Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával egy szobában lehet...

Kisbabával egy szobában lehet nyitott ablaknál aludni éjjel?

Figyelt kérdés

Tetőtérben van a háló és a fürdő, a konyha és a nappali pedig lent. Egy szoba van csak, azért a baba velünk egy szobában fog aludni, de külön ágyban természetesen. Nyáron amikor kint 40 fok van, akkor odabent is akár 30-35 fok van. Éjszaka nyaranta eddig kinyitottuk a két ablakot, és jók lehűlt a szoba, csak így lehet aludni nyáron.

De Július végén megszületik a kisbabánk. Így is aludhatunk nyitott ablakok mellett, vagy nem? Ha egy kis sapkát és egy vastagabb rugit adunk rá estére, úgy is megfázhat?


2016. jún. 14. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Ő aludjon legtávolabb az ablaktól, és persze kell a szúnyogháló is.


Vastag rugi helyett tavaszi hálózsákot adnék rá, alá bodyt. Cérnasapkát nem feltétlenül, ha nincs hűvös és huzat.


Amúgy meg úgy is sokat fent leszel a szoptatás, pelenkázás, stb. miatt a kezdeti időkben, így gyakran tudod ellenőrizni a hőmérsékletét (akkor van rendben, ha a tarkója kellemesen meleg, de nem izzadt).

2016. jún. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A mi ágyunk csak egy helyen fér el a szobában (a tetőtér miatt máshol bevernénk a fejünket ha felülünk az ágyban), ezért az ő ágya került a legközelebb az ablakhoz. Máshova nem tudjuk rakni.
2016. jún. 14. 13:36
 3/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%
Az nem jó. Tényleg. Inkább te ne verd be a fejed, de a babád kapjon csak huzatot? Inkább akkor már aludjon veletek egy ágyban. Ablak alá nem raknám. Nyáron ömlik be a meleg, télen a hideg (ha ott a radiátor, akkor szintén a meleg, radiátor mellett kiságynak semmi keresnivalója), meg úgy általában a huzat. Egyébként, ha nincs huzatos helyen, simán lehet nyitott ablaknál altatni. Én is így teszem, szintén tetőtérben. Én átrendeztem hálót emiatt.
2016. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Így nem kockáztatnék. Közvetlenül rá megy a hideg, észre se veszitek, ha fázik. Akár egy éjszaka alatt is érkezhet olyan front, ami jelentősen lehűti a levegőt. (Mellesleg én is beverem a fejem a tető miatt, ha felülök az ágyon, de felnőttként tisztában vagyok a fizikai korlátokkal és tudom kezelni a helyzetet.)
2016. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A nyitott ablak nem akadály, a kereszthuzat annál inkább. Mindjárt 1 éves, de még most se szellőztetünk úgy, hogy érje a huzat.

Ablak alá ágyat nem tennék.

2016. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem ablak alatt van az ágya, hanem ablak mellett. Máshova nem tudjuk rakni. Nem lehet máshogy átrendezni a szobát. Nem érzem, miért kell mindjárt támadóan válaszolni. Ezért kérdeztem meg, hogy ne legyen baja a babának. Így nyilván nem fogom kinyitni az ablakot akkor, majd alvás előtt szellőztetünk kicsit, és éjjel csak a másik ablak lesz nyitva résnyire.
2016. jún. 14. 14:44
 7/8 Vilcsianyuja ***** válasza:

Én azért írtam, mert én, mint aki tetőtérben él, nem tudnék egy percig sem csukott ablak mellett megmaradni kánikulában (nappal, amíg kint melegebb van, mint bent, addig zárok és árnyékolok, mihelyst jön az esti enyhülés, sarkig tárok mindent), az meg a babának se jó, meg nektek se jó. Hacsak nem szereltettek be légkondit. Most még nem voltak annyira brutálisan melegek, de így is kell éjjel folyamatosan szellőztetni, hogy kordában tartható legyen a nappali hőmérséklet.

O.K., ablak mellett. Azt te tudod megítélni, ott milyen huzatos, de azért nyilván huzatosabb, mint tőle távolabb, szóval azért az se ideális. Amíg picike, egy lepedővel vagy takaróval "csinálhatsz" neki szélárnyékot, odaterítheted a kiságy ablak felőli végére, de ha nagyobb lesz, azt könnyen lerángathatja és magára tekerheti, szóval nem feltétlenül a legjobb megoldás.

2016. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Adj rá meleg ruhát és voala nyitott ablaknál aludhatsz nem fog megfázni te meg nem vered be a fejed :D
2016. jún. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!