Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisbaba halálra...

3 hónapos kisbaba halálra rémült arccal feszíti magát és sír, normális ez?

Figyelt kérdés
3 hónapos kislányom 2 hete érdekes dolgot produkál. Kézben elvan nyugodtan, aztán mint derült égből a villámcsapás megfeszíti a testét, kezét széttárja, elvöröslő arcán halál rémület pár másodpercig, eközben levegőt sem vesz. Majd éktelen visításba tör ki. Pár másodpercre megnyugszik majd újra. Alig lehet megnyugtatni, folyamatosan panaszkodva ő-zik, mintha mondani szeretné mi a baja. Nagyon ijesztő ez az egész. Nem tudjuk eldönteni, hogy valami hirtelen fájdalom okozza-e, vagy esetleg megijed valamitől. Tapasztalt már valaki hasonlót?
2016. jún. 16. 06:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az én babám pont 3 hónaposan kezdett félni bizonyos zajoktól. Valahogy így viselkedett amikor bekapcsoltam a porszívót, pedig addig nem volt vele baja. Hasfájós is volt de inkább összegörnyedt, mintsem megfeszítette magát. Nem bukik a baba amúgy? Még attól ijed meg néha a fiam és akkor ő is megfeszíti magát. Hirtelen sírás még álmosság miatt is volt ebben a korban, akkor akár mosolygás után is hirtelen nagy sírásban tört ki. Hátát ívben megfeszítette. Ilyenkor nem tudtam megnyugtatni sem hamar. Főleg 2-3 hónapos kora körül fordult elő. Mennyit van ébren ilyenkor a baba?
2016. jún. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet belenyillal a fogába!

Vagy tele van levegővel!

Lehet kakálna csak nem tud azért fesziti és vörös a kis arca mert nyomna csak hiába.

2016. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, azt mi is észrevettük, hogy egyre jobban megijed a zajoktól. Sajnos bukós is, épp a múlt héten voltunk vele nyeletéses röntgen vizsgálaton, ahol kiderült, hogy (idézem a dontornőt) " hatalmas refluxa van".

Egyébként akkor csinálja ezt az ijedezést mikor fáradt, késő délután és az esti fürdés előtt. Volt olyan hogy nem is fürdettünk emiatt.

Olvastam valahol, hogy a kis torkára hátracsorgó nyállal nem tud mit kezdeni és attól ijed meg.

Alapban is kicsit ijedősebb, a Moro-reflex nála sokszor még álmában is jelentkezik.

2016. jún. 16. 07:22
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, az én fiam már 8 hónapos, már most egyértelműen tapasztalom, hogy sokkal sírósabb ha már fáradt. Nagy sírások már nincsenek de ő is könnyebben megijed pl vagy rosszabbul reagál ha nem ér el valamit. Van mikor a bukást visszanyeli és először kapálózik majd sír. De pl ébredések után már az se zavarja ha a szemébe süt a nap, álmosan ez ok a sírásra is. Meg sorolhatnám még..

Egyébként olvastam is, hogy refluxra utalhat ha megfeszíti magát a baba, az enyém is refluxos, kap sűrítőt vagy valamit? Az enyém már savlekötőt is. Az éjjeli ébredések is elmaradtak azóta.

2016. jún. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Korábban is ijedős volt, mikor letettük vagy felvettük mindig kapálózott és tágra nyitott szemekkel figyelt. Viszont amit mostanában művel ez teljesen más. Az a rémület az arcán, most is itt látom magam előtt. :-(

Egy valamire tippelünk még, a nyeletéses röntgen vizsgálat során lehet akkora trauma érte, hogy ennek köszönhetjük. Egyértelműen azóta ilyen. Borzasztó volt látni ahogy ki volt kötözve és lógott egy teknőben. És közben iszonyatosan sírt. Nem is tudtuk etetni, végül szondán kapta meg a kontraszt anyagot. Ha ezt tudom előre biztos nem teszem ki ennek.

De muszáj volt mert már alig tudtuk etetni. A vizsgálat óta kap savlekötőt és motilitást elősegítő gyógyszert. Azóta sokat javult a táplálása.

Egyébként mosolygós baba, napközben nincs vele gond. Az ijedések akkor jelentkeznek ha napközben nem tudja rendesen kipihenni magát. Ilyenkor estére tisztára megbolondul, gondolom sokkal érzékenyebbé is válik.

A háziorvossal ma beszéltünk, azt mondta az idegrendszer nem stabil még. Mindenesetre délután megmutatjuk egy neurológusnak.

2016. jún. 16. 11:43
 6/6 A kérdező kommentje:

megvan a neurológus diagnózisa, Sandifer Sutcliffe szindróma. Bár ez nem magyarázza a rémületet amit produkál szegény kislány.

De most már biztosak vagyunk benne, hogy valami ijedtség váltja ki a dolgot. Az előbb egy legyet csapott agyon a férjem, miközben a kezében volt a pici. Na úgy megijedt, hogy kb 1 óráig tartott megnyugtatni. Természetesen egész délután nem aludt egy hosszút, csak rövid, felületes alvásai voltak.

2016. jún. 16. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!