Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit és hányszor eszik 4-5...

Mennyit és hányszor eszik 4-5 hónapos babád?

Figyelt kérdés
Tapasztalt, legalábbis nálam tapasztaltabb anyukákat kérdezek, mert kicsit aggódom a kislányom miatt. 1 hete múlt 4 hónapos, aranyos, mosolygós, mozgékony baba, minden rendben van vele szerencsére, de az aggaszt hogy (szerintem) nagyon keveset eszik. Változó hogy egy nap 4-5-6x eszik, egy evésre viszont 120 ml vízből készült tápszernél többet nem eszik meg, sokszor annyit se... Már gondoltam rá, hogy esetleg nem ízlik neki, de nem is tűnik éhesnek. Maltofer cseppeket szedi, attól jobb étvágyúnak kellene lennie, nem? Megyünk majd vele vérvételre is. Súlya rendben van, bár utóbbi lelassult kicsit a hízása, de hízik. Mit tehetnék?
2016. jún. 5. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg,pontosan tudja,mikor éhes.

:)

Ha fejlődik,ahogyan írtad,semmi gond.

2016. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejes, 6-7 alkalommal eszik, nem mérem mennyit. Van elég kakis, pisis pelus? Ha igen, szerintem nem kell aggódnod. Az is számít, hogy megduplázta -e már a súlyát, utána lelassul a hízás. Foga nem jön esetleg? Az is okozhat étvágytalanságot
2016. jún. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen, fejlődik szerencsére :)

Kakis-pisis pelus van elég :)

A súlyát még nem duplázta meg, viszont a fogára én is gyanakodtam, nyáladzik rendesen, és mindent töm a szájába :)

2016. jún. 5. 13:11
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nyugi,nyilván a fogzás az oka.

Ha mégis nyugtalankodnál,hívd fel,vagy ki a védőnőtöket.

2016. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi baj a babáddal, ő ilyen étvágyú! Pont ennyi idős a kisfiam, 5- ször eszik 165 ml ből készült tápszert, illetve tegnap vacsira elfogadta a 180 ml vízből készült tápszert is. Ő 2,9 kilóval született, most 6,2. Szerintem ne akard direkt hízlalni, tömni a gyereket, főleg ha úgy is szépen fejlődik. Egyen amennyi jól esik neki!
2016. jún. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Nem akarom én hizlalni, meg tömni, csak furcsa, hogy sokkal kisebb babók is többeket esznek. Na de ő ilyen valószínűleg :)

2016. jún. 5. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!