Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hetes a kisfiam.4290 grammal...

7 hetes a kisfiam.4290 grammal született. Csak szopik. Most 5600 gramm. Normális ez a sok hízás?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Hó étvágyú a babád.Ha csak szopik,akkor normális.A babák tudják,hogy mennyi kell nekik a szopiból.A tápszeres babák hajlamosak inkább a túlsúlyra.Ha nem lenne normális,akkor az orvos vagy a védőnő már szólna érte.
2010. ápr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják a babák a 6 hónapra megkétszerezik súlyukat. Hát ő jó úton halad. Szerintem nincs baj. Főleg ha szopik. Ilyenkor minden baba kicsit husibb, majd megnyúlik ha járni fog.
2010. ápr. 12. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van. Az én babám a 2 hós oltáskori mérésnél(9 hetes volt) 7 kg volt és 62 cm és 4020g-al,51 cm-vel született. Az első kisfiam kicsit kevesebb volt ennél, a második viszont ugyan ilyen volt nagyjából mint a harmadik. És most már nem ducik egyáltalán, bár jó magasak.
2010. ápr. 12. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a védőnőnk nem,de a dokink szólt, hogy túl "kövér ez a gyerek". De nem is kövér, mert olyan jó arányos a kis teste. Ja, és azt mondta, hogy 1-2 evést helyettesítsek teával, és éjszaka se adjak Neki enni.Természetesen nem vagyok hülye, és nem adok Neki teát, és egy étkezése sem hagyok ki. De azért ez durva volt. Szerintem sem sok, csak gondoltam rákérdezek itt.Egyébként egy evésre általában 150-160at eszik meg. Van hogy kevesebbet. 3-4 óránként eszik. Éjszaka csak egyszer.


Köszönöm a válaszokat.

2010. ápr. 12. 06:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A doki elég fura, még ha adnál i neki teát(amivel én sem értek egyet), akkkor is üvöltene, met a víztől nem lakik jól, hiába van benne egy kis filter. Az én Védőnőm azt mondta, hogy az első fél évben fél - egy kilót híznak havonta a babák. Ebbe meg simán benne vagytok. Szerintem ne foglalkozz vele. Örülj, hogy jó evő.
2010. ápr. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Anyatejes babáknál - az is - tök normális, hogy az első hónapokban havi 1 kg-nál is többet híznak, aztán ha elértek egy bizonyos súlyt/kort, akkor meg alig-alig híznak, vagy stagnálnak. A nővérem fia is ilyen volt, fél évesen 9 kg volt, de egy évesen alig volt több, mint 10 kg. Most 5 éves, teljesen átlagos kisfiú.

Vigyázz a gyerekorvossal, mert most a teáztatást javasolja az anyatej helyett, majd pedig, ha a babád elér a minimál gyarapodási korba, akkor tápszert fog.

2010. ápr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 3500 grammal született. Kezdettől anyatejes és tápszeres is volt, megnéztem, 7 hetesen 5410 gramm volt, tehát többet hízott, mint a Te kisfiad. És egyáltalán nem volt kövér (pedig tápszert is kapott pótlásnak). 4 óránként evett, általában 160-170 ml-t összesen. Ne aggódj, az ő kis szervezete gyorsan fejlődik, aztán majd meg fog állni, le fog lassulni a hízása. Különösen akkor, ha majd elkezd átfordulni, mozogni. És természetesen szoptass, tudja ő, hogy mennyi kell neki!!! Nagyon jó egészséget Nektek! B.
2010. ápr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!nyugién is mindig aggódtam a súlya miatt ,4,45kg-al és 56cm született 1hó 5,45kg volt és 62 cm, most 8 hó 9,70kg és 75,5cm.Abszolút nem duci, tápszeres volt, 4 hótól tápláltam mással és mára már szinte mindent eszünk.
2010. ápr. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Örülök,hogy nem vagyok egyedül ebben a dologban. Megnyugodtam.


Minden jót Nektek!

2010. ápr. 13. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!