Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kell beadni a d vitamint...

Hogy kell beadni a d vitamint a babának? Lehet simán csak a szájába cseppenteni vagy anyatejbe kell?

Figyelt kérdés

2016. jún. 8. 14:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%
Ha tudod, inkább cseppentsd a szájába. Én kanállal adom tápszerre cseppentve, de úgy azért van veszteség, mert olajos marad a kanál. Nekem nem sikerült a szájba csepp,ha menne, úgy adnám neki.
2016. jún. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
11%

elvileg tejben kell, mert abban oldódik. olajos anyag, ezért nem jó a kiskanál.

szoptatott babánál elég problémás ez a "tejbe"-dolog, tudom :) én is csak szimplán a szájába cseppentettem.


ha úgy érzed, hogy problémás a dolog, nehéz megoldani, akkor egyszerre adhatsz neki több cseppet is, így letudod pár napra előre ;)

2016. jún. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Szia, én mindig közvetlenül a szájába cseppentettem. Annyira aranyos volt, úgy megszokta, hogy amikor meglátta a D vitaminos üveget, már nyitotta is a kis száját.
2016. jún. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%
Össze kell keverni az anyatejjel, mivel zsírban oldódik. Dokinénink mondta, hogy ne a szájába csöppentsem. Ha így csinálnád fenállna a veszélye, hogy több csepp kerül a szájába, mint kéne. Kiskanállal adom be, nem egy ördöngősség, szépen megiszogatja.
2016. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
2-es már ne haragudj, de ne adj már olyan tanácsot, hogy adagolja túl a D vitamint!!! Ez azért nem játék... A vitamin meg nem úgy működik, hogy beveszel 30 szemet és letudtad a havi vitamin adagot!
2016. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Közvetlen étkezés előtt kis kanálban anyatejben/tápban elkeverve kell odaadni - nekem ezt mondta a gyerekorvos. Így, ha böfizteted a babát, még véletlenül sem jön vissza.
2016. jún. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

kedves #5!

de, pontosan így működik, D-vitaminból kifejezetten heti vagy havi adagok vannak gyógyszertári forgalomban. azaz nem napi 1 szem, hanem heti/havi 1 szem.

így a vigantolt is gyugodtan lehet adni heti 1x7 cseppet.

2016. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én az összes gyerekemnek szájba cseppentettem (és milyen jó volt a régi pipettás Vigantol erre), aztán mellre raktam őket. Ha a szájukból került is a mellbimbómra, akkor azt visszalafatyolták a tejjel :) Nem tragédia, ha egyszer véletlenül két csepp megy a gyerek szájába egy helyett, akkor tényleg meg lehet csinálni azt is, hogy másnap kimarad. De rendszeresen ezzel játszani, hogy mikor kapott hány cseppet, és akkor hány nap múlva lehet neki megint adni, elég marcerás.
2016. jún. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
nem kell, hogy macera legyen, ki kell jelölni a d-vitamin napját, amikor megkapja a heti adagot :)
2016. jún. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Én mindig a szájába cseppentettem mindkét gyerekemnek.

Szerintem egyszerűbb. Meg így tuti , h belekerül.

2016. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!