjaim, hogy melyiket fürdessem először, a nagy kimászott a kiságyból, ha őt fektettem le hamarabb, aztán inkább a kicsivel kezdtem. Ahogy már lehetett őket együtt fürdetni, könnyebb volt. A szopizás, nagynak mesélés is fejtörést okozott, de megoldottam a kettőt egyszerre. Ki kell tapasztalni, hogy jó nektek, sok fejtörést okozott nekem is. De gondolj arra, hogy egyre jobb lesz. :) Most 4 és 6 évesek, és elválaszthatatlan barátnők. Mindent együtt csinálnak, nagyon jókat játszanak, bár sokat veszekednek is. :) De ennek így kell lennie. Kitartást az elejéhez, később viszont tényleg nagyon jó lesz.
2016. jún. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, jó volt olvasni. :)
2016. jún. 5. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!