Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell beadni a d vitamint...

Hogy kell beadni a d vitamint a babának? Lehet simán csak a szájába cseppenteni vagy anyatejbe kell?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 14:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Minden reggel a szájàba cseppentem, nekem az orvos így javasolta.
2016. jún. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
68%
Aki szerint azért kell tejbe/tápszerbe tenni, mert olajban oldódik: a Vigantol már olajban oldott D-vitamin.
2016. jún. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
54%
Utolsó, ez igaz, de az a zsiradék remekül rákenődik minden tárgyra, aminek a segítségével be akarod adni a gyereknek. Tehát ha mondjuk kiskanálba cseppentve, csak úgy natúr, akkor tuti, hogy valamennyi ott marad a kanálra kenve. Tehát a gyerek nem kapja meg az egy egész cseppet. Viszont a tej zsírtartalmában elvegyül. Kisebb a veszteség. De én még mindig a szájba cseppentés híve vagyok :)
2016. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A hozzászólásommal nem a kanállal beadást javasoltam, hanem csak említettem, hogy az már oldott, és nem kell oldani. Én sem kanálban adtam, hanem a szájába.
2016. jún. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
63%

Szajaba cseppentettem, es igen, be lehet egyszerre tobb adagot adni. Ha 5 csepp akkor 5 napig nem kell. Tehat semmi gond ha tobb csepp megy.

Egeszsegugyes vagyok.

2016. jún. 9. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Én mindig az ujjamra cseppentettem, úgy adtam a szájába. Kanállal párszor próbáltam, de rajta maradt egy jó része. Az ujjamra cseppentve viszont könnyebb volt ellenőrizni, hogy biztos csak egy csepp legyen.
2016. jún. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%

A Vigantol tájékoztatója:

,,Csecsemőknek és kisgyermekeknek egy kanál tejben vagy ételben adjuk. Amennyiben a cseppeket cumisüvegbe vagy kanállal adott ételbe keverjük, figyeljünk a teljes elfogyasztásra, különben nem jut be a kívánt mennyiségű hatóanyag.

Idősebb gyermekek és felnőttek egy kanál folyadékkal vegyék be a Vigantol cseppeket."

És ez is viccből van a betegtájékoztatóra írva:

,,Ha elfelejtette bevenni a Vigantol cseppeket

Amennyiben elfelejtette bevenni a Vigantol cseppeket, várja meg a következő bevétel időpontját és folytassa a készítmény alkalmazását az orvos által előírtak szerint. Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Amennyiben több napig nem alkalmazta a gyógyszert, forduljon kezelőorvosához.

Ha bármilyen további kérdése van a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét."

Ha egyszerre többet adtok a gyereknek az megemeli a vér kálciumszintjét... El kéne olvasni a betegtájékoztatót! Feljelenteném az ilyen anyukákat.

2016. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
68%
A dühöm azoknak szól akik heti adagokat adtak szerencsétlen csecsemőnek.
2016. jún. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

a metformin betegtájékoztatója is azt írja, hogy családtervezés, terhesség, szoptatás esetnén ellenjavallt... aztán aki ismeri a gyógyszert, tudja az igazságot ;)

de csak hogy gyerekeknél maradjunk, a bioparoxot tavaly ilyenkor még 3 éves kortól javasolták, ősz óta csak 12 éves kortól...

hogy a D-vitaminnál maradjunk? havi adagot orvos heti bevételre, heti adagot napi bevételre javasolta...


a betegtájékoztató sokszor, NAGYON SOKSZOR nem tükrözi a valóságot. biztonsági játékot játszanak... de aztán nekem tök mindegy, ki hogy adja.

2016. jún. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Napi 2 cseppet (1000 NE (nemzetközi egység) D3-vitamin) meghaladó adag hosszantartó alkalmazása esetén a vér kalcium tartalmának alakulását figyelemmel kell kísérni."


ha a többit tudtad értelmezni, remélem, ez sem okoz gondot. hosszan tartó nagy(obb) adag NAPI alkalmazásáról szól a vér Ca-szintjével kapcsolatban.

2016. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!