Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól kell...

Hány hónapos kortól kell bababiztossá tenni a lakást? (szekrényzár, törékeny dolgok elpakolása)

Figyelt kérdés
2016. jún. 17. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elkezd mászni.

Bár nálunk nem nagyon kellett pakolni, a törékenyek előtte sem 30 cm alacsonyan voltak a szekrényen. Zár nem kellett, amit nyitogatott, abban pakolhatott is. Virágcserépbe sosem nyúlt. Kandalló körül sem volt rács, soha nem égette meg magát.

Igyekeztem fél szemmel mindig követni, és ha valami olyat akart, amit én nem, akkor mutattam valami izgalmasabbat, így "én győztem" zár nélkül is.

2016. jún. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mászás kapaszkodva felállás idejétől.ha alacsonyan vannak sarkok arra is kell védő mert ha esnek, tuti hogy az asztal sarkának meg a kiállo éles dolgoknak sikerül.ez olyan murphy törveny.
2016. jún. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

jo kérdés ...

érdekes mert nekem egyik sem csinált ilyet

szal nekik kellet szekrényzár meg konnektoros izé meg semmi :D

spec tudták h a radiátor meleg a tűzhely szintén

nem nyultak konnektorba és érdekes módon csak a gyerekszobai játékos szekrényeket pakolták ki

2016. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hónapot még nem írtak neked. A gyors mozgásfejlődésű gyerekek akár már 5 hónapos kor körül elkezdhetnek kúszni, de ez teljesen normális, ha kitolódik 9 hónapos korra.

Mászás kúszás után szintén óriási szórást mutat. Jelenleg azt tanítják, hogy 13 hónapos korig kell elkezdenie.


Na eddig kell bababiztossá tenni a lakást.

2016. jún. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
mászástól talán.
2016. jún. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdett forogni a babám a konnektorokra már tettem vakdugót, nem bíztam a véletlenre.

Sokmindent akkor csináltam mikor elkezdett kúszni pl a seprűt elraktam hasonlóak, polcon törékeny dolgokat pedig akkor raktam feljebb, amikor felállt. Szekrényekre zárat nem akartam rakni mert ilyesmit, mint pl törülköző nem sajnáltam, de hát az ajtó sem jó játék mert odacsípheti az ujját. Amikor először kinyitotta még aznap raktam zárat mindre. Szóval 5-8 hónapos kora között fokozatosan de minden baba más ütemben fejlődik ezért nehéz hónapot írni, van aki 6 hónaposan mászik is és fel is áll.

De így se úgy se lehet otthagyni fél percre se szóval teljesen mindegy. :) ma pl fal mellett felállt és valahogy megcsúszott, úgy hasalt el. Váratlanul is ért mert egy ideje nem volt hasonló. Állásból a sima föld sem lehet túl kellemes. :(

2016. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ha minden "veszélyes" dolgot elzársz lezársz akkor hogyan tanulja meg h teszem azt meleg a radiátor? vagy az ajtó becsippenti az ujját ? vagy a fiók nyílik ?


szerintem adott esetben nem árt ha hamar rájön ...


nekem soha nem nyúltak a konnektorba pedig szobánként volt vagy 3db - mindig volt érdekesebb dolog

pl a porszívó érdekesebb nekik


mérlegelni kellene h mi az igazi veszély mi nem az

igazi pl az ablak vagy a vegyszerek vagy a éles tárgyak - ezeket persze zárjuk el természetesen !

2016. jún. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!