Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előbb áll mint ül? Gond lehet?

Előbb áll mint ül? Gond lehet?

Figyelt kérdés

Lassan 8hónapos a fiam. Azt hittem ilyenkorra már egyedül ülni fog. Ha leültetem játszik egy darabig, de ha meglát valami èrdekeset, elindul abba az irányba,feldöl,hasra fordul ès mászik.. Egyszerűen nem ül meg a popsiján. Viszont kapaszkodva feláll. Ingatag, de nagy büszkèn áll! Ès folyamatosan azon van h álljon. Ha próbálom ültetni, kinyújtja feszesen a lábait hogy állni akar.

A gyerekorvos annyit mondott,hogy ne tartsuk vissza ha fel akar állni. Fogjuk a kezeit,hogy felhúzhassa magát.. Ilyenkor alig várja h elkapja a kezünket,már rántja is fel magát. Lèpegetni is próbál.

De aggaszt h nem ül..úgy látom nem is akar, unja,ès ezèrt indul el mászva.

Apukája 9hónaposan ment.nem tudom ez számít-e



2016. jún. 14. 16:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az nem baj, annyira érdeklődő, hogy nem bír egy helyben maradni. Gondolom az etetőszékben, ölben megül. Azt szokták mondani, hogy a mászás ami nagyon lényeges, hogy ne maradjon ki. De lehet hülyeséget írok, majd az utánam válaszolók megmondják.
2016. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem szamit, hogy ki mikor ult allt vagy lett szobatiszta a csaladban. Ez nem hinnem hogy genetika. Meg nincs 8 honapos, az en gyerekem ennyi idosen tudod mit csinalt? Forgott oda-vissza es probalt kuszni, de meg az is beletelt par hetbe. Nem volt lemaradva. Ne ultesf fel, ne huzd fel allasba, ne lepegessen kezenfogva. Ezek nem tesznek jot. Ha maszni akar, akkor masszon. Azt csinaljon csak, amit

onalloan tud. Meg ha nem ul vagy 3 honapig, az is rendben van. Hagyd, hogy azt csinalja, amit tud, nem szabad eroltetni semmit, mi ertelme? Egyebkent az bajnak egyaltanan nem baj, ha egy baba hamarabb all, mint ul, csak magatol csinalja.

2016. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem húzom fel kezènèl fogva. Nyújtom felè a kezem,elkapja ès feláll.

Amikor játszunk a földön,ülök mellette, odamászik ès kapaszkodik fel rajtam.

Nem hinnèm hogy èn erőltetem

2016. jún. 14. 16:37
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Kétféleképp tanulnak meg a babák ülni, vagy mászásból kiülnek oldalra, vagy előbb megtanulnak állni, és onnan lecsücsülnek a fenekükre. A te fiad a második módszert fogja alkalmazni. Ennyi, nincs gond.
2016. jún. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az egyik lányom 9 hónaposan már önállóan ment. De még 8 hónaposan sem ült fel fekvésből. Előbb felállt kapaszkodva és onnan csüccsent le fenékre. Nincs vele semmi baj.
2016. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10 honapos lanyom 2 hete tud ulni. Allni viszont 2 honapja:) vannak babak akik ilyen sorrendben csinaljak,nincs ezzel gond.
2016. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nálunk is így volt...7 hónaposan felállt, 8 de inkább 9 hónaposan ült. először állásból gyakorolta az ülést. felállt a kiságyba és lehuppant a popsijára, és ezt vagy 15percig. majd később mászásból ült fel. tehát ne aggódj.
2016. jún. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én babám is előbb állt és csak utána ült. Alig tudott még normálisan mászni, már felkapaszkodott. Utána belejött a mászásba és onnan tanult meg leülni.
2016. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, az legidősebbem is 7 hónaposan állt, aztán szaladt, de nem akart ülni. egy éves volt, amikor egyszer letottyant a hátsófelére és látszott az arcán a rémület, hogy most mi van. És utána már ült is, mintha mi sem történt volna.


Miután állt, sőt futott, nagyon féltünk, nehogy baja legyen a gerincének. Hetekig négykézláb mászkáltunk otthon, hogy utánozzon, fejlődhessen a háta. De csak mellénk állt rötyögve -biztos mulatságosnak tartotta, hogy négykézlábazunk-, és ütögette a hátunkat. Esze ágában nem volt utánozni. Ha megpróbáltuk négykézlábra tenni, egyből fölállt, elszaladt. Evés idejére hajlandó volt az asztalnál ülni, meg kibírta, amíg a parkig, sétányig elmentünk, de különben magától nem ült.


Reméljük, nem lesz a gerincének baja.

2016. jún. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!