Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honaposan fordulnak a...

Hány honaposan fordulnak a babák hanyattbol oldalra, oldalrol hasra stb? ezt mind egyszerre csinálják, vagy fokozatosan?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Szia!

Ez nagyon változó, akár több hónapos eltérések lehetnek.Az én fiam egy hónaposan fordult oldalra, három hónaposan hasról hátra, egy hónap múlva vissza.Aztán hat hónapos koráig nem fordult meg egyszer sem.Akkor újra elkezdte a hátról hasra fordulást, de vissza azóta se csinálja, mert nem szeret a hátán lenni.Mindig hason van.Van olyan baba, aki majd csak fél éves korában kezd el forogni.

/Z/

2010. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszer-egyszer már kb 2-3 hónapos korában is oldalra fordult, de igazán csak most szeret oldalt feküdni - 7 hónapos a fiam. Hasról hátra kb 2 hete fordult először, hátról hasra pedig egy hete, de azóta se csinálta.

Bár az én fiam elég lusta :) űk.

2010. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elméleti séma szerint hátról előbb fordulnak oldalra és hasra , mint vissza. Általában egyből "forognak" és ez már 3-4 hónapos kortól jelentkezhet. Viszont tapasztalatból tudom mondani, hogy vannak babák, akik lustábbak forogni. Az enyém még 7 hónaposan is egy héten max. 2szer méltóztatott fordulni, már paráztatott a védőnéni, hogy ez így nem lesz jó....konduktor meg minden. Viszont 8 hónaposan szinte napról napra kezdett kúszni és gyorsan mászni, most meg már áll és lépegetni próbál. Azt olvastam, hogy nem baj ha egy gyerek nem gyakorol egy mozgásformát olyan sokáig, vagy csak kevésszer ; az a lényeg , hogy az utána következő mozgásformát csinálja. (avagy nem akad meg a mozgásfejlődése) Bocs, ha hosszú voltam.
2010. ápr. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam utált hason feküdni, így épp hathetes korában, visszafordult hasáról a hátára. Épp videóztuk, így sikerült is megörökíteni.
2010. ápr. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 hetes a kislányom,kb 1 hete vettem észre,amikor hasra raktam,és nagyon nyüglődött,hogy hopp,eggyik lábt felhúzta,másikkal lökött egyet,és már hanyatt is volt.kérdeztem a védőnőt,azt mondta nagyon ritkán előfordult,látott már ilyet,főleg hasfájós babánál,de ő nagyon erős,szerinte 7 hónaposa állni fog.oldalról meg szinte mindig hanyatt fordul
2010. ápr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fiam: 3 hónaposan oldalra, 4 hónaposan hátról hasra, 5 hónaposan hasról hátra, onnanzól forgott

Lányom: 3 hónaposan hátról hasra, 4 hónaposan hasról hátra és forgás. A külön oldalra fordulás kimaradt.

2010. ápr. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!